Zbiórka Leczenie i Rehabilitacja Kosi - miniaturka zdjęcia

Leczenie i Rehabilitacja Kosi

Zbiórka Leczenie i Rehabilitacja Kosi - zdjęcie główne

Leczenie i Rehabilitacja Kosi

41 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Marta Karol Błażejczyk - awatar

Marta Karol Błażejczyk

Organizator zbiórki


Witam Was kochani o dobrym serduszku.!
Mam na imię Konstancja i mam 6 lat, mama postanowiła założyć mi tu konto, ponieważ nie jest w stanie w pełni poradzić sobie z wydatkami związanymi z moim leczeniem.


Zaczynając od początku...

Już będąc w brzuchu mamy bardzo śpieszylo mi się na świat, ale lekarzom w 6tym miesiącu po wielu dawkach leku podawanych mamie udało się dwukrotnie mnie powstrzymać. W dniu Terminu porodu tak się zaparłam, że nie chciałam wyjść. Po kilku dniach lekarze postanowili wywołać poród. Gdy przyszłam na świat w swoich pierwszych minutach życia dostałam tylko 5 pkt apg po 5 minutach było ich już 10. Całe moje dzieciństwo było dla mnie ciężkie i kosztowało mnie wiele trudu. Zacząłam siadać gdy miałam 9 miesięcy A stawiałam pierwsze kroki gdy miałam ich aż 26. Oczywiście w tym czasie byłam cały czas rehabilitowana oraz pod opieką wielu specjalistów jednakże nikt nie potrafił postawić żadnej diagnozy. Gdy się urodzilam jako pierwszą diagnozą była fenelolokatenuria. Moja mama się załamała spędziliśmy w szpitalu wiele tygodni. Gdy poszłam do przedszkola nie radziłam sobie zupełnie z niczym. Nie potrafiłam samodzielnie jeść, ubrać się ani wykonać podstawowych rzeczy. Po odwiedzeniu kolejnych specjalistów dostaliśmy kolejne diagnozy niepełnosprawność intelektualną i ruchową (niedowład kończyn dolnych) spżężoną z afazją. Jednak że nikt Nie potrafi zdiagnozować tego skąd to wszystko się u mnie wzięło a tym samym jak to leczyć. Kazdego dnia robimy wszystko abym jak najmniej odczuła swoją chorobę jednak to nie wystarczy. Jeden lekarz twierdzi, że to może A nie musi być spowodowane niedotlenieniem okołoporodowym inny zaś że mam uszkodzoną jakąś część mózgu A jeszcze inny że dlatego iż mam większe i nie kształtne brwi może to być spowodowane genetycznie dlatego nigdy już nie będę jak moi rówieśnicy. 

Teraz troszkę o mnie... 

Obecnie mam 6ść latek i jestem pogodną dziewczynką ale po kilku minutach potrafię też zamienić sięw małego agresora. Nie chcę taka być bo wiem, że wtedy sprawiam moim bliskim dużo przykrości ale to jest silniejsze ode mnie i nie planuję nad tym. Przed nami jeszcze wiele specjalistycznych badań i kosztownych rehabilitacji na które w większości mojej mamy nie stać. Ostatnim czasem znalazłyśmy panią doktor którą specjalizuje się w diagnozie i leczeniu chorób takich jak moja, wysyłając często dzieci do zagranicznych klinik. Moim marzeniem jest trafić do jednej z tych klinik i poddać sie leczeniu tej pani jednak u niej badania są bardzo kosztowne i bez waszej pomocy nie będzie to możliwe. Proszę pomóżcie mi zrealizować moje marzenie i cieszyć się dzieciństwem wraz z moim młodszym rodzeństwem  którego tak mało doświadczyłam i wpłacajcie chociaż po 1zł  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
41 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Marta Karol Błażejczyk - awatar

Marta Karol Błażejczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Klaudia Ratajczak - awatar
Klaudia Ratajczak
20
Klaudia Ratajczak - awatar
Klaudia Ratajczak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij