Zbiórka Zbiórka na rzecz Witalija Balana - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na rzecz Witalija Balana Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zbiórka na rzecz Witalija Balana - zdjęcie główne

Zbiórka na rzecz Witalija Balana

5 935 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Matera - awatar

Marcin Matera

Organizator zbiórki

Witalij Balan, dla nas Witalik, farmer z Ukrainy i wielki przyjaciel polskich archeologów. Na skutek agresywnej napaści rosyjskiej na Ukrainę znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Od ponad dwóch lat jego dom i gospodarstwo rolne (zlokalizowane na Chersońszczyźnie, pomiędzy wsiami Nowe Kairy i Respublikaniec - 47°01'03.2"N 33°36'45.4"E) znajdują się na linii frontu. W pierwszej fazie wojny tereny te zostały szybko zajęte przez wojska rosyjskie. Okupacja była niezwykle bolesna i wiązała się nie tylko ze zniszczeniami upraw i sprzętu rolniczego, ale także z nieopisaną eskalacją przemocy i rabunkiem mienia miejscowych mieszkańców. Dopiero jesień 2022 i ofensywa wojsk ukraińskich doprowadziły do odbicia zachodniej części obwodu chersońskiego, w tym terenów na których znajduje się gospodarstwo Witalika. Było to jednak za późno by móc ponownie przywrócić do użytku tereny rolnicze. Sezon rolniczy 2023 był więc stracony. Dodatkowo działania wojenne przechodzące przez te ziemie doprowadziły do całkowitej degradacji pól rolnych - wraki sprzętu, leje po wybuchach oraz miny i niewypały skutecznie zablokowały możliwości uprawy ziemi w tym rejonie. Dodatkowo do zagłady lokalnego rolnictwa przyczyniła się katastrofa ekologiczna jaką było zniszczenie 6 czerwca 2023 roku tamy i elektrowni wodnej w Nowej Kachowce. Na skutek obniżenia się poziomu wody w Zbiorniku Kachowskim, lokalne rolnictwo zostało pozbawione nawadniania pól. Wszystko to doprowadziło do jego degradacji i praktycznego upadku. Obecnie niemal każdego dnia wieś Nowe Kairy, w której mieszka Witalij, ostrzeliwana jest przez wojska rosyjskie. Ucierpiał jego dom i gospodarstwo, co sprawiło, że warunki w jakich przyszło żyć Witalikowi i jego rodzinie są bardzo trudne. 


Przed wojną farma Witalika stanowiła ważne źródło pracy dla wielu osób z okolicznych wsi. Witalik jako dobry lokalny gospodarz wspomagał biednych oferując godną pracę oraz wsparcie w prowadzeniu własnych gospodarstw rolnych. Dla nas jest on jednak przede wszystkim przyjacielem. Bliskim przyjacielem polskich archeologów z Uniwersytetu Warszawskiego. Zawsze służył nam bezinteresowną pomocą. W trakcie prac wykopaliskowych pomagał w transportowaniu ciężkich kamieni traktorem, przygotowywał miejsca pod badania archeologiczne oraz geofizyczne, dbał o komfort naszego dojazdu i pracy w terenie, pomagał w organizacji bazy archeologicznej, dowoził wodę, dostarczał świeże warzywa ze swojej farmy, nigdy nie oczekując niczego w zamian. W przyjaźni polsko-ukraińskiej i naszej wspólnej pracy widział wspaniałą szansę dla rozwoju jego rodzinnego regionu.



Dziś, gdy Witalij i jego rodzina próbują przetrwać w niezwykle trudnych warunkach, chcemy podziękować mu za jego wieloletnie wsparcie i przyjaźń. Zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu pomagam.pl, aby wesprzeć ich w utrzymaniu się i przeprowadzeniu niezbędnych napraw domu.
Twoja pomoc pozwoli Witalijowi i jego rodzinie przetrwać trudne czasy oraz zminimalizować skutki wojny dla lokalnej społeczności. Każda kwota wpłacona na tę zbiórkę ma ogromne znaczenie.
Dziękujemy za wsparcie naszego projektu, który łączy ludzi różnych narodowości w celu badania i ochrony dziedzictwa kulturowego. Teraz, gdy Witalijowi potrzeba pomocy, chcemy mu oddać dług wdzięczności i okazać solidarność.


Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

Polsko-ukraińska ekspedycja archeologiczna w Konsułowce. Założycielem zbiórki jest dr Marcin Matera wieloletni kierownik ekspedycji. Wsparcia organizacyjnego udzielają mu jego współpracownicy oraz uczestnicy wykopalisk w latach 2015-2021 (prof. Tomasz Scholl, dr Paweł Lech, Aleksandra Deptuła, Anna Graczyk, Franciszek Szemiet oraz społeczność studentów Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego).


O polsko-ukraińskich badaniach archeologicznych w Konsułowce przeczytasz na stronie Uniwersytetu Warszawskiego:

https://novae.uw.edu.pl/konsulowskoje/

Możesz również obejrzeć film przedstawiający prace na stanowisku Konsułowka:
https://www.youtube.com/watch?v=kcxQLZFSpeU


W razie pytań zapraszamy do kontaktu: [email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 935 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Matera - awatar

Marcin Matera

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Julia - awatar
Julia
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij