Zbiórka Opieka, sterylizacje i leczenie - miniaturka zdjęcia

Opieka, sterylizacje i leczenie

Nasza fundacja w szczególny sposób otacza opieką stare, chore i kalekie zwierzęta ale cel fundacji nie byłby w pełni zrealizowany gdybyśmy się ograniczali wyłącznie do dbania o staruszki. Dlatego równie zdecydowanie prowadzimy akcje sterylizacji oraz leczenia kotów wolnobytujących. Na dzień dzisiejszy pod opieką naszej fundacji znajdują się  27 zwierząt w tym 2 psy i 25 kotów. Większość zwierząt to rezydenci; stare, nieuleczalnie chore, które w naszej fundacji znajdują dożywotnio dom. Pod naszą opiekę trafiają też zwierzęta wolnobytujące oraz nierzadko psy z interwencji, które czy to zagubiły się opiekunom czy zostały przez nich porzucone. Aktualnie w naszej fundacji przebywa kotka wolnobytująca wraz z 5 maluchami, które urodziła i wykarmiła w zabetonowanej kracie ściekowej.  Kotka jest już pod naszą opieką i w najbliższym czasie zostanie wyleczona, gdyż jest w stanie skrajnego wyczerpania a następnie wysterylizowana. Maluchy zostaną odrobaczone, odpchlone i przygotowane do adopcji. 

W ciężkim stanie jest 18 letni niewidomy Romek. Badania diagnostyczne wykazały zaawansowane procesy nowotworowe prostaty i wątroby. Piesek jest aktualnie pod ścisłą opieką lekarza weterynarii i leczony paliatywnie aby godnie i bez cierpienia mógł jeszcze trochę pożyć. 

 W dniu dzisiejszym Romuś był na wizycie u Pani doktor. Został zważony, zbadany, zaszczepiony przeciw wściekliźnie oraz zabezpieczony przeciw kleszczom. Pani doktor obcięła mu też pazury. W najbliższych dniach Romek musi mieć zbadane serce. Pani doktor wysłuchała szmery, konieczne jest więc zrobienie echo serca tym bardziej, że Romus to wiekowy piesek. 

Romuś już po badaniu. Zawdzięcza to badanie Państwa ofiarności. Teraz może być dalej leczony. W pierwszej kolejności jest zaplanowane USG jąder, gdyż jest podejrzenie raka prostaty. Następnie musi mieć usunięte zęby. 

W dniu dzisiejszym 28 maja Romuś miał badanie USG. Niestety wyniki badania nie są zadowalające i stan Romka nie pozwala na dokonanie zabiegu sanacji jamy ustnej. Romuś ma zaawansowane procesy nowotworowe śledziony i prostaty. W najbliższych dniach Romuś będzie miał jeszcze zrobione badanie krwi. 

19 letnia kotka Lula po 2 latach od usunięcia listwy mlecznej ma przerzuty na drugą listwę. Aby mogła jeszcze trochę żyć w komforcie konieczne jest usunięcie guza. Lula jest bardzo miłą i kontaktową kotką. Mimo wieku czuje się świetnie ale żeby mogła żyć konieczna jest operacja. Przed operacją musi mieć wykonane badanie krwi. 

W dniu dzisiejszym 12 czerwca Lulka miała operację usunięcia guza listwy mlecznej. Operacja przebiegła bez powikłań a Lula ma się dobrze. 

Sporym wydatkiem jest dzierżawa lokalu z dobudowaną wolierą. To jeden z większych naszych miesięcznych wydatków. 

Dzisiaj do Pani doktor trafiła cała piątka maluchów wraz z matką. Kocica miała pobrana krew, została odrobaczona i odpchlona a maluszki po zważeniu również odrobaczone i odpchlone. Cała 5 dostała książeczki zdrowia. 

 

Aktualnie pod opieką naszej fundacji są srocze dzieci, które wypadły z gniazda. Aby nie padły łupem kotów wolnobytujących na noc są zabierane do klatki i spędzają noc bezpiecznie na balkonie. O 4:00 rano są wynoszone i kładzione na gałęzi aby srocza matka miała do nich dostęp i mogła je karmić i uczyć latać. 

W dalszym planie jest też kastracja i sterylizacja kotów wolnobytujących w dzielnicy Gdynia-Obłuże zgłoszonych przez karmicielki. 


Według relacji Pań karmiących kotki do kastracji są co najmniej dwa młode kocury. 

  Dzisiaj dzięki Państwa wsparciu uregulowałam zaległą fakturę w lecznicy. 

Aby realizować te wszystkie założone cele potrzebne są niestety środki finansowe. Nasza fundacja w dużej mierze utrzymuje się z darowizn przekazywanych przez Państwa. Gdyby nie Państwa pomoc nie mielibyśmy prawa bytu a tym samym cele nie były by realizowane. Dlatego gorąco proszę, zwracając się do Państwa o pomoc w realizacji tych celów. Pieniądze ze zbiórki wpływają na konto fundacji i są rzetelnie rozliczane. Ponadto na bieżąco będę Państwa informować o tym co udało się zrobić zamieszczając zdjęcia oraz faktury. 

Fundacja "Zdążyć do domu"

KRS 0000757575

Kontakt 889 857 949


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Zdążyć do Domu - awatar

  Fundacja Zdążyć do Domu

  15.06.19
  15.06.19

  Jednym z większych wydatków naszej fundacji jest dzierżawa pomieszczenia z dobudowaną wolierą dla kotów. To dzięki Państwa pomocy zwierzęta mają miejsce, w którym godnie mogą doczekać swoich ostatnich dni życia. Dziękuję.

  Zdjęcie aktualności 32 913

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.06.19
  06.06.19

  Malutka cegiełka dla zwierzaków.

  • Fundacja Zdążyć do Domu - awatar

   Fundacja Zdążyć do Domu - Organizator zbiórki

   07.06.19
   07.06.19

   To ogromne wsparcie bardzo dziękuję.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.19
  03.05.19

  :)

  • Fundacja Zdążyć do Domu - awatar

   Fundacja Zdążyć do Domu - Organizator zbiórki

   03.05.19
   03.05.19

   Dziękuję bardzo

Wpłaty - 58

Małgorzata - awatar
50
Małgorzata
Uskok - awatar
120
Uskok
Kasia - awatar
100
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Beata Tarnowska - awatar
20
Beata Tarnowska
Katerini - awatar
10
Katerini
Kasia - awatar
100
Kasia
Dorota - awatar
20
Dorota
Mirek - awatar
50
Mirek
Karol - awatar
50
Karol

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij