Zbiórka Pomoc dla Adama Nowickiego - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Adama Nowickiego

Anna Nowicka - awatar

Anna Nowicka

Organizator zbiórki

Jestem żoną Adama Nowickiego - byłego,wieloletniego serwisanta Junkersa w Gryficach. Nigdy nie wiedziałam,czy praca czy ja jestem ważniejsza dla niego i już niech tak zostanie.  W dniu 22.X.2017 r. o północy świat się zatrzymał : udar krwotoczny mózgu z lewostronnym paraliżem,zaburzeniami mowy. Pomoc medyczną,co ma ogromne znaczenie,miał w ciągu 20 minut. Okazało się,że do tego jeszcze duży krwiak mózgu,nieoperacyjny. Nigdy nie zmieniła się pamięć i logiczne rozumowanie i tak jest do dzisiaj. Na oddz. neurologii w Gryficach przebywał około 3 tygodni. Mówił zdaniami,bez problemu. Krwiak się wchłonął. Był "leżący",sparaliżowany lewostronnie, nie siedział, przykurcz szyi lewostronny.Został przekazany do oddz. rehabilitacji, nie bez problemu,bo dla niego nie było miejsca. Chciałam podpalić świat, by mój mąż trafił na rehabilitację. I trafił,ale dzisiaj wiem,że to jest mój największy w życiu błąd. Po kilku dniach / bezwładnego,już z przykurczami nóg i palców,sparaliżowanego,z bezwładną,lewą ręką, oczywiście nie siedzącego, ale jeszcze mówiącego/ zostały podjęte dwie próby pionizacji. Za dresy i do góry do drabinek gimnastycznych i krzycząc: " panie Nowicki niech pan współpracuje". A pan Nowicki miał tylko prawą rękę sprawną, którą trzymał drabinkę. Przy drugiej próbie tzw."rehabilitacji" mąż dostał kolejnego,potężnego udaru. STRACIŁ CAŁY APARAT GŁOSY, wył jak zranione zwierzę,żeby go stamtąd zabrać.  Dzisiaj mówi pojedyncze słowa. Został ponownie przekazany na oddz. neurologii na 2 tygodnie.  Natychmiast sonda,cewnik,walczył o życie, strasznie wychudzony i wymęczony innymi jeszcze tzw."ćwiczeniami rehabilitacyjnymi" ,które nie miały nic wspólnego z rehabilitacją.  16 grudnia 2017 r. wypisany do domu w stanie "DOBRYM". Chyba tylko dlatego,że przeżył ten gryficki szpital.

Walczyliśmy o Jego życie,dzień i noc przez 2 miesiące. Musze tutaj kolejny raz podziękować gryfickim ratownikom z pogotowia.Gdyby nie oni,najprawdopodobniej mój mąż by już nie żył. Nawet lekarka ze świątecznej pomocy ODMÓWIłA DWUKROTNIE POMOCY, BO"na tu nic nie poradzi". Ratownicy - PORADZILI. Lekarz rodzinny również odmówiła   leczenia,bo "nie może chodzić po schodach." I tutaj wielkie podziękowanie dla Pana dr Stanisława Wysoczańskiego,który przyjął mojego męża pod opiekę lekarską.

Wielkie podziękowania również dla Pani Jagody Magdij - pielęgniarki środowiskowej - taka osoba zdarza się raz na tysiąc. I dla p.Kasi Pawlak - opiekunki w pierwszym miesiącu,która nauczyła mnie pielęgnacji przy niepełnosprawnym.  Dziękuję wszystkim naszym Przyjaciołom,dzięki którym mogłam funkcjonować.Nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić, na prawdę.Dzięki nim byłam i nadal jestem silna.Nie byłam sama z tą tragedią. Zawsze byli i są nadal ze mną , cokolwiek nam potrzeba.  Dziękuję naszym dzieciom  za ich serca i pomoc finansowa, choć mieszkają za granicą.

Nie wiem,czy wystarczy komukolwiek cierpliwości , by czytać dalej ale będę się streszczać. Adam w chwili obecnej jest w bardzo dobrej kondycji psychicznej, w ciągu dnia śmiejemy się i żartujemy, bo doceniamy każdą chwilę życia. Od początku w domu ma 3 x w tygodniu rehabilitacje w domu,prowadzoną przez  wyjątkowego człowieka i rehabilitanta. Rezultaty są bardzo rokujące,ze Adam będzie chodził i mówił,ale potrzebna jest już pomoc finansowa. Wysprzedałam już wszystko co było na "czarną godzinę". Pokonałam nawet mur - proszą tutaj o pomoc finansową,bo dla niego zrobię wszystko,co mogę zrobić. Na utrzymanie osoby niepełnosprawnej, zobowiązania miesięczne , potrzeba   kilka tysięcy złotych . dzieci pomagają tyle,ile mogą, my mamy beznadziejną emeryturę i rentę.  Dla osób z I grupą nie ma w Polsce ośrodków rehabilitacyjnych nawet z opiekunem. / oczywiście z NFZ/.  Adam w chwili obecnej wymaga rehabilitacji lewej ręki i rehabilitacji neurologopedycznej. Taki 2 tygodniowy turnus chciałabym mu zapewnić w "Leśnej Polanie" w Gryficach. Byłabym bardzo wdzięczna za każdą pomoc Państwa dla Adama. Wszyscy wiemy,że trudno jest prosić o pomoc, zwłaszcza finansową, lepiej jest dawać jak brać,ale mój mąż   k i e d y ś  będzie chodził i mówił. Dziękuję.

Aktualności

 • Anna Nowicka - awatar

  Anna Nowicka

  17.06.18
  17.06.18

  Kochani,dziękujemy za kolejne wpłaty dla Adama. Zakupiłam następny aparat, tym razem do nóg. "Venen -walking" to specjalny rodzaj sportu,bardzo popularny w USA, wspomaga krążenie krwi,przede wszystkim w żyłach i trenuje wszystkie ważne mięśnie. Oto nam chodziło i do tego codziennie elektrostymulator na rękę. Z ręką jest natychmiastowa,znaczna poprawa,Adam rusza już 5 palcami i potrafi minimalnie przesunąć całą rękę. Oczywiście rehabilitacja i logopeda. Jutro zaczynamy serie witaminy C . dożylnie.która ma m.innymi działanie wspomagające,wzmacniające układ krążenia.W Polsce NIEDOSTĘPNA ...... NFZ również nie refunduje,bo po co? Sprowadziłam legalnie z Berlina z apteki z fakturą.Adam na początku miał już podaną jedną serię i od tej pory "ruszył" do przodu. Dziękuję Wszystkim,którym życie Adama nie jest obojętne. On to wszystko ma zabezpieczone za Waszą pomoc finansową, sama nigdy nie dałaby rady. Kochani,udostępniajcie proszę. Dziękuję za Wasze serca.

  Zdjęcie aktualności 16 438

Anna Nowicka - awatar

Anna Nowicka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Renka - awatar
100
Renka
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Adik nie daj się 👊🏻 - awatar
830
Adik nie daj się 👊🏻
K22K - awatar
500
K22K
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.