Zbiórka Stare i nieuleczalnie chore - miniaturka zdjęcia

Stare i nieuleczalnie chore

Nasza fundacja pod znaczącą nazwą "Zdążyć do domu" w szczególny sposób troszczy się o stare, chore i kalekie zwierzęta. Naszym celem przewodnim jest aby jak najwięcej starych, chorych i kalekich zwierząt zaznało ciepła własnego domu, aby nie odchodziło w samotności, bólu i cierpieniu. 


Tę ideę wdrażamy skutecznie już od ponad 5 lat. I choć tak naprawdę nasza fundacja została zarejestrowana dopiero kilka miesięcy temu to niczego tak naprawdę ani w życiu naszych zwierząt ani naszym nie zmieniło. Aktualnie pod naszą opieką jest 20 kotów i 2 psy. Na potrzeby zwierząt dzierżawimy dość spory lokal aby zwierzęta mogły żyć w godnych warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w większości domów. Może z tą różnicą, że lokal jest całkowicie dostosowany do potrzeb zwierząt. 


Znajdują się w nim wygodne legowiska, drapaki, zabawki, dwie klatki kennelowe dla potrzebujących zwierząt w ciężkich przypadkach bądź przygarniętych młodych oraz dobudowana spora woliera, do której kotki  bezpiecznie mogą cały rok wychodzić. 


Wśród naszych kotków są kotki z nieoperacyjnym rakiem tak jak na przykład Ogryzio, który ma raka krtani. 


Jedynie podawanie leku, którego jedno opakowanie kosztuje ponad 300 zł sprawia, że Ogryzek może oddychać i w miarę swobodnie przełykać pokarmy. Lek podaję Ogryziowi codziennie strzykawką do pyszczka. Ogryzio już tak się przyzwyczaił, ze nawet nie muszę zawijać go w żaden kocyk. Grzecznie siedzi na kolanach i połyka podane lekarstwo. 


18 letnia staruszka Bunia oprócz guza wielkości winogrona nad oczodołem ma niewydolność oddechową i codziennie dostaje leki w tym wziewne. Bunia podobnie jak Ogryzio już tak się przyzwyczaiła, ze nieomalże sama nadstawia pyszczek do podania leku. 


Pozostałe kotki również wymagają opieki z uwagi na swój wiek czy starcze choroby. 

Nasze pieski to dziadeczki adoptowane ze schronisk. Gdy któryś odchodzi na tęczowy most jego miejsce nieomalże natychmiast zajmuje następny. Nie mamy czasu na żałobę....one go nie mają dlatego staramy się aby jak najprędzej trafiły do domu. I nie ważne czy będzie to tydzień, miesiąc czy rok. One nie liczą dni. One po prostu kochają i są wdzięczne za każdy podarowany im dzień.  W chwili obecnej jest z nami 18 letni niewidomy na jedno oczko i niedowidzący na drugie Romek W listopadzie ubiegłego roku Romek został zdiagnozowany przez specjalistę okulistyki zwierzęcej i zgodnie z diagnozą grozi mu całkowita ślepota. Póki co Romek widzi jeszcze na jedno oczko i jest bardzo radosnym pieskiem. 


Nawet gdy całkowicie straci wzrok będzie mógł liczyć na naszą pomoc, miłość i wsparcie. 

Drugi piesek to 13 letni Dżeki.  To duży piesek w typie owczarka i podobnie jak większość piesków tej rasy ma problemy z kręgosłupem i stawami. Jest zdiagnozowany przez specjalistę ortopedii zwierzęcej i w najbliższym czasie czeka go poważny zabieg gdyż bardzo kuleje na przednią łapkę. 


Każdego dnia od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych zajmuję się tymi zwierzętami. Jest to moją wielką pasją i niespełnionym marzeniem mojego życia. W opiece nad zwierzętami pomaga mi na co dzień dorosła córka i mąż najukochańszy człowiek jakiego znam. Wspomagają nas również wolontariuszki, które swój wolny czas poświęcają zwierzętom a także biorą czynny udział w działaniach naszej fundacji. To wszystko nie było by możliwe bez Państwa wsparcia. Nasza fundacja w dużej mierze utrzymuje się z datków oraz darów przekazywanych na rzecz zwierząt. My ze swojej strony dajemy cały swój czas, swoją pracę oraz oczywiście też przeznaczamy środki finansowe pochodzące z naszej pracy i emerytur. Wydatków jest mnóstwo dlatego bardzo proszę Państwa o wsparcie. Pieniądze zostaną przeznaczone na karmę, żwirek, środki czystości, opłacenie dzierżawy, leki i leczenie zwierząt. Losy naszych podopiecznych można codziennie śledzić na stronie www.tnij.at/WAMPIR


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Zdążyć do Domu - awatar

  Fundacja Zdążyć do Domu

  19.01.19
  19.01.19

  Jestem ogromnie wdzięczna Państwu za pomoc, za każdą wpłaconą złotówkę. Z Państwa pieniążków został zakupiony lek na obkurczenie guza krtani dla kotka Ogryzia. Bardzo dziękuję.

  Zdjęcie aktualności 24 607

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.19
  17.01.19

  Poszło !

  • Fundacja Zdążyć do Domu - awatar

   Fundacja Zdążyć do Domu - Organizator zbiórki

   19.01.19
   19.01.19

   Z serca dziękuję.

Wpłaty - 34

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
maria janus - awatar
20
maria janus
Magda - awatar
20
Magda
Kamila Brzostek - awatar
15
Kamila Brzostek
Miłosz - awatar
50
Miłosz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Jolanta T - awatar
20
Jolanta T
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij