Zbiórka Dach nad głową dla porzuconych - miniaturka zdjęcia

Dach nad głową dla porzuconych

Zbiórka Dach nad głową dla porzuconych - zdjęcie główne

Dach nad głową dla porzuconych

1 110 zł z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać teraz
 
Pat Pat - awatar

Pat Pat

Organizator zbiórki

Ile kosztuje dach nad głową dla tych, których nikt nie chce? W tym miesiącu 2300zł. 

Cena za to, że nie kapie na głowę, cena za to, że w czasie burzy można wtulić się w kocyk, cena za to, że zawsze mają świeżą wodę i pełną miskę.

Nigdy nie patrzyliśmy na koszta gdy o północy wsiadaliśmy w samochód aby ratować psa. Nie zwracaliśmy uwagi na to co będzie, zawsze najważniejsze było psie życie. 

Każdy z psiaków to inna historia, inne emocje i inny psi charakter.

Łatek 

1,5 letni psiak, który został kupiony w hodowli, miał pilnować terenu gospodarstwa, a że brama zawsze była otwarta, to i Łatek wychodził na spacery po wsi. Pewnego dnia brama została zamknięta. bo pies co nie pilnuje to niepotrzebny. I tak oto Łatuś stał się bezdomny. Poznał ciężarną sunię Korę. Tak sam bezdomną jak i on. Zaopiekował się przyszłą mamą, bronił jej i dzieci przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Mimo, że sam nie miał nic, obdarzył Korę i 8 maluchów miłością, przyjaźnią i opieką. 

KORA


Bezdomnie w stodole na Podhalu urodziła się jej mama, urodziła się ona i urodziły się jej dzieci. 8 cudnych malców. Była dokarmiana przez okolicznych mieszkańców, ale nigdy nikt nie zabrał jej pod swój dach, nie obdarzył miłością i nie przytulił. Młoda sunia, która w swoim życiu przeszła więcej niż nie jeden 10 letni pies. 2 ciąże, 2 samotne porody pod stodołą, walka z innymi zwierzętami i nie zawsze życzliwymi ludźmi. Teraz jest już z nami w Krakowie i powoli powoli uczy się żyć w świecie ludzi. 

CUD


Sprawa Cuda ( Reksia) była całkiem głośna. W sieci ukazał się filmik jak oprawca bije bezbronnego przywiązanego do budy psiaka obuchem siekiery po głowie. Nie zastanawialiśmy się ani minuty i 30 minut pod północy wyruszyliśmy na ratunek. Psiak jest z nami w Krakowie a oprawca czeka na wyrok sądu, który mamy nadzieję będzie surowy. Niestety Cud przez to co przeszedł ma spore problemy z zaufaniem i agresją w stosunku do ludzi. Pracuje z naszymi behawiorystami, niestety przed nim jeszcze długa droga...

BARI 


Kilka lat wiernie pilnował firmowego terenu. Zaczął być agresywny w stosunku do osób w czapkach, dzieci i rowerzystów. Przestał być przydatny. Jak nikomu nie potrzebny to do uśpienia. Nie mogliśmy na to pozwolić. Zdrowy 8 letni psiak w typie Owczarka Niemieckiego naszym zdaniem zasługuje aby żyć, czuć i kochać. Zabraliśmy go przed wizytą weterynaryjną ( nielegalną) aby mógł jeszcze trochę nacieszyć się życiem. Teraz czeka na swojego człowieka. 

KROPKA

7 letnia sunia w typie Briarda, która całe swoje dotychczasowe życie spędziła na złomowisku. Jako jeden z kilkunastu psów, walczyła o jedzenie z innymi psiakami ze stada. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać co przeżywała ta mała istota pośród samców większych i silniejszych od siebie. Kropka potrzebuje czasu aby zaufać człowiekowi, ale gdy to już nastąpi, staje się najlepszym przyjacielem, który nie opuści Cię do końca życia. Nie ufa innym psiakom i dzieciom, zdarza się jej bronić przed nimi swoje terytorium, więc w domu powinna być psią jedynaczką.

LEON

Czasami mówimy, że w oczach Leosia skrył się cały smutek tego świata. Psiak, który kocha człowieka, kocha spacery i cały świat, 7 lat żył podobnie jak Kropka na złomowisku. Jego pyszczek pokryty bliznami, mówi jak wiele walk z innymi psami stoczył ten delikatny, kochający głaskanie psiak. Czekamy na chwilę aż popatrzymy w oczy Leosia w nowym domu, w oczy z których zniknie smutek a w jego miejsce pojawi się radość.

NUTKA

Bezdomna sunia, która skryła się na ogródkach działkowych aby spokojnie urodzić malucha, była dla wszystkich śmieciem wyrzucanym z każdej dziury. Urodziła pięknego synka, który już dawno znalazł szczęśliwy dom. A ona? 2 letnia, niechciana matka, która nadal nie może zapomnieć o krzywdzie jakiej zaznała od mężczyzn - gdy tylko jakiś się do niej zbliża, kładzie się na ziemi i powolutku zaczyna uciekać. Codziennie budzimy się z nadzieją, że ktoś zadzwoni, że ktoś chociaż zapyta...a tu cisza:(

MARLEY I HARRY


Dwaj baracie, którzy 7 lat dzielili trudy życia z Kropkę i Leosiem. Walka o jedzenie, walka o dominacje, brak jakiejkolwiek opieki weterynaryjnej. Przyjechali do nas bez imion, cali brudni we własnych odchodach i niesamowicie przerażeni. Dzięki kilkumiesięcznej pracy, zaufali człowiekowi, pokochali spacery, a i Pan doktor już nie taki straszny. Harry ma problemy z tylnymi łapkami, czeka go leczenie i rehabilitacja. Obaj marzą o ciepłym domu z kochającym człowiekiem obok, ale wszyscy przechodzą obojętnie....

Każda z powyższych historii dla Was jest tylko krótką, smutną opowiastką o jakimś psie. Dla nich, jest to historia ich życia. Historia cierpienia, zapomnienia i odrzucenia. Chcemy aby w oczach każdego z naszych podopiecznych zagościł spokój, poczucie bezpieczeństwa i radość.

Niestety na tym świecie wszystko ma swoją cenę. Cena za kawałek dach nad głowa dla całej gromady to 2300zł z miesiąc sierpień. Nie mamy pieniędzy aby zapłacić fakturę za hotelik, nie mamy pieniędzy aby dalej ratować zwierzęta :(

Jeśli możesz wspomóc nasze psiaki chociaż drobną wpłatą, to zarówno my jak i one, będziemy niezwykle wdzięczni. Dla nas nie jest to jakieś tam 2 złote, dla nas to nadzieja, że to co robimy ma sens i jest na tym świecie ktoś to razem z nami będzie pomagać tym, którzy tak bardzo wypatrują za normalnym życiem. 

Jeśli chciałbyś dać tymczasowo dom któremuś z psiaków, zadzwoń do nas.

Jeśli wypatrzyłeś tutaj swego psiego przyjaciela - dzwoń nawet w środku nocy.

Kontakt - Agata - 607269596

Odwiedź nas również na Facebooku 

https://www.facebook.com/Glos.Psa/

Pozdrawiamy, 

Fundacja GŁOS PSA

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Kasia - awatar

    Kasia

    10.01.19
    10.01.19

    Nie poddawajcie się nigdy!

1 110 zł z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać teraz
 
Pat Pat - awatar

Pat Pat

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Hanna Madrzyk - awatar
Hanna Madrzyk
50
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zuza - awatar
Zuza
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij