Zbiórka Aurelka pokonać Nowotwór Mózgu! - miniaturka zdjęcia

Aurelka pokonać Nowotwór Mózgu!

Katarzyna Czerwińska - awatar

Katarzyna Czerwińska

Organizator zbiórki

 Kochani!!! Dziękujemy z całego serca za wszystkie wpłaty na rzecz naszej Aurelki!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Dobro wraca będę to powtarzać bez końca! Wszystkie słowa wsparcia i modlitwy dodają nam skrzydeł w tym strasznym czasie. Co nas zaskoczyło i jednocześnie utwierdzilo że ludzie są dobrzy to wasze zaangażowanie! Przeszło ono nasze najśmielsze oczekiwania a to jeszcze nie koniec!
Piszecie do nas w wiadomościach prywatnych żeby nie kończyć zbiórki gdyż jeszcze sporo osób chce nas wesprzeć!!! Tak więc jak prosicie zbiórka trwa jeszcze chwilkę.
Obiecujemy że wszystkie pieniążki wykorzystamy najlepiej jak tylko się da aby nasz mały Tytan wrócił do zdrowia. 

NASZA HISTORIA          

Był 29 maj. Nasz świat się zawalił. Usłyszeliśmy, że nasze kochane 1,5 roczne dziecko ma ogromnego guza mózgu…

Początek walki:

Aurelka dotąd była dzieckiem radosnym, pełnym energii promyczkiem. W dniu rozpoznania choroby została zoperowana po raz pierwszy. Wszczepiono jej zastawkę komorowo-otrzewną, która odprowadzała płyn mózgowo-rdzeniowy z główki do brzuszka. Okazało się, że Aurelka ma guza mózgu wielkości 7cmx5,2x4,5 a przez to poważne wodogłowie. Ciśnienie wewnątrz jej główki rosło i guz też…Na nieszczęście znajdował się w czwartej komorze czyli w okolicy pnia mózgu. Liczył się czas. Zabraliśmy córeczkę do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka gdzie przeszła 6,5 godzinną operację usunięcia tego potwora! Operacja się udała lecz nie obyło się bez powikłań. Doszło do śródoperacyjnego masywnego krwotoku podczas otwierania główki małej i  zdejmowania kręgu szyjnego…

Kiedy wydawałoby się, że najgorsze już za nami przyszły kolejne komplikacje. Aurelka przeszła załamanie oddechowe oraz pogłębił się jej zespół opuszkowy (najczęstsze powikłanie po operacji tego typu). Ponownie trafiła na 8 długich dni na Oddział Intensywnej Terapii. Oddychał za nią respirator a jej stan zamiast się poprawiać wciąż się pogarszał. 18 czerwca przeszła dwa zabiegi operacyjne: wszczepiono jej port centralny sięgający prosto do serduszka oraz rurkę tracheostomijną. Następnego dnia kolejna komplikacja i kolejny zabieg rewizji zatkanej zastawki...

Walka która trwa:

Po kolejnych kilku dniach byliśmy już na oddziale Onkologii. Tutaj usłyszeliśmy, że guz który panoszył się w główce naszej Kruszynki to wyściółczak-Ependymoma Anaplastyczna. Złośliwy nowotwór dający przerzuty do rdzenia kręgowego. Nasze leczenie to co najmniej 18 cykli chemii podawanej co 3 tygodnie…a później prawdopodobnie radioterapia...

 Aurelka z dziecka sprawnego mówiącego i poruszającego się samodzielnie w tej chwili nie może mówić, nie może połykać, oddycha przez rurkę tracheostomijną, odżywia się przez sondę w nosku. Nie potrafi siedzieć. Ma słabsze napięcie mięśniowe oraz częściowo osłabioną prawą stronę ciała. Nie może ruszać gałkami ocznymi więc jej wzrok jest nieobecny ale wiemy, że nas widzi!!! Tak właśnie objawia się u niej zespół opuszkowy. Ciężki w swoim przebiegu neurologiczny stan porażenia nerwów przyczaszkowych. Lekarz, który operował Aurelkę powiedział, że „to cena za jej Życie”…

Życie, które jest najcenniejsze i o które nasz mały Tytan walczy każdego dnia!!!

Od tego nieszczęsnego dnia, w którym wszystko się skończyło a zarazem zaczęło na nowo minęły dwa długie, ciężkie miesiące. Pełne obaw o życie naszego dziecka, pełne łez, pełne bólu.

Już wiemy, że aby mogła wyzdrowieć sama chemioterapia to nie wszystko… Córeczka   potrzebuje rehabilitacji oraz terapii neurologopedycznej. Dodatkowo wymaga medycznego sprzętu podczas pobytu w domu oraz wielu materiałów opatrunkowych, leków oraz specjalnego żywienia i suplementacji. Koszty są bardzo duże, a nasze możliwości i oszczędności pomału coraz mniejsze…Już dziś wiemy, że aby zapewnić Aurelce odpowiednią opiekę przez te 1,5 roku będzie potrzebne około 60 tys zł. 

Dlatego prosimy wszystkich, którzy pragną pomóc naszej kochanej córeczce a tym samym nam o wpłatę darowizny na rzecz leczenia i rehabilitacji Aurelki. Za każdy grosik dziękujemy z całego serca!!!  Dobro wraca. Wierzymy w to!


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Katarzyna Czerwińska - awatar

  Katarzyna Czerwińska

  07.08.18
  07.08.18

  Mamy upragnioną przepustkę do domu. Lekarze ale przedewszystkim Aurelka zrobili Mi "Tacie" najlepszy prezent na urodziny 6.08 dostaliśmy upragnioną przepustke do domu😜 Nie obyło sie bez przygòd po drodze mała po chemii zwymiotowała nam w samochodzie ale szybka reakcja mamy i dalej szczesliwie udało sie dojechać do upragnionego domu.

  Zdjęcie aktualności 18 283

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.18
  27.11.18

  Trzymam kciuki mocno za Was

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.18
  16.08.18

  Kruszynko, walcz z całych sił! Trzymajcie się dzielnie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.18
  16.08.18

  Trzymam kciuki!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.08.18
  15.08.18

  I hope everything shall be ok again. I send a lot of hugs to all of you. Regards Ingalill I live in Sweden and I was in your shop one times, I think a lot of you.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.08.18
  09.08.18

  Bądź dzielna! Trzymam kciuki ❤️

Katarzyna Czerwińska - awatar

Katarzyna Czerwińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 688

Sebastian - awatar
20
Sebastian
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
250
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Jakub Lewandowski - awatar
100
Jakub Lewandowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Julia Orłowska - awatar
20
Julia Orłowska
Ewelina - awatar
30
Ewelina
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.