Kolejna sloneczna ,spokojna niedziela, idealna na grilla lub wycieczkę nad jezioro. Czyste niebo, palące słońce , niczym niezmącona sielanka.

A posród tej sielanki , na wiejskiej drodze rozpaczliwy dramat potraconego kota. Przeszywający i paraliżujący ciało ból i okrutny człowiek, któremu szkoda było czasu by stanąć i pomóc ofiarze wypadku. I tubylcy, którzy kota nie znali i znać nie chcieli. Bo ranny kot to problemy, koszta, to zakłócenie niedzielnego spokoju. A spokój to rzecz święta.

Nasz dzień też zaczął się spokojnie. Nieoficjalne zebranie w wolontariackim gronie, kawa ,śniadanie, dobry humor. Czasami  również my łudzimy się, że dzień upłynie bez komplikacji.

Nagły dzwonek telefonu poderwał nas na nogi. Potem był już tylko bieg do auta by najszybciej jak się da znalezć się na miejscu wypadku.

To była uczęszczana wiejska ulica. Mijały nas kolejne auta a my zastanawialiśmy się ile ich już przejechało i nie zlitowało się nad zwierzakiem. 

To tylko zwykły kot wychodzący, niespełna roczna kicia, która pewnie nie posłuchała właścicieli i poszła w zła strone. Takie zwierzę nikogo już nie obchodzi - głupie stworzenie..

Cichuteńko i spokojnie leżała na poboczu i wielkimi z przerażenia oczami obserwowała ulice i nas. Bez protestów dała się pozbierać do transportera. Obolała, zszokowana, zrezygnowana.

W gabinecie weterynaryjnym to my przeżyliśmy szok. Uraz jest sprzed dobrych paru dni. Ludzka obojętność nie ma granic. Ile cierpienia może znieść malutkie kocie ciałko?? Dodatkowo kotka jest karmiąca, więc gdzieś tam pozostawione na łaskę bezlitosnych ludzi czekają na jej powrót maluchy. Szukaliśmy ich , ale niestety bezskutecznie :(  

Kotka ma otwarte złamanie kości udowej z przemieszczeniem i pękniętą miednicę. Jest odwodniona i osłabiona, ma krwiomocz..

Testy na FIV i FelV negatywne.

Kochani! Okres urlopów to zły czas dla fundacji. Nie mamy funduszy by ponosić takie koszta dla jednego zwierzaka.  Kotka musi zostać jak najszybciej operowana. Apelujemy do Was - przywróćcie nam i kotce wiarę w człowieka!!!

Pomóżcie jej stanąć na nogach <3 


Aktualności

 • Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt - awatar

  Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt

  06.07.17
  06.07.17

  Niestety Kochani, nie mamy dobrych wieści :( U Yoko ( takie imię otrzymała kicia) U naszej podopiecznej wystąpiły powikłania pooperacyjne i martwica złamanej łapeczki. Łapka musi zostać amputowana :(

  Zdjęcie aktualności 6 126

Komentarze

 • Sławek - awatar

  Sławek

  11.08.17
  11.08.17

  Poszło. ratujcie

 • kasia - awatar

  kasia

  25.06.17
  25.06.17

  dla pogruchotka

Wpłaty - 25

Sławek - awatar
30
Sławek
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Hania Martin - awatar
50
Hania Martin
ania - awatar
2
ania
Anna Stanio - awatar
50
Anna Stanio
Anonimowy Darczyńca - awatar
9
Anonimowy Darczyńca
Michał - awatar
20
Michał
Beata i Małgosia - awatar
20
Beata i Małgosia
Szary - awatar
40
Szary
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.