Zbiórka Pomagamy Archeologom z Ukrainy - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Archeologom z Ukrainy Jak założyć taką zbiórkę?


                                Zbiórka Pomagamy Archeologom z Ukrainy - zdjęcie główne

Pomagamy Archeologom z Ukrainy

85 038 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 488 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy archeolodzy, Miłośnicy archeologii

od 24 lutego obywatele Ukrainy walczą o swoją wolność, która chce im odebrać Rosja. Stawiają dzielny opór najeźdźcy dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego społeczeństwa. Wielu cywilów zdecydowało się bronić swoich miast, ulic i domów przed agresorem. Ukraińskie oddziały obrony terytorialnej (w skrócie TRO) cierpią na poważne braki wyposażenia w środki pierwszej pomocy i odzież ochronną. Wśród nich są również archeolodzy, którzy z dnia na dzień musieli porzucić swoje plany naukowe, by zająć się obroną swojej wolności. Nie pozwólmy, by stała im się krzywda. Wspólnie pomóżmy im przetrwać ten trudny czas, abyśmy w przyszłości mogli znów spotykać się z nimi w trakcie badań terenowych, w salach konferencyjnych i laboratoriach. Pomóżmy im również chronić archeologiczne dziedzictwo Ukrainy, które jest tak ważną częścią światowego dziedzictwa kulturowego. Pamiętajmy, że zagrożenia dla życia i zdrowia są dziś w każdej części Ukrainy powszechne, bo rosyjskie wojska ostrzeliwują codziennie wiele miast i wsi. Nie ma tam w pełni bezpiecznych miejsc.

Z tego powodu prosimy całe środowisko archeologiczne o wsparcie finansowe zakupu środków pierwszej pomocy, medykamentów i odzieży ochronnej (hełmów, kamizelek itp.), które zwiększą szanse na przeżycie naszych ukraińskich Koleżanek i Kolegów. Są to rzeczy obecnie niemożliwe do kupienia w Ukrainie, a również u nas dość poszukiwane i wysoko wyceniane.

Pokażmy ukraińskim archeologom, że mogą na nas liczyć!


Ladies and Gentlemen,

Fellow Archaeologists, archaeology Enthusiasts

Since 24 February, the people of Ukraine have been fighting for freedom, which Russia wants to take away from them. They are bravely resisting the invaders thanks to the enormous commitment of the entire society. Many civilians have decided to defend their towns, streets and homes from the aggressor. The Ukrainian territorial defense units (TRO) suffer from a severe shortage of first aid equipment and protective clothing. Among them are archaeologists who had to abandon their scientific plans overnight in order to defend their freedom. We cannot let them be harmed. Let's support them together through this difficult time so that in the future we can meet them again in the field, in conference rooms and laboratories. Let’s also help them protect the archaeological heritage of Ukraine, which is such an important part of the world's cultural legacy.

Threats to life and health are now common in every part of Ukraine as Russian troops shell cities and villages every day. There are no completely safe places there. For this reason, we are asking the entire archaeological community to financially support the purchase of first aid supplies, medications and protective clothing (like helmets and bulletproof vests) that will increase the chances of survival of our Ukrainian colleagues. These are things that are currently impossible to buy in Ukraine and also sought after and high-priced in our country.


Let's show Ukrainian archaeologists that they can count on us!


Aktualizacje


  • Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - awatar

    Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

    24.09.2024
    24.09.2024

    Action Archeoaid continues its activities all the time. The Ukrainian archaeologists we've been supporting for the past months are constantly on the battlefield, and their numbers are growing due to the ever-widening call-ups to the Ukrainian army.

    We have not posted new entries for some time, and as for what we could help with, we have mostly been able to provide.

    Using the pool of funds we collected, we tried to send what we could through available transmission channels on an ongoing basis. Among the aid sent were medicines and small camping equipment. All shipments managed to get there thanks to your kindness.

    Sometimes, however, circumstances arise in which this aid is destroyed. This is what happened this past week. Supplies of purchased equipment from our collection, such as sleeping bags, boots, thermal clothing, backpacks, and menzies burned after the storage building was bombed. Fortunately, the archaeologists stationed at the site were not hurt due to the patrol they were doing at the time.

    We would like, at least in part, to redeem the accumulated supplies, so we are appealing again for help to support the researchers who have not continued their scientific path for months for obvious reasons.

    We thank you in advance for your kindness and understanding.

    /

    Akcja Archeoaid przez cały czas kontynuuje swoje działania. Archeolodzy z Ukrainy, których wspieramy od kilkudziesięciu miesięcy, są nieustannie na placu boju, a ich liczba rośnie ze względu na coraz szersze kręgi powołań do ukraińskiej armii.

    Od pewnego czasu nie zamieszczamy nowych wpisów, ponieważ to w czym mogliśmy pomóc, w większości udało nam się zapewnić.

    Korzystając z zebranej puli środków, na bieżąco staraliśmy wysyłać się to, co się dało dostępnymi kanałami przesyłu. Wśród wysyłanej pomocy znajdowały się leki i drobny sprzęt biwakowy. Wszystkie przesyłki udało się tam dostarczyć dzięki Waszej życzliwości.

    Czasami pojawiają się jednak okoliczności, w których owa pomoc zostaje zniszczona. Tak stało się w minionym tygodniu. Zapasy zakupionego sprzętu z naszej zbiórki takie jak śpiwory, buty, odzież termiczna, pleczki, czy menażki spłonęły po zbombardowaniu budynku składowania. Na szczęście archeologom stacjonującym na miejscu nic się nie stało ze względu na odbywany wówczas patrol.

    Chcielibyśmy, chociaż częściowo odkupić nagromadzone zapasy, dlatego zwracamy się ponownie z apelem o pomoc w celu udzielenia wsparcia badaczom, którzy od miesięcy z przyczyn oczywistych nie kontynuują swej naukowej ścieżki.

    Z góry dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Nazarij Buławka - awatar

    Nazarij Buławka

    24.06.2023
    24.06.2023

    Слава Україні

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.06.2023
    03.06.2023

    Слава Україні

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    30.04.2023
    30.04.2023

    Rusni pizda

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.12.2022
    12.12.2022

    Let us hope that this tremendous tragedy will finish soon

  • Odin - awatar

    Odin

    15.07.2022
    15.07.2022

    .

85 038 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 488 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 488

KH-S - awatar
KH-S
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Witold Jaworski - awatar
Witold Jaworski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
KH-S - awatar
KH-S
200
KH-S - awatar
KH-S
200
Lucy - awatar
Lucy
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij