Zbiórka Operacja i rehabilitacja synków - miniaturka zdjęcia

Operacja i rehabilitacja synków

Magdalena Bojke - awatar

Magdalena Bojke

Organizator zbiórki


    Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na rehabilitację Dominika,Oliwierka i Wiktorka Stanik .

    Trojaczki urodziły się 25.06.2010 w Gdańsku w 7 miesiącu ciąży  jako wcześniaki .Od urodzenia rehabilitowane związane znapięciem mięśniowym.Chłopcy z niepełnosprawnością ruchową, neurologiczną i inne.

    W pierwszym roku życia u Dominika  stwierdzono rozszczep łuków kręgów Th 8-9,liczne wady rozwojowe w postaci półkręgów w obrębie kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego , trzony TH 7, Th 8, Th 9 i L3 zniekształcone ,skolioza kostnopochodna,wrodzone skrzywienie boczne kręgosłupa spowodowane wadą rozwojową kości, klatka piersiowa szewska ,asymetria łopatek i barków, stopy płasko-koślawe,skrócenie prawej dolnej kończyny o 1 cm, nadpobudliwość psychoruchowa, AZS od urodzenia , pyłkowica -w planach odczulanie (wrzesień2017),częste infekcje kataralne, zapalenie uszu ,długotrwałe upośledzenie słuchu.

    Oliwierek zmaga się ze skoliozą idiopatyczną ,stopami płasko-koślawymi , srócenie kończyny dolnej  lewej o 0,5 cm, hipotomia mięśniowa, wiotkość stawowo-wiązadłowa, koślawość stawu biodrowego, AZS od urodzenia , przewlekły katar, częste zapalenie uszu z długotrwałym osłabieniem słuchu, nadpobudliwość psychoruchowa.

    Wiktorek urodzony jako drugi z trojaczków ale o najniższej masie ciała ma problemy z wadami postawy, deformacja klatki piesiowej, skolioza kręgosłupa kostnopochodna ,męczliwość mięśniowa, wiotkość stawowo-wiązadłowa, koślawość stawu biodrowego, AZS od urodzenia, nawracajace zapalenie dróg oddechowych z towarzyszącym zapaleniem obu uszu i utrzymującym się długotrwałym niedosłuchem, pobyt na oddziale ORL tympanostomia obustronna, adenotonsillotomia, zaburzenia statystyki ciała, koordynacji ruchowej, wzrokowo-ruchowej, manipulacji; lateralizacja.

    Naszym, rodziców Dominika, Oliwierka  i Wiktorka , największym pragnieniem jest nam uzyskanie możliwości samodzielnego funkcjonowania synków w społeczeństwie. Niestety koszty spesjalistycznej rehabilitacji przerastają nasze możliwości finansowe.

    Środki zebrane pozwolą nam sfinansować wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, dodatkowe terapie, obuwie ortopedyczne oraz pomoce dydaktyczne dla dalszego rozwoju naszych dzieci.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Magdalena Bojke - awatar

  Magdalena Bojke

  04.10.17
  04.10.17

  Witam serdecznie wszystkich darczyńców pragnęłabym powiadomić, iz Dominika niestety czeka operacja kręgosłupa , bowiem pogorszył sie jego stan i uległ większej deformacji o 4 stopnie zaledwie w przeciągu roku .Termin operacji mamy wyznaczony na 25 listoad 2019. Ponadto od października zaczynamy kuracje odczulającą, która będzie trwała do 5 lat zakup jednej szczepionki to koszt ok 350 zł co 2 miesiące. Chłopcy w tym roku zaczęli edukację w klasie I . Koszta związane z rehabilitacją,turnus ami rehabilitacyjnymi na których jesteśmy 3-4 razy do roku dojazdy do lekarzy specjalistów np do Poznania na konsultacje do prof .dr.hab.Tomasza Kotwickiego i wiele wiele innych rzeczy związanych z życiem codziennym jak i zakupem specjalnych środków pielęgnacyjnych , czystości pochłaniają nam duży budżet. Jednak największą kwotę przeznaczamy na rehabilitację. Będziemy ogromnie wdzięcznie za jakiekolwiek udzielone wsparcie dla naszych synków.

  Zdjęcie aktualności 8 266

Magdalena Bojke - awatar

Magdalena Bojke

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Łukasz Krawczyk - awatar
50
Łukasz Krawczyk
Marzena Racicka - awatar
20
Marzena Racicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Sebastian Pakuła - awatar
50
Sebastian Pakuła
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
bożena marciszewska - awatar
100
bożena marciszewska
Łukasz - awatar
100
Łukasz
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij