Anka Agnieszka - awatar

Anka Agnieszka

Organizator zbiórki

Czy znasz uczucie odrzucenia, czy znasz uczucie pogardy i bezduszności? Czy wiesz jak to jest gdy dla kogoś kogo kochasz stajesz się bezwartościowy i bezużyteczny?

Nigdy ich nie widziałam, nie głaskałam ani nie przytulałam,  nie widziałam ich oczu nie słyszałam bicia serca.. ale więź jaka się tworzy miedzy koniem a człowiekiem zaczyna się od zwykłego słowa, tak po prostu. 

Wczoraj usłyszałam o tych dwóch klaczkach. Dwóch biedach, które trafiły do handlarza za niewinność ale przede wszystkim przez ludzką bezduszność. Bo w jaki inny sposób można zasłużyć na śmierć? Dostałam informację, że mam jedynie 3 TYGODNIE by o nie walczyć i zmienić ich los. Tylko to mam teraz w głowie. Dwie klacze o "jakiejś" historii.. ale jakiej?

Ambrozja i jej bezimienna towarzyszka.


Ambrozja to 8letnia gniada klacz, która po prostu się znudziła. Oddana do handlarza bo "JEST GŁUPIA I NIC NIE POTRAFI SIĘ NAUCZYĆ". Straszna chudzina, wycofana i nie ufna.. mogę się tylko domyślać jak wyglądało jej dotychczasowe życie. Podobno chodziła jedynie po łące, z dala od człowieka. Zapomniana..

Druga siwa to końska duszyczka, która przez 19 lat mimo ciężkiej pracy nie zasłużyła na imię..bez paszportu, bez jakiejkolwiek przyszłości, bez nadziei. Dzielnie służyła w szkółce, ale i dla niej człowiek nie był łaskawy i została oddana. Za "stara" do pracy, a że idzie zima to trzeba było pozbyć się zbędnego balastu. Czy tak chcielibyście być pokraktowani na starość? Odrzuceni właśnie wtedy kiedy potrzebujecie opieki? 


Nie wiem czy te klacze są zdrowe, nie wiem w jakim stanie są ich kopyta, nie wiem co z nimi będzie, czy znajdą domy..mam tylko ich zdjęcia.. ale wiem jedno one muszą żyć! Chce im pokazać że ten świat ma też inne oblicze, chce żeby poczuły sie potrzebne, żeby poczuły się kochane i zadbane. Żeby wiedziały że są ważne. One na to zasługują! Walczę o ich wolność, poszanowanie i godne życie.


Potrzebuje ponad 11 tysięcy by zmienić ten czarny scenariusz, by uchronić je od rzeźnickiego haka. Ich życie zostało wycenione przez handlarza na 8 tysiecy. Potrzebuje również 2 tysiące na transport mimo że jeszcze nie wiem gdzie je zawiozę, ale obiecuje że znajdę im najlepsze, jakie tylko są, domy. Pozostałą kwotę potrzebuje na kowala, odrobaczenie oraz szczepienie. Ponadto strona pomagam.pl pobiera 7.5%.

Zawalczmy o nie, uchrońmy je, przecież ich serca biją tak samo jak nasze..

Wybierz kwotę

Komentarze

  • Karolina Majewska - awatar

    Karolina Majewska

    27.11.18
    27.11.18

    Trzymam kciuki !🙏🏻😁

Anka Agnieszka - awatar

Anka Agnieszka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Agata Zalewska - awatar
20
Agata Zalewska
Olga Bancerz-Listos - awatar
20
Olga Bancerz-Listos
Karolina Majewska - awatar
50
Karolina Majewska
Ewa Dąbrowska - Prokopowska - awatar
20
Ewa Dąbrowska - Prokopowska
Teresa - awatar
10
Teresa
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.