Zbiórka Kolejny raz 11-tka w potrzebie - miniaturka zdjęcia

Kolejny raz 11-tka w potrzebie

Ania Leśna Oborniki - awatar

Ania Leśna Oborniki

Organizator zbiórki

Jedenastka. Skąd takie dziwne imię? Otóż została znaleziona parę lat temu w okolicach Obornik, przy ruchliwej drodze krajowej nr 11. Wydaje się, że swoje najlepsze lata spędziła w schronisku Azorek, rozpieszczana przez Załogę :-) Jej losy – te znane nam -  należą do jednych z najbardziej wyboistych w historii schroniska. 


Szybko okazało się, że cierpi na zaawansowane ropomacicze. Przeszła wtedy błyskawiczną, rozległą operację ratująca życie.

Po jakimś czasie została wyadoptowana. Niestety dość szybko czmychnęła stamtąd i zaginęła. Mówiło się, że uciekła ponieważ na okolicznych polach grasowała sfora na wpół zdziczałych psów, która podchodziła pod jej płot. Szukaliśmy jej intensywnie i długo. I kiedy już straciliśmy nadzieję odezwał się człowiek, który znalazł ją leżącą na polu, zmarnowaną, wychudzona na skraju śmierci – była dotkliwie pogryziona. Spełniły się podejrzenia, że opowieść o dzikiej watasze może być  prawdziwa.  Znów trafiła do lecznicy, gdzie przez kilka miesięcy dochodziła do siebie po kolejnych, rozległych zabiegach zszywania ran. Kolejny raz udało się. Wróciła do schroniska, do specjalnego, wygodnego kojca, z cieplutką budą, blisko ludzi. Chodziła na spacerki, była rozpieszczana, przytyła, blizny zagoiły się i zarosły futerkiem. Lubiła spokój, głaskanie, zagadywania. Trwało to do ostatniej zimy, kiedy to w okolicach szyi pojawiły się guzy w sporej ilości. Szybko rosły. Po konsultacji z lekarzem zdecydowaliśmy się na kolejną operację.  I ta zakończyła się powodzeniem. Niestety ostatnio przyplątała się epilepsja. Jedenastka została w lecznicy. Jest pod obserwacją, a potem wróci do Azorka.

Dużo, jak na jedną psicę, prawda? Jest dla nas jednym z tych wyjątkowych psów, o których będzie się pamiętać zawsze. Za dzielność, za cierpliwe znoszenie cierpień, za swoją historię, za to, że jest  łagodnym, ufnym, dobrym psem.

Musimy zapłacić za operacje guzów. Faktura będzie wystawiona na 2.000 zł. Dla schroniska do duża kwota, ale gdyby tak wiele osób zrzuciło się każdy po małej kwocie, to uzbieramy :-) Liczymy na Państwa wrażliwe i dobre serca :-)

Aktualności

  • Ania Leśna Oborniki - awatar

    Ania Leśna Oborniki

    04.04.18
    04.04.18

    Bardzo dziękujemy :-)

Ania Leśna Oborniki - awatar

Ania Leśna Oborniki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 18

Angelika - awatar
20
Angelika
Monia - awatar
10
Monia
Jacek - awatar
50
Jacek
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewelina Janiszewska - awatar
50
Ewelina Janiszewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Grażyna Lewandowska - awatar
30
Grażyna Lewandowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.