Zbiórka Na diagnostykę i leczenie synków - miniaturka zdjęcia

Na diagnostykę i leczenie synków

Kasia Lipska - awatar

Kasia Lipska

Organizator zbiórki

Jestem mamą dwóch cudownych chłopców Filipka i Frania. Chłopcy potrzebują  specjalistycznej opieki która przerasta mnie w tej chwili finansowo. Kilka słów o chłopcach. Filip ma obecnie 3 lata. Od początku jego istnienia widzieliśmy, że jest troszkę inny niż reszta dzieci. Za szybko  się rozwijał ruchowo, potrzebował uwagi bez przerwy, miał bardzo konkretne potrzeby a my do tych jego małych dziwactw przywykliśmy i spełnialiśmy. Kiedy w styczniu  tego roku Fifi zachorował i musiał wziąć po raz pierwszy w życiu antybiotyk zauważyliśmy, że dzieją się z nim co raz bardziej niepokojące rzeczy. Fifi zaczął mieć napady szału i agresji nie do zatrzymania, demolował i krzyczał aż do utraty przytomności :( Kontakt z nim bardzo się zmienił, zaczęły występować sytuacje kiedy kontaktu nie ma wcale a Filip jakby stał za szklaną  ścianą...  Przestał jeść. Dopiero teraz zaczyna mówić ale nie idzie mu to byt gładko. Zwróciliśmy się po pomoc do ośrodka diagnostycznego który miał sprawdzić poszczególne sfery rozwoju małego. Za 2 dni dostanę podsumowanie ale już teraz wiem, że nie usłyszę dobrych wieści :( Na pewno czeka nas terapia zaburzeń integracji sensorycznej która jest dość kosztowna i być może dalsza diagnostyka pod kątem spektrum autyzmu... W między czasie spotkań ze specjalistami z ośrodka padł temat padaczki. I tu jest cel mojej prośby dla Filipa. Chciałabym zapewnić mu należytą diagnostykę pod tym kątem. Wiem, że można to zrobić na NFZ.. ale napatrzyłam się przez wiele lat jak nieudolnie to wygląda i bardzo się boję, że moje maleństwo trafi w nieodpowiednie ręce. Mój ojciec chorował właśnie na tą  chorobę.
Franio... Franio jest moim małym bohaterem. W trakcie porodu Franio się zaklinował, szczęśliwie urodził się cały i zdrowy dzięki cudownej położnej. Niestety konsekwencje tego zaklinowania ukazały się już w 4 tygodniu życia. Franio bardzo cierpiał z powodu spięć mięśni pleców i karku które powstały w wyniku silnej kompresji na kręgosłup. Przeszedł rehabilitację.  Teraz Franio ma 8,5 miesiąca i zaczyna nadrabiać opóźnienia ruchowe :) To niestety nie jedyny problem z jego zdrowiem. Kiedy Franio miał niecałe 3 miesiące na jego skórze pojawiły się sączące się rany. Padło na alergię pokarmową. Przeszłam na dietę wegańską. Skóra była leczona. Jest troszkę lepiej. Nie ma ran, ale  skóra jest bardzo sucha mimo  ciągłej pielęgnacji. Największy problem jest z jelitami Frania. To długi temat .. W dużym skrócie ból, krew, ból, leki :'( Ponad to Franek co chwile łapie bardzo poważne infekcje układu oddechowego. Od stycznia non stop sterydy, antybiotyki, zioła, gorączka, duszności i nie przespane ze strachu czy oddycha noce... Znalazłam lekarza który może nam pomóc. Wstępnie mamy zlecone badania  genetyczne ponieważ to wszystko co dzieje się z malutkim organizmem Frania ma głębsze podłoże i bez znalezienia konkretów wciąż leczymy tylko objawy. Nie stać mnie na te badania... Bez nich nie mogę pomóc mojemu malutkiemu bohaterowi który znosi cały ten ból, leki i ciągłe badania tak dzielnie że nie jeden dorosły by mu nie dorównał. Bez przerwy się uśmiecha... A ja patrzę na niego i nie potrafię się śmiać. Każde podawanie leków i pobieranie krwi łamie mi serce... Będę bardzo wdzięczna każdemu kto zechce nam pomóc <3

Kasia Lipska - awatar

Kasia Lipska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Ania - awatar
10
Ania
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Małgorzata - awatar
20
Małgorzata
Ania - awatar
50
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Justyna - awatar
20
Justyna
Sylwia - awatar
30
Sylwia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.