Iwona Kowalczyk - awatar

Iwona Kowalczyk

Organizator zbiórki

    Kochani, spotkałam te dwie 5 kilogramowe istotki przejeżdżając przez miasto Mszczonów w mroźny, wietrzny, styczniowy dzień. Siedziały przy ulicy, skubiąc suche kromki chleba na wprost dużego, pięknego hotelu. Zatrzymałam się, ale dwa dygocące z zimna ciałka, natychmiast uciekły. 

  Wyśledziłam je i z pomocą stróża z terenu firmy, gdzie zniknęły udało mi się je złapać. Basia i Tosia, mama i córka, od pół roku mieszkały pod magazynami. Obecnie są u mnie na tymczasie. Stadko moje je przyjęło, a sunie starają się być niewidzialne. 

Basia, starsza sunia, od początku nie miała apetytu, cichutka, jakby jej nie było. Po sterylizacji problem się pogłębił. Straciła zupełnie apetyt, całe dnie leżała na posłanku, dużo spała, mało piła. Zabrałam Basię do weterynarza. 

   Okazało się, że Basia się odwodniła. Zrobiono jej badania krwi i usg. Basia dzielnie się wszystkiemu poddawała, patrzyła tylko tymi smutnymi oczkami.

  Z badania usg wynika, że na wątrobie suni jest jakaś zmiana, która może dawać bolesność. Może to być krwiak, powstały na skutek uderzenia, który z czasem się wchłonie, a może to być zmiana nowotworowa. Basia będzie miała jeszcze badanie serduszka, rtg i ponowne usg. 

  Mam do zapłacenia w lecznicy za sterylizację suczek i badania Basi prawie 1000 zł, a umówione są kolejne badania. Dlatego bardzo, bardzo proszę o pomoc. Tak bardzo chciałabym, żeby Basia wyzdrowiała, żeby znaleźć im cudowne domy, oby nigdy nie zaznały głodu, zimna i strachu. 

  Spójrzcie jakie są bezpieczne. Co przeżywały te kruszynki przez miesiące spędzone między samochodami, kiedy padał deszcz, śnieg, kiedy nie potrafiły same zdobyć jedzenia ? 

 

Komentarze

  • Krystyna Kubczyk - awatar

    Krystyna Kubczyk

    20.01.19
    20.01.19

    Nie ważne ile , ważne że od serca. Dla jednego dużo, dla drugiego mało. Pomagajmy!

Iwona Kowalczyk - awatar

Iwona Kowalczyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Aga Matysiak - awatar
30
Aga Matysiak
Dorota Wajner - awatar
20
Dorota Wajner
Annett Biela - awatar
50
Annett Biela
Malgorzata - awatar
20
Malgorzata
Krystyna Kubczyk - awatar
50
Krystyna Kubczyk
Joanna i - awatar
100
Joanna i
od Mikusi :) - awatar
50
od Mikusi :)
od Mikusi :) - awatar
50
od Mikusi :)
Aleksandra - awatar
20
Aleksandra

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij