Zbiórka Dla pani Pauliny - miniaturka zdjęcia

Dla pani Pauliny

Zbiórka Dla pani Pauliny - zdjęcie główne

Dla pani Pauliny

0 zł z 160 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Dawid Detmer - awatar

Dawid Detmer

Organizator zbiórki

Mam na imię Dawid, mieszkam w Legionowie pod Warszawą, zbiórkę robię dlatego żeby pomóc pani Paulinie. Środki zebrane zostaną przekazane pani Paulinie żeby zaczęła z córką od nowa życie

Pani Paulina ma 33 lata i samotnie wychowuje siedmioletnią Zuzannę. Kobieta z córką walczy o przetrwanie w 15 metrowym mieszkaniu po dawnej pralni.

- Widzę, jak córka wstając rano ma posklejane oczy, bo nie może się obudzić. Bez nawilżacza, wiatraka nie jesteśmy w stanie tu funkcjonować. Jest ciasno, śpimy razem – opowiada pani Paulina.

- Tu były suszarnie i pralnie, ja tu byłam dozorczynią, to dobrze wiem. Tu jest jak w piekarniku, prodiżu – mówi sąsiadka - pani Henryka.

- Strasznie mi pyli oczy, kiedy się budzę i strasznie kaszlę – przyznaje 7-letnia Zuzanna.

Pani Paulina nigdy nie miała łatwego życia. Wychowywała ją matka z ojczymem. O dzieciństwie w cieniu alkoholu i awantur wolałaby zapomnieć.

- Całe życie ciężko pracowałam, całe życie słyszałam, że jestem nikim i całe życie byłam raczej służącą - nie dzieckiem, nie człowiekiem. Ojczym bardzo dużo pił, pracował też za alkohol, wiecznie wszystkiego brakowało. Dopiero teraz uczę się miłości, uczę się wszystkiego, co mnie otacza – rozpacza pani Paulina.

Kobieta chciała normalne żyć. Kiedy miała 19 lat, postanowiła od koszmaru uciec. Po wyprowadzce z domu pracowała i uczyła się.

- Pierwszy raz dostałam szansę na normalne życie, kiedy miałam 19 lat, kiedy zmieniłam szkołę i otoczenie. Ludzie mnie nie znali i nie mówili: jesteś córką tego alkoholika, czyli jesteś gorsza.  Skończyłam liceum, skończyłam technika informatyki, zrobiłam kurs magazyniera wózków widłowych, teraz robię stylizację paznokci – opowiada pani Paulina. 

Osiem lat temu kobieta wyszła za mąż i urodziła Zuzannę. Niestety mąż zaczął nadużywać alkoholu.

Pani Paulina pięć lat temu wyjechała na kilka tygodni do pracy za granicę. Córka została z teściową i mężem. Niestety, kiedy wróciła do Polski, nie miała już gdzie mieszkać. Musiała walczyć o odzyskanie dziecka.

 - Nie wpuszczono mnie do córci, wówczas zaczął się koszmar. Pięć miesięcy walczyłam o dziecko. Mimo że miałam pozwolenie sądowe, nie pozawalano mi się do niej zbliżyć, cały czas wzywano policję – wspomina.

Pani Paulina po kilku miesiącach dziecko odzyskała. Rozwiodła się z mężem. Trzy lata temu wraz z córką zamieszkała w pralni, bo na taki lokal było ją jedynie stać. Wynajmuje mieszkanie za prawie tysiąc złotych. W urządzeniu lokalu pomagały jej charytatywne instytucje.

- O 8:00 rano tu jest 50 stopni. Jest strasznie  - przyznaje pani Paulina.  

- Przede wszystkim to kobieta ponadprzeciętna, która walczy z przeciwnościami losu. Najważniejsze, że nie siedzi i narzeka, ale sama robi pierwszy krok, sama walczy. Wielkie wyrazy uznania za tę walkę – komentuje Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Pani Paulina od trzech lat walczy o lokal socjalny. Do końca czerwca kobieta musi opuścić dotychczasowy lokal.

- Od pięciu lat jestem bezdomną osobą, gdzie wcześniej nie można mi było się starać o mieszkanie. Za pierwszym razem mi powiedziano, że mogę mieszkać u męża, tylko muszę się z nim porozumieć. Później, że u mamy, z którą nie mam kontaktu. Pracuję, gdzie mogę, zarabiając. Pracuję na ochronie, jako kelnerka, dorabiam, gdzie mogę,  ale nawet pracując 24 godziny na dobę nie jestem w stanie zapewnić wszystkiego – komentuje mama Zuzi. 

Interweniowaliśmy u prezydenta Bełchatowa. Obiecał pomoc, ale nie od razu. Pani Paulina boi się, że straci dziecko.

- Ta pani mieszkanie będzie miała, spełnia wymogi. Jest w trudnej sytuacji, o której nikogo nie trzeba przekonywać. Jestem przekonany, że w krótkim czasie otrzyma tę dobrą, szczęśliwą informację. Do końca roku to rozwiążemy – obiecał wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.    

- Nie mogę dostać nawet 100 złotych pożyczki, bo jestem osobą bezdomną. Wszystko, co robię, robię dla Zuzi, by miała normalne życie, by się nie martwiła – mówi pan Paulina.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 160 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Dawid Detmer - awatar

Dawid Detmer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij