Zbiórka Chester - ratujemy kocią łapkę - miniaturka zdjęcia

Chester - ratujemy kocią łapkę

AKTUALIZACJA: 29.05.2019r.

Długo nie pisaliśmy nic o Chesterze, z uwagi na to, że wymagany był czas, aby kocurek mógł podrosnąć do kolejnego zabiegu. Chester jest juz po kolejnej operacji :( niestety fakt, że kocurek rośnie  nie pomaga w rekonwalescencji i prawidłowym gojeniu się stawu po poprzednich zabiegach. Kości piszczelowa i strzałkowa nie rosły równo, nastąpiła deformacja. W trakcie obecnej  operacji kość piszczelowa nie była naruszana, natomiast kość strzałkowa została przerwana i została przeszczepiona część innej kości. Obecnie w łapkę wszczepiono blachę i śruby, które maja wspomóc zrastanie kości. Komplikacje "podcinają nam skrzydła" :( zaczynamy wątpić, czy próba  ratowania łapki była słuszną decyzją, koszty są ogromne, ale nie to jest najważniejsze przecież. Dla Chestera to olbrzymie obciążenie, kolejny ból związany z operacją i rehabilitacją a my znów nie mamy gwarancji, czy przeprowadzona operacja jest tą ostatnią... wszystko zależy jak teraz będą goiły się i rosły kości.

Aktualizacja 21.03.2019

Przed Chesterem kolejny zabieg, ten odbędzie się dopiero za około dwa miesiące, aż kocurek przestanie rosnąć. Staw jest ruchomy, dotychczasowe próby ustabilizowania nie powiodły się. Chester rośnie, rosną kości, stawy, chrząstki to nie pomaga... Kolejne RTG, kolejna narkoza, po której były komplikacje, ale to nie koniec naszych zmagań i walki o sprawność Chestera.

Tak pisaliśmy o Chesterze kilka miesięcy temu:

Chester, to jeszcze kocie dziecko. Nie wiemy co tragicznego wydarzyło się w jego krótkim życiu, ale w tym całym swoim nieszczęściu pomocy udzieliła mu dobra ludzka duszyczka. Chester jest bardzo poobijany (ma zszytą wargę, otarcia na miednicy i przy odbycie) oraz stary uraz stawu tylnej nogi. Początkowo staw został unieruchomiony i Chestera noga została zagipsowana, ale nie dawało nam to spokoju, Chester rośnie, gips był wyjątkowo niekomfortowy, dlatego postanowiliśmy poszerzyć konsultacje ortopedyczną.

U Chestera wykonano skomplikowany zabieg, tzw. artrodezę, która ma na celu usztywnienie stawu. Niestety zabieg, który się odbył jest pierwszym etapem, kolejny zabieg powinien być wykonany za kilka miesięcy, będzie miał on na celu wymianę zespolenia wewnętrznego. 

Chester   jest ufnym i bardzo zakochanym w człowieku kocurkiem. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok jego historii pomimo, że jego leczenie to dla nas  ogromne koszty. Przed nim w przyszłości kolejny zabieg nie mniej skomplikowany. Ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, by przywrócić sprawność w kończynie. Będziemy wdzięczni za każdą nawet najmniejszą wpłatę.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  25.01.19
  25.01.19

  Przypadek Chestera jest skomplikowany, wykonano artodezę czasową – która już została usunięta. Chester ma zwichnięty staw skokowy z licznymi złamaniami śródstawowymi a dodatkowo uszkodzony staw przemieszcza się. Leczenie trwa nadal, niestety rozwija się deformacja osiowa stawu, co z kolei grozi koniecznością kolejnego - trzeciego zabiegu. Leczenie przedłuża się w czasie a Chester to bardzo dzielny pacjent, tak jakby wiedział, że wszystkie zabiegi są niezbędne by był zdrowy. Wsparcie finansowe nadal jest bardzo potrzebne, uzbierana dotychczas kwota pozwoliła nam na opłacenie dwóch zabiegów :) Wierzymy, że uda się w 100% pomóc Czesiowi i będzie w pełni sprawnym kocurkiem.

  Zdjęcie aktualności 24 969

Wpłaty - 28

Ewa Staśko - awatar
200
Ewa Staśko
Ewa Staśko - awatar
500
Ewa Staśko
Ewa Staśko - awatar
100
Ewa Staśko
Ewa Staśko - awatar
200
Ewa Staśko
Ewa Staśko - awatar
100
Ewa Staśko
Ewa Staśko - awatar
200
Ewa Staśko
Anonimowy Darczyńca - awatar
29
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
50
Kasia
Beata Kozak - awatar
20
Beata Kozak
Ewa Staśko - awatar
100
Ewa Staśko

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij