Zbiórka Lepszy start dla Olivierka - zdjęcie główne

Lepszy start dla Olivierka

8 263 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Zbiórka zakończona
1 246 udostępnień
Weronika Szyszka - awatar

Weronika Szyszka

Organizator zbiórki


Czy wiecie jak smutne dla mamy jest, gdy nie może wziąć na ręce swojego nowonarodzonego dziecka? Czy wiecie jak niewyobrażalnie trudne jest czekanie i niepewność tego, co będzie dalej? Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Pragnie, aby było ono zdrowe i szczęśliwe. Oczekując na dziecko planujemy jego przyszłość, szykujemy wyprawkę, łóżeczko, wózek. Nie możemy doczekać się pierwszego uśmiechu, spaceru, później pierwszych kroków.

Czasami jednak nasze plany, a rzeczywistość- to dwie różne rzeczy. Tak zdarzyło się w naszym przypadku. Olivier miał się urodzić pod koniec lutego 2017r. Niestety pojawił się na świecie o wiele za szybko. Urodził się 27 października 2016r.- kilka miesięcy przed terminem jako skrajny wcześniak z szansami na przeżycie w granicach 5%. To był dla nas cios. Olivier urodził się z wagą 530g. Jak to sobie wyobrazić? Tyle waży pół paczki cukru... był tak malutki jak nasza dłoń, jak malutka żabka. Dostał 2 pkt. w 10- punktowej skali Apgara. Był tak delikatny, że każdy najmniejszy dotyk sprawiał mu ból. Wzięłam go na ręce dopiero po kilku tygodniach. To była wspaniała chwila, jakiej nigdy nie zapomnę. Dla większości mam chwila, która następuje zaraz po porodzie. Możliwość przytulenia własnego dziecka. Coś tak normalnego dla zdrowych dzieci- dla nas ogromny postęp i nadzieja na lepsze jutro.

Nasz synek urodził się w ciężkiej zamartwicy z wrodzonym zapaleniem płuc. Długie tygodnie przeleżał podłączony do respiratora. Stwierdzono u niego, m.in. dysplazję oskrzelowo- płucną, niedrożność jelit, wylew II stopnia, niedokrwistość, retinopatię (przeszedł laseroterapię w Wałbrzychu, niestety wada nie jest do końca wyleczona), prawostronną przepuklinę pachwinową, wodniaka jądra, rozszczep podniebienia, osteopenię wcześniaczą, wielotorbielowatość nerek, sepsę. Przeszedł także operację resekcji jelita w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu. Miał także złamaną rączkę. Bardzo dużo jak na takiego małego człowieka.... Los nie zawsze jest sprawiedliwy, szczególnie, gdy pozwala cierpieć takim maluchom. Olivier powinien urodzić się w lutym. Naszym "problemem" powinny być jego kupki, jedzonko, czy brak snu. Tymczasem od początku żyliśmy w ciągłej huśtawce nastrojów- od chwilowej radości, bo coś się poprawiło- do rozpaczy- bo znów jest gorzej..... Spędziliśmy pół roku w szpitalach we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Pół roku nieustannego lęku o własne dziecko, pół roku rozpaczy, złości, poczucia niesprawiedliwości, że to właśnie my musimy patrzeć na cierpienie i ból swojego dziecka... Pół roku płaczu przemieszanego z uśmiechem, gdy coś się na chwilę polepszyło. Pół roku dotykania go przez szybkę w inkubatorze. Okropne sześć miesięcy wenflonów, igieł, transfuzji, sond..... Dorosły człowiek ma obawy związane ze szpitalem, z bólem. A tutaj tak małe bezbronne dziecko jest skazane na to od chwili narodzin. Nie poznaje świata tak jak większość dzieci- jego światem są szpitalne sale....

Szanse na przeżycie tak małego skrajnego dziecka są minimalne- wahają się w granicach 5%. Mimo wątpliwości lekarzy, Olivier nie poddał się. Mimo bólu i cierpień wygrał życie. Czeka go jednak długa droga do dobrego zdrowego życia. Olivier wyszedł ze szpitala przed Świętami Wielkanocnymi. Jest pod stałą opieką lekarzy. Odwiedzamy wielu specjalistów- niektórych nie ma w naszym mieście i musimy jeździć do innych miast. Chodzimy na rehabilitację, która ma doprowadzić Olivierka do stanu, w którym będzie mógł rozwijać się jak inne dzieci i dogonić swoich rówieśników. W to, że ich dogoni nie mamy wątpliwości.

Problemem są niestety koszta związane z leczeniem Olivierka. Rehabilitacja nie jest refundowana przez NFZ. Rehabilitacje muszą być wykonywane przynajmniej raz w tygodniu. Płacimy również za specjalnie przygotowane dla niego leki, mleko, odżywki. Na wizyty do lekarzy specjalistów czeka się bardzo długo. A my nie możemy tyle czekać. Chodzimy więc do wielu lekarzy prywatnie. Koszta są naprawdę duże. Mamy jednak nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się przywrócić naszego Synka do całkowitego zdrowia tak, aby za kilka lat nikt nie rozpoznał wśród rówieśników, że był on wcześniakiem. Wcześniakiem malutkim, kruchym, ale z wielką wolą życia….

Wierzymy, że rehabilitacja, ciagłe ćwiczenia i konsultacje ze specjalistami przyniosą efekty i Olivier będzie w przyszłości zdrowym i szczęśliwym chłopcem. 

Za wszelkie najmniejsze nawet wpłaty dziękujemy z całego serca w imieniu swoim, a przede wszystkim Olivierka. 

AKTUALIZACJA!!!!- Zapraszamy wszystkich do śledzenia losów naszego Olivierka na profilu na fb- Nasz dzielny bohater- Olivierek

Tam znajdą Państwo najnowsze zdjęcia i posty dotyczące leczenia i rehabilitacji naszego synka. 

Zapraszamy i dziękujemy za wszelkie wpłaty <3

Komentarze


 • Lewy Hindus - awatar

  Lewy Hindus

  13.04.19
  13.04.19

  Trzymam kciuki!!!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  04.04.19
  04.04.19

  Trzymaj się Mały ❤️

 • Dariusz Zalewski - awatar

  Dariusz Zalewski

  05.03.19
  05.03.19

  Trzymaj się malutki

 • Michał Obała - awatar

  Michał Obała

  20.02.19
  20.02.19

  Trzymamy kciuki!!! 😉

 • Frania Szpalik - awatar

  Frania Szpalik

  06.02.19
  06.02.19

  trzym się chłopie!

8 263 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Zbiórka zakończona
1 246 udostępnień
Weronika Szyszka - awatar

Weronika Szyszka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 260

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Frąckowiak Weronika - awatar
Frąckowiak Weronika
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Regina kiszka - awatar
Regina kiszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij