Krzysztof Hebel - awatar

Krzysztof Hebel

Organizator zbiórki

Witam. Nazywam się Krzysztof, mam 27 lat i mieszkam w Gdyni. W październiku tego roku zgłosiłem się do lekarza z ciągłym kaszlem, który doprowadzał do tego, że nie mogłem swobodnie oddychać  oraz miałem okropne duszności. 

Otrzymywałem wziewy, sterydy itp. Skierowano mnie do laryngologa, który stwierdził że może to być astma. Przy okazji musiałem też zrobić badanie PET-CT. W dniu 10 listopada 2017 roku otrzymałem wynik tego badania. Wykryto u mnie nowotwór prawego płuca z przerzutem na lewe. 16 listopada zostałem zakwalifikowany do programu "Zielona Karta". Parę dni po wykryciu  zostałem wysłany na bronchoskopię fluorescencyjną wraz z biopsją. Wynik biopsji okazał się dla mnie bardzo szokujący. G3 czyli słabo zróżnicowany, więc wysoki stopień złośliwości. Po paru dniach udałem się na konsultację do Akademii Medycznej w Gdańsku. Mam zaplanowany ciąg chemioterapii, na pewno czeka mnie też operacja wycięcia guzów, a na pewno wycięcie pół płata prawego płuc. Z lewego można będzie prawdopodobnie usunąć tylko guz.

Gdyby to było mało, już 19 lat choruję na cukrzycę typu pierwszego, tzw. insulino zależna, a to też bardzo koliduje ze wszystkim. Ciągłe skoki cukrów powodują bardzo złe samopoczucie. Dodatkowo do leczenia trzeba mieć wyleczone zęby. Jestem już po przeglądzie, aktualnie mam kilka zębów do leczenia kanałowego, a to także są spore koszta, gdyż tego typu leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Moje dni składają się obecnie ze zmierzaniem się z ogromnym bólem, ciągłymi wymiotami i ogólnym okropnym samopoczuciem. Dostawałem lek przeciwbólowy Tramal,  jednak nie był on w stanie mi pomóc. Obecnie otrzymuję DHC  120mg, który mocno tłumi ból i pozwala mi tym na funkcjonowanie.  A wydatki na leczenie przyjdą z czasem większe. Jestem silny i jakoś daje radę, ale te wydatki strasznie mnie rujnują. Nie chodzi mi o to, że chce wieść lekkie i beztroskie życie czy aby inni za mnie pracowali i mnie utrzymywali. Gdybym był w stanie, chętnie poszedłbym do pracy. Potrzebuję pieniędzy na leki, które aktualnie biorę oraz na te, które będę brał w trakcie chemii, a także na insulinę, paski do glukometru, sensor Libre oraz leczenie, czy też ubezpieczenie.

Zdaję sobie sprawę, że takich jak ja jest wielu. Każdy z nich liczy się z każdym groszem itd. Dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc finansową, która choć w drobnym stopniu pozwoli mi na bezproblemowe leczenie i dążenie do wyzdrowienia.

Aktualności

 • Krzysztof Hebel - awatar

  Krzysztof Hebel

  19.07.18
  19.07.18

  Witam ponownie, z tej strony Krzysiu. Kwota zbiórki na chwilę obecną została podniesiona do sumy 50 tysięcy złotych, ponieważ po serii chemioterapii i licznych badaniach, na tę chwilę lekarze w Polsce (i nie tylko) nie dają mi żadnych szans. Zaprzestano stosować chemioterapię. Sam całkowicie straciłem nadzieję. Jednak parę dni temu od swojego lekarza prowadzącego otrzymałem wiadomość, iż jedna z niemieckich klinik specjalizujących się w mojej przypadłości zgodziłaby się mnie przyjąć i wypróbować na mnie nową metodę, nawet natychmiast. Od razu wróciła jakakolwiek nadzieja, jednak koszt samego leczenia opiewa na ponad 20 tysięcy złotych, do tego koszty przejazdów tam i z powrotem. Muszę jak najszybciej znaleźć się w klinice w Berlinie, stąd owa zbiórka. Już nie walczę o zdrowie. Walczę o życie.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.18
  21.07.18

  Dużo zdrowia!!!!

 • Darek G - awatar

  Darek G

  20.07.18
  20.07.18

  Powrotu do zdrowia !

 • Aleksandra RD - awatar

  Aleksandra RD

  20.07.18
  20.07.18

  Powodzenia

 • Iwonka - awatar

  Iwonka

  20.07.18
  20.07.18

  Zdrowia! Trzymam kciuki!

 • Natalia - awatar

  Natalia

  20.07.18
  20.07.18

  Trzymam kciuki! Na pewno będzie dobrze!

Krzysztof Hebel - awatar

Krzysztof Hebel

Organizator zbiórki

Wpłaty - 908

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Tomek - awatar
20
Tomek
PIOTR LEWANDOWSKI - awatar
20
PIOTR LEWANDOWSKI
Car kaz - awatar
20
Car kaz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
EwaO - awatar
50
EwaO
PIOTR LEWANDOWSKI - awatar
20
PIOTR LEWANDOWSKI
Ktoś z FG - awatar
50
Ktoś z FG

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.