Zbiórka Ratuj dzieci LGBT w całej Polsce - miniaturka zdjęcia

Ratuj dzieci LGBT w całej Polsce Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratuj dzieci LGBT w całej Polsce - zdjęcie główne

Ratuj dzieci LGBT w całej Polsce

3 588 zł  z 16 900 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 


ENGLISH BELOW  🇬🇧 ⬇️
Tęczowe osoby w Polsce doświadczają opresji z każdej strony. Odrzucenie, nienawiść i agresja są naszą codziennością. Rodzina, szkoła, miejsce pracy, dzielnica to miejsca gdzie większość z nas ukrywa kim jest w obawie przed krzywdą, a tam gdzie się ujawnimy doświadczamy przemocy: 4/5 z nas, mimo że tylko 1/4 żyje w pełni jawnie.  Wyzywają nas, grożą, szarpią, opluwają i biją. Chcą nas "naprawiać" molestując lub gwałcąc. To wszystko przy wsparciu najsilniejszych grup: szczuje na nas rząd, kościół i katolicko-prawicowe organizacje.  

Tylko co czwarta matka i co ósmy ojciec nas akceptuje. Co trzecie z nich próbuje nas karać lub"wybijać głupoty z głowy" przemocą psychiczną, słowną, ekonomiczną lub fizyczną. Zdarza się, że wyrzucają nas z domu. 17% młodych LGBT+ doświadczyło bezdomności przynajmniej raz.

Większość z nas cierpi z powodu depresji, stanów lękowych i myśli samobójczych- sześciokrotnie częściej niż nasi nietęczowi rówieśnicy.  Co trzeci z nas przynajmniej raz próbował odebrać sobie życie jeszcze przed 30tką.
[Źródło: http://lambdawarszawa.org/raport-o-sytuacji-spolecznej-osob-lgbta-w-polsce-w-latach-2019-2020/

https://lambda.szczecin.pl/pl/artykuly/raport-o-sytuacji-lgbt/]

Polska A, Polska B, Polska L, G, NB i T

Osoby Queer są wszędzie, ale organizacje pomocowe działają zazwyczaj tylko w dużych miastach.

W czasie kilku lat organizowania pomocy psychologicznej i pomocy w tranzycji w Lambdzie Szczecin, często otrzymywałyśmy pytania o możliwość otrzymania indywidualnego wsparcia z odległych końców Polski. Rozległa działalność pomocowa LS możliwa jest przede wszystkim dzięki empatii i szczodrości Marszałka i Magistratu -jest to sytuacja wyjątkowa na tle Polski. Jednak na mocy ustawy granty od Samorządów pozwalały Lambdzie otoczyć opieką jedynie mieszkańców regionu bądź miasta.

Rozpoczynamy zatem - z pomocą sprawdzonych w pracy aktywistycznej przyjaciół_ek - nowy projekt. Lambda Polska będzie zatem odpowiadać na potrzeby mieszkańców_ekmałych miejscowości, ściany wschodniej i południowego matecznika. Osoby te często mieszkają setki kilometrów czyli godziny jazdy od najbliższej grupy wsparcia. Często nie mają środków na dojazd lub też pozwolenia rodziców, gdy są małoletnie. Dzięki współpracy z psychologami pracującymi online oraz pozyskiwaniu środków ze zróżnicowanych źródeł chcemy zapewnić pomoc także im.

Środki przeznaczymy na:

- bezpłatną pomoc psychologiczną, szczególnie w kryzysach suicydalnych,

- finansowanie początku procesu tranzycji (diagnoza, wizyty u specjalistów i lekarzy, bindery, leki hormonalne, pomoc prawna)

Nawet 10 złotych może uratować komuś życie. Razem budujemy świat w którym wszyscy i wszystkie będą równe_ni, bezpieczne_ni i akceptowane_ni.

Nasze osoby aktywistyczne pracują wolontaryjnie, ale potrzebne są finanse na zapewnienie pracy terapeutów, na wizyty u specjalistów i dojazdy do nich.

Psychological support for LGBTQ+ in Poland

Being an LGBTQ+ person in Poland’s not easy. Most of our parents reject us. Only one in four moms and one in four dads accepts us. Half of us hides who we are from them. Sometimes they even kick us out of our homes.

Because of who we are we face harm. We are called names, threatened, thrashed out, spat at, bitted up. They want to fix us with harassment. Even though only a fourth of us live fully out 4 out of 5 of us had experienced violence either from close ones or strangers.
We suffer from depression 6 x more often than our non-LGBTQ+ peers. One in three of us attempted to take our own life before the age of 30.

[Źródło: http://lambdawarszawa.org/raport-o-sytuacji-spolecznej-osob-lgbta-w-polsce-w-latach-2019-2020/

https://lambda.szczecin.pl/pl/artykuly/raport-o-sytuacji-lgbt/]

 

Lambda Polska provides support:
- psychological (individual, support groups, workshops)
- in the process of transitioning (long, humiliating and extremely expensive in Poland)

The work of our activists is voluntary, but to ensure the work of field specialists we need funding.

Even 5 EUR can save someone's life. Together we build a world in which everybody is equal, safe and accepted.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Niclas Wilser - awatar

    Niclas Wilser

    25.10.2023
    25.10.2023

    From Voices4 Berlin, collected as part of the solidarity bus to Szczecin Pride 2023

  • Mateusz G. - awatar

    Mateusz G.

    26.01.2023
    26.01.2023

    Razem damy radę!

3 588 zł  z 16 900 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
W imieniu Jordiego Gracii z okazji urodzin - awatar
W imieniu Jordiego Gracii z okazji urodzin
200
Niclas Wilser - awatar
Niclas Wilser
670
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij