Ewa T-cz - awatar

Ewa T-cz

Organizator zbiórki

     Jestem osobą prywatną, nie działam z ramienia żadnej z fundacji prozwierzęcych, bo zwyczajnie ich na moim terenie nie ma. Od niemal 6 lat zajmuję się wiejskimi bezdomnymi kotami i psami. 

        Obecnie pod opieką mam 16 kotów oraz 6 psów. Suczka foxterier trafiła do mnie wychudzona, ze świerzbem, w ciąży, pogryziona przez inne psy- w efekcie czego straciła lewe oko. Adoptowałam ją sama po kilku niechlubnych rozmowach przedadopcyjnych z potencjalnymi chętnymi.

           Pies ze zdjęcia niżej był ofiarą "sprzątania" po zmarłej właścicielce- w efekcie zwierzę trafiło na ulicę...ze mną jest już 12 lat :-)     Wcześniej po opieką miałam suczkę- przez pierwszego właściciela szczuta do walk, z łańcuchem wrośniętym w szyję, agresywną...przez te 9 lat, gdy była ze mną ani razu nawet nie warknęła na mnie...odeszła za Tęczowy Most...      Ostatnim nabytkiem jest pies, łajka karelska, którą zgarnęłam z ulicy, gdy błąkał się wystraszony i głodny po wsi...pomimo wywieszonych w kilku wsiach ogłoszeń- brak odzewu od właściciela...prawdopodobnie zostanie już ze mną, jak reszta...

     Kiedy przeprowadziłam się na wieś, pierwotnie sądziłam, że zwierzętom na wsi jest łatwiej, bo zawsze gdzieś znajdą miejsce, gdzie mogą się schronić...nie jest...bite, poniewierane, przestraszone, bo wyrzucone z samochodu, głodne...tak się zaczęło: od wynoszenia każdej pojawiającej się biedzie misek z wodą, karmą, szukanie domu...

     Od 4 lat jestem w Urzędzie Gminy Gródek zarejestrowana oficjalnie jako społeczny opiekun kotów, współpracuję z UG w kwestii karmienia, sterylizacji/kastracji kotów wolnobytujących (w sumie udało mi się wykastrować/wysterylizować w przeciągu niepełnych 3 lat 35 kotów) oraz wyszukiwania im dobrych domów, leczenia, stwarzania miejsc, gdzie mogą one spokojnie przetrwać zimę.

   Kotom udostępniam swoją piwnicę (jest jasna, z poduchami, drapakami, stosunkowo ciepła, są wystawione kuwetki, a podłoga jest ocieplona wykładzinami i kocami), własne mieszkanie. Psy zasiedlają budynek gospodarczy (pomieszczenie jest jasne z okienkiem, do spania mają wystawiony fotel oraz dwa materace). Na zimę zostanie do niego wstawiona ocieplona buda, by podnieść im komfort bytowania.

      Od 6 lat  opiekuję się stale Rudzikiem vel Dzielnicowym. Pies jest zaszczepiony, systematycznie odrabaczany i odkleszczany. Przyjmuje ARTHRO FLEX (ma problemy ze stawami).

         Wcześniej pomieszkiwał w sąsiedniej wsi ze swoją siostrą z wcześniejszego miotu (sunia zginęła pod kołami...) 

         Od półtora roku pod opieką mam 2 suczki. To matka i jej córa z pierwszego miotu, której nie udało mi się znaleźć domu. Suczka pojawiła się na terenie mojej wsi już w zaawansowanej ciąży, oszczeniła się na opuszczonej posesji- w zasadzie nikt z mieszkańców nie był świadom faktu, że maluchy się pojawiły...dwa z maluchów znalazły domy.

    ....Sunia-mama miała swojego właściciela, odbity ślad na skórze po obroży (łańcuchu) o tym świadczył, agresywna, szczekająca, terytorialna...obecnie przytulas choć z radości lubi sobie poszczekać :-) 

      Jej córa (nie znalazł się chętny na adopcję) to tzw. wkrętka- wszędzie jej pełno, radosna choć miała wypadek (potrącił ją samochód), na szczęście wszystko skończyło się dla niej dobrze :-)

        Zwierzęta na chwile obecną są wysterylizowane (dzięki pomocy Fundacji Kastor), zaszczepione, codziennie karmione (karmę kupuję z własnych funduszy), mają też budy letnie, które wykonałam własnym sumptem.

             Utrzymanie tak licznego stada kosztuje. Kosztują leki, kosztuje karma, kosztują dojazdy do weta (ok. 56 km). Zwierzęta chcą jeść i nie ma o czym dyskutować, a wykarmienie stada kosztuje (średnio ok. 1000-1300 zł), a pojawiają się stale nowe zwierzęta..

        Pomagam, staram się...Czy rzeczywiście jest to warte zachodu? takie pytanie mogłoby powstać jedynie w głowie człowieka pozbawionego uczuć...gdy mam do wyboru: kupić coś, co połechcze moje ego, albo kupić karmę dla zwierząt- co kupię? 

       Mieszkańcy wsi również wbrew pozorom nie patrzą przychylnym wzrokiem na obecność psów- muszę stale negocjować i ratować zwierzęta przed zgłaszaniem ich do Radys (bo z tym schroniskiem moja gmina ma podpisaną umowę). Schronisko- szczególnie Radysy- nie są absolutnie dobrym rozwiązaniem. 

          Pomoc dla "moich" zwierząt jest dla mnie priorytetem, poświęcam im swój czas, pieniądze i myśli, bo chcę, by miały choć namiastkę opieki ze strony człowieka, by pozostały nadal ufne i pełne miłości, jak są obecnie. Kiedy widziałam je po raz pierwszy szczerzyły się na widok ludzi, uciekały i ujadały...

           ....a przecież to tak ma wyglądać szczęśliwy pies...

      Dla Was kochani- 1 zł, 2 zł- to czasem drobiazg, czasem mało istotna suma...dla mnie i "moich" psów i kotów - to pieniądze, z których organizuję im jedzenie, staram się o koce, lekarstwa, szczepionki...te drobne kwoty - to życie! 

     Poniżej kotka po usunięciu gałki ocznej...    Uratowane maluchy :-)

      Cieszy mnie, gdy widzę, jak nieufny dotąd zwierzak zaczyna skakać z radości na widok wyciągniętej do niego ręki, że kocha całym sercem i nikt go nie krzywdzi. 

       PROSZĘ BYŚCIE POMOGLI MI POMAGAĆ NADAL ZWIERZĘTOM, KTÓRE TEJ POMOCY POTRZEBUJĄ!  

    Dziękuję za każdą pomoc :-)

Aktualności

 • Ewa T-cz - awatar

  Ewa T-cz

  09.07.18
  09.07.18

  dziękuję bardzo w imieniu zwierząt za każdą okazaną pomoc :-)

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.18
  06.01.18

  Ewuniu, ściskam Cię mocno! Szczęśliwego Nowego Roku.

  • Ewa T-cz - awatar

   Ewa T-cz - Organizator zbiórki

   10.01.18
   10.01.18

   Jestem Ci baaaaardzo wdzięczna za pomoc :-) dla mnie to wielka radość, a dla zwierząt- piękny prezent :-) mocne całusy i również życzymy Ci z całą moją ferajną SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.17
  26.12.17

  rowniez pomagam bezdomnym kotom w pracy,pozdrawiam

  • Ewa T-cz - awatar

   Ewa T-cz - Organizator zbiórki

   26.12.17
   26.12.17

   Dziękuję pięknie za wsparcie :-) zwierzaki również szczekają i miauczą "dziękujemy" :-)))

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.07.17
  14.07.17

  Wsparcie przesłane :-) z życzeniami powodzenia realizacji planów :-) powodzenia :-)

  • Ewa T-cz - awatar

   Ewa T-cz - Organizator zbiórki

   26.12.17
   26.12.17

   dziękuję serdecznie:-)

Ewa T-cz - awatar

Ewa T-cz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Ewa Romanów - awatar
50
Ewa Romanów
Marta - awatar
10
Marta
IwonaSzczech - awatar
20
IwonaSzczech
Ewa Romanów - awatar
20
Ewa Romanów
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna - awatar
25
Katarzyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.