Zbiórka Moje zęby czekają na ratunek - miniaturka zdjęcia

Moje zęby czekają na ratunek

Zbiórka Moje zęby czekają na ratunek - zdjęcie główne

Moje zęby czekają na ratunek

43 873 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 894 osoby
Wpłać teraz
 
Joanna Zegarlicka - awatar

Joanna Zegarlicka

Organizator zbiórki

Uratuj moją twarz na 30. urodziny!

Od 25 lat zmagam się z wadą genetyczną – hipodoncją pozorną. Co to oznacza? Brak przednich zębów, a w wyniku tego zanik kości szczęki i trudności z gryzieniem, żuciem, mówieniem. To również problem estetyczny. Pomóż mi spełnić marzenie o normalnym życiu i pełnym uśmiechu!

Wyobrażasz sobie funkcjonować od 6. roku życia bez górnych jedynek? Przez ubytek kości szczęki martwić się o przyszły wygląd i funkcjonowanie twarzy? Niestety, ja zmagam się z tym problemem od blisko 25 lat. 

Urodziłam się hipodoncją pozorną – chorobą wywołaną wadą genetyczną. Oznacza ona obecność zawiązków zębowych, które nie wyżynają się z dziąseł. O schorzeniu moi rodzice dowiedzieli się, kiedy miałam 8 lat – po wypadnięciu zębów mlecznych nie pojawiły się stałe.Jako dziecko przeszłam kilka operacji szczęki w celu odsłonięcia pozbawionych szkliwa zawiązków zębów, co dla kilkulatki było traumatycznym przeżyciem. Mimo usilnych starań lekarzy, podjęcia eksperymentalnej metody ocalenia górnych zębów nie udało się zachować „jedynek”. 

Przeszłam kolejne dwa zabiegi chirurgiczne – bolesne łyżeczkowanie obu zębów. Druga operacja nie obyła się bez komplikacji – kość się otorbiła i trzeba było usunąć znaczną jej część.

Estetycznie przednie zęby zostały uzupełnione ruchomą protezą z zaleceniem, by po 20. roku życia rozpocząć leczenie implantologiczne. 

Niestety, usunięcie dużej części masy kostnej bezpośrednio pod nosem i powolny zanik podniebienia przez noszenie protezy blisko 20 lat przełożyło się na to, że układ kostny mojej twarzy jest w opłakanym stanie.Brak zębów i dużej części kości ma ogromny wpływ na moje życie, nie tylko przez estetykę. Otwarty zgryz, problemy z żuciem, wyraźnym mówieniem bez seplenienia to moja codzienność. 

W wieku 30 lat mam zaawansowaną chorobę okluzyjną – tylne zęby są przeciążone, ulegają przedwczesnemu ścieraniu, a lekarze prognozują, że szybko je stracę. Cierpię również na postępującą dysfunkcję stawów żuchwowo-skroniowych, co powoduje bóle głowy, szyi i szumy uszne. Niewłaściwe żucie przekłada się na wieloletnie problemy trawienne.

Postanowiłam podjąć leczenie implantologiczne. Mój skomplikowany przypadek konsultowało kilku najlepszych specjalistów w kraju. Ich wspólna diagnoza była szokująca – jeśli nie wdrożę specjalistycznego leczenia, za kilku lat moja twarz nabierze cech wyglądu… Baby Jagi. 

Kości pod nosem jest tak niewiele, że zacznie się on zapadać, co ma wpływ na oddychanie. To typowy skutek uboczny braku zębów i zanikaniu kości szczęki. Typowy, ale dla seniorów. A ja mam tylko 30 lat!Koszt wszczepienia implantów jest ogromny, a moje leczenie to również przeszczep kości (być może kilkukrotny), zlikwidowanie otwartego zgryzu i wyprostowanie rozchwianych zębów poprzez dopasowany do moich problemów aparat ortodontyczny. 

Leczenie ma trwać prawie 3 lata, a kwota jest ogromna – to ponad 40 tys. złotych! Dodatkowo, muszę je podjąć jak najszybciej. Lekarze dali mi maksymalnie 5 lat. Po tym czasie będzie za późno, by uratować moją twarz!

Jestem osobą samodzielną, pracuję zawodowo, jednak ta kwota przekracza moje możliwości finansowe, szczególnie, że muszę ją zdobyć jak najszybciej. Będę wdzięczna za każdą wpłatę i każde dobre słowo. 

Proszę, pomóżcie mi uratować swoją twarz i uśmiech na 30. urodziny!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bartlomiej Lamik - awatar

  Bartlomiej Lamik

  31.01.20
  31.01.20

  Życzę pięknego uśmiechu i powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.20
  22.01.20

  Wytrwałości Joanna!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.20
  20.01.20

  Też kończę w tym roku 30 lat. Wszystkiego dobrego i ciepłego :) Pamiętaj, że najpiękniej uśmiechają się oczy ;*

  • Joanna Zegarlicka - awatar

   Joanna Zegarlicka - Organizator zbiórki

   20.01.20
   20.01.20

   To wielki dar. DZIĘKI!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.20
  20.01.20

  Jak o.Adam się odezwał to zaraz ruszyło z kopyta :-)

 • Ania & Michał - awatar

  Ania & Michał

  20.01.20
  20.01.20

  Błogosławieństwa Bożego :)

43 873 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 894 osoby
Wpłać teraz
 
Joanna Zegarlicka - awatar

Joanna Zegarlicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 894

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Łukasz - awatar
Łukasz
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ADAM G - awatar
ADAM G
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij