Czołem!
Pojawiają się w życiu sytuacje w których niejeden z nas chciałby pomóc drugiej osobie, grupie osób, a nawet wsi czy miastu!
Nas takie sytuacje spotykały nie raz, ale jedna z nich dała początek czemuś nowemu. Czemuś czego nie ma w naszej okolicy zarówno bliższej jak i dalszej. Szczególnie tegoroczna powódź uświadomiła nam, że nasze plany, które cały czas były odwlekane muszą się zmaterializować. Stwierdziliśmy, że Grupa Interwencyjna przy WOPR Chojnice powstanie bez względu na to czy środki na jej utworzenie będziemy wkładać z własnych, prywatnych portfeli czy zdobędziemy je od darczyńców lub pomocy samorządów.
Tak powstał plan, utworzone zostało zapotrzebowanie i szczegółowy schemat późniejszego działania. Chojnickie WOPR, które jest początkiem całego przedsięwzięcia obejmuje swoim zakresem działania 4 kąpieliska. Poza nimi jest jednak ponad 30 jezior w naszym najbliższym zasięgu, rzeki m.in Brda i Chocina oraz cała masa torfowisk, bagien i zbiorników wodnych, które często stają się miejscem poszukiwań czy akcji ratunkowych.
Celem naszych działań w sezonie jest przede wszystkim prewencja i taką też prowadzimy wtedy, kiedy jesteśmy na swoich dyżurach. Grupa Ratownictwa Wodnego ma jednak na celu działanie przez cały rok, po godzinach pracy przy zabezpieczaniu kąpielisk, a przede wszystkim poza sezonem. Aby zapewnić możliwość niesienia pomocy przez cały rok jest nam potrzebny sprzęt. Gdyby był to sprzęt na który możemy sobie pozwolić nie byłoby tej zbiórki. Sprzęt, który potrzebujemy do działania jeszcze w tym roku to przede wszystkim dron z kamerą termowizyjną, sanie do ratownictwa lodowego oraz suche skafandry. Wszystko po to, aby zapewnić pomoc innym służbom w miejscach w których możemy pokazać, że Ratownik Wodny to nie osoba, która jest głównym odbiorcą kremów z filtrem w okresie letnim, ale jest to człowiek z wiedzą merytoryczną, doświadczeniem i umiejętnościami, które mogą zapewnić sprawniejszą pomoc.
Na ten moment wyjazdy do zdarzeń na inne akweny realizujemy swoimi prywatnymi samochodami. Naszym marzeniem jest zakup samochodu terenowego wraz ze skuterem wodnym i taki cel ma służyć do akcji na terenie nawet całego kraju. Wszystkie nasze działania wykonywane dotychczas przed i po sezonie, ćwiczenia, kursy, szkolenia to poświęcony czas za który nie oczekujemy żadnego wynagrodzenia. Uczymy pierwszej pomocy, współprowadzimy kampanie i chętnie odwiedzamy szkoły i przedszkola.
Tak samo i tym razem działania naszej Grupy Interwencyjnej będziemy wykonywać bez żadnej zapłaty. Jesteśmy ludźmi, którzy we krwi mają pomaganie – w szczególności na wodzie. Potrzebujemy jedynie i aż – środków na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu. Na tym nie poprzestaniemy. W związku z posiadanymi przez naszych ratowników uprawnieniami kolejnymi zakupami będą nowe zestawy do ratownictwa nurkowego oraz sonar do poszukiwań podwodnych, który chcemy wykorzystywać również w akcjach oczyszczania jeziora idąc śladem naszych kolegów z innych jednostek.
Nie jesteśmy pierwsi, którzy taką grupę tworzą. Obyśmy też nie byli ostatnimi. Pomaganie jest niezwykle satysfakcjonujące. Tym razem my prosimy was.
Każda firma, która miałaby ochotę nas wesprzeć proszona jest o kontakt mailowy pod adresem [email protected]
Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Zakupiony sprzęt pozwoli nam nieść profesjonalną pomoc jeszcze szybciej i sprawniej.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: