Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

"W myślach nazwałam go Rocky. Dlaczego Rocky, bo on walczy. Każdy jego dzień to walka o przetrwanie. Rocky też ma dom, tylko ze względu na 3 piękne yorki biegające po podwórku Rocky nie ma wstępu do swojego domu. Rocky mieszka przy plocie na trawniku. Nie dostaje jeść, nie dostaje pic, a mimo to tam jest, jest i czeka, że może kiedyś jego Pan się nad nim zlituje i rzuci mu jakiś ochłap. Rocky kocha swojego Pana. Skąd to wiem? Kiedyś nie wytrzymałam i zapytałam jego Pana dlaczego ten biedny kot z zaropialym oczkiem zawsze siedzi na trawniku przed płotem. Pan łaskawie wyszedł, pogłaskał kotka ( bozeeee jak ten kot się do niego tulił ) i powiedział, że to nie moja sprawa. Niestety, ostatnio zauważyłam, że Rocky się chyba poddaje. Od kilku dni za każdym razem jak dam radę do niego przyjechać, żeby go nakarmić (Rocky mieszka 10 km ode mnie, zobaczyłam go jadąc do pracy ) Rocky siedzi w pozycji bólowej. Rocky niestety nie przetrwa kolejnej zimy na trawniku, Rocky juz się starzeje a jego Pan ma to gdzieś. Jak Rocky zdechnie to on weźmie innego kota, tylko tym razem rudego bo buras juz mu się znudził. Nie mogę dopuścić do tego by Rocky odszedł. Może znajdzie się ktoś kto uratuje go od zimy , uratuje go od głodu, kto da mu kocyk na którym nigdy nie spal, da bezpieczeństwo którego nigdy nie zaznał. "

Rocky ma 13 lat, chore nerki, wątrobę, silną anemię. Niestety starość, lata zaniedbań i niedożywienia odbiły się na jego stanie zdrowia. Lecz chociaż ciało słabnie to wola walki i siła życia wciąż się tlą. Tak długo czekał na pomoc, nie możemy teraz pozwolić, żeby się poddał. Rocky całym swoim wątłym ciałkiem kocha człowieka i pragnie jego bliskości. Ze spokojem znosi wszystkie badania i zabiegi, wdzięczny, że w końcu ktoś okazał mu zainteresowanie.

Rocky miał podłe życie, oczywiście zawinił człowiek. Nie jesteśmy w stanie oddać mu straconych lat, ale możemy sprawić, żeby na starość zaznał trochę troski i ciepła. Naszym marzeniem jest znalezienie mu domku, gdzie czeka go w końcu godna kocia emerytura. Ale najpierw musimy postawić dziadka na nogi!

Stan Rockiego jest zły, zabierając go do weterynarza nikt nie sądził że tak bardzo. Jednak wierzymy, że on jeszcze pokaże jaki z niego wojownik. Póki co, musi zostać w szpitaliku w lecznicy, gdyż wymaga ciągłego podawania leków i praktycznie całodobowej opieki. Opłata za jedną dobę wynosi 50 złotych.  Do tego dochodzą koszty leków, dotychczasowych badań, dobrej karmy. Niestety leczenie nerek jest dosyć kosztowne. Musimy również wykonywać testy na FeLVi FIV. Kolejne 100 złotych. A przecież Rocky nie ma nikogo. Dlatego z całego serca prosimy Was o wsparcie naszej zbiórki na leczenie staruszka. Każda, najmniejsza kwota ma znaczenie. Mały, ludzki gest. A my obiecujemy, że zrobimy wszystko, aby Rocky wygrał tą ostatnią, najważniejszą walkę, walkę o życie. 

Aktualności

 • Paulina Rojek - awatar

  Paulina Rojek

  01.10.18
  01.10.18

  Ostatnie zdjęcie naszego dzielnego wojownika... Nie tak miało być :( Trudno cokolwiek sensownego napisać, przyznać, że przegraliśmy. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z Rockim. Dzięki Wam ten staruszek zyskał trochę dodatkowego czasu i poczuł co to znaczy mieć dom. Rocky spędził ostatnie dni na ciepłym kocyku, otoczony troską i miłością. Chociaż tyle mogliśmy dla niego zrobić. Michał był z nim do samego końca.. Dla Rockiego pomoc przyszła za późno, ale pamiętajmy, że gdzieś tam podpłotami na ratunek czekają kolejne, niechciane i niepotrzebne.

  Zdjęcie aktualności 20 269

Komentarze

 • Ania - awatar

  Ania

  29.09.18
  29.09.18

  Zdrowiej koteczku 😻

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  11.09.18
  11.09.18

  Zdrówka koteczku

  • Paulina Rojek - awatar

   Paulina Rojek - Organizator zbiórki

   11.09.18
   11.09.18

   Dziękujemy;) Jest troszkę lepiej.

 • Paula - awatar

  Paula

  08.09.18
  08.09.18

  Mam nadzieję, że do tego pseudo właściciela karma szybko wróci :(

 • Marcin Fastyn - awatar

  Marcin Fastyn

  07.09.18
  07.09.18

  Wybaczcie, że nie więcej - sam mam chorowitka z anemią już po dwóch transfuzjach, też mam na niego zbiórkę, nie pokryła, jak na razie, wszystkiego. Ale właśnie dlatego, że wiem, jak to jest... chociaż te małe 5 zł na zdrowie niech idzie!

  • Paulina Rojek - awatar

   Paulina Rojek - Organizator zbiórki

   08.09.18
   08.09.18

   Gdyby tak każdy wpłacił 5 zl... Z calego serca dziekujemy, że pomimo swoich problemów nie przeszedeś obojętnie. Dużo zdrówka, trzymamy kciuki za Twojego kotka. Pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.18
  06.09.18

  Ech....

Paulina Rojek - awatar

Paulina Rojek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 39

Iwona - awatar
10
Iwona
Ania - awatar
30
Ania
Michał Szczepanik - awatar
20
Michał Szczepanik
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra Jobda - awatar
9
Aleksandra Jobda
Kasia - awatar
10
Kasia
Agnieszka - awatar
4
Agnieszka
Marek - awatar
20
Marek
Agnieszka Tofil - awatar
10
Agnieszka Tofil
Paula - awatar
30
Paula

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij