Zbiórka Kucyki karmione cebulą !!!!!! - zdjęcie główne

Kucyki karmione cebulą !!!!!!

817 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

                        Karmione cebulą, kopyta obcinane Boschem budowlanym

Kiedy Pan Krzysztof zobaczył te dwa kucyki bez wahania od razu je wykupił, nie chciał aby zostały u byłego właściciela minuty dłużej.Skontaktował się z Nami z pytaniem czy je przyjmiemy. Udało Nam się szybko zorganizować cudowny dom tymczasowy oraz transport. Kiedy udaliśmy się na miejsce zrozumieliśmy czemu Pan Krzysztof chciał aby były od razu zabrane.Ogierek był oparty o ciągnik, nie mógł utrzymać równowagi.Kawałek dalej klacz starała się również utrzymać równowagę. Okazało się, że przez długotrwałe i rażące zaniedbane kopyta nie mogą się poruszać. Załadunek i rozładunek był koszmarem kuce z trudem i bólem pokonywała każdy metr. Były właściciel z uśmiechem przyniósł nam kawałek kopyta które tłumaczył-"najlepiej obcina się Boschem budowlanym" kiedy padło pytanie co jedzą powiedział że dawał im cebulę, paprykę i resztki ze sklepów,wszystkich zamurowało wcześniej obiecaliśmy że kucyki zabieramy i nic nie mówimy. Ciężko było zaciskać zęby.Kiedy kucyki trafiły do domu tymczasowego i zobaczyły rozłożone dla nich siano nie mogły skończyć jeść.

Kucyki są po pierwszej wizycie lekarza weterynarza wiemy że ich kopyta są drastycznie przerośnięte, doszło do przykurczu ścięgien i zmian kostnych, anemia, mocna niedowaga (u ogierka), zaniedbana sierść i problemy skórne. Klaczka prawdopodobnie jest w ciąży ale na chwilę obecną lekarz nie chciał jej stresować. Przerośnięte kopyta i zdeformowanie z każdym ich ruchem wywołują u Nich ogromny ból dla tego wszystkie zabiegi łącznie z kowalem muszą być przeprowadzane ze starannością.Kucyki na pewno są zarobaczone ale ze względu na ich zła kondycję fizyczna na chwilę obecną nie mogą otrzymać leku na odrobaczenie mogą tego nie przeżyć.Otrzymują antybiotyki i suplementy na wzmocnienie.

Na chwile obecna jesteśmy umówieni z kowalem na pewno nie będzie to jedna wizyta.

Klacz ma udokumentowany wiek 10 lat według paszportu, z kolei ogierek nie posiada dokumentacji co wiąże się z kolejnymi kosztami.

Zwracamy się do Was do Waszych serc pomóżcie Nam poradzić sobie z kosztami leczenia, badań, kowala, siana, słomy, leków i suplementów wzmacniających, specjalistycznej karmy, opieki weterynaryjnej i co Nas jeszcze czeka, sami nie wiemy.

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat każdy grosz się liczy jak i czas.....

Brakuje słów aby opisać tragedię którą przeżyły ale jest dużo serc aby były wreszcie szczęśliwe.

Przed Nimi bardzo długa droga powrotu do zdrowia.

Aktualizacje


 • TOZ we Włocławku - awatar

  TOZ we Włocławku

  21.07.19
  21.07.19

  Kucyki są już po kilku wizytach kowala. Teraz wyglądają całkiem inaczej i powoli oswajają się z brakiem płetw. Klaczka jest w lepszej kondycji ,natomiast ogierek radzi sobie gorzej. Kucyki zostały odrobaczone dwa razy. Klaczka przybyła na wadze ,dla ogiera daleka jeszcze droga. Był bardzo wychudzony i teraz powrót do odpowiedniej wagi potrwa. Początkiem sierpnia maluchy maja kolejną wizytę kowala i lekarza weterynarii. Bardzo prosimy o pomoc,zebrane dotychczas pieniądze nie pokryją leczenia ,jedzenia i kowala.

  Zdjęcie aktualizacji 34 600

817 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Barbara - awatar
Barbara
20
Emilia - awatar
Emilia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij