Zbiórka Pomóżmy stanąć Amelce na nogi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy stanąć Amelce na nogi

Kasia M-ka - awatar

Kasia M-ka

Organizator zbiórki

Witajcie !

Amelia to moja 12- letnia córka. Do stycznia tego roku nasze życie było pewnie podobne do tego, jakie wiedzie większość z Was. Amelia chodziła do 5 klasy szkoły sportowej, do klasy o profilu lekkoatletycznym. Odkąd pamiętam była bardzo żywym dzieckiem, powiedziałabym nawet nadpobudliwym. Jej pierwsze kroki nie były spokojnym spacerem, a właściwie biegiem. Chowała się zdrowo. Od 2010r., kiedy to miała wycinany migdał, nie była chora. Wszystko zmieniło się 29 stycznia tego roku. Zwykłe przeziębienie okazało się być tragiczne w skutkach. Amelia trafiła do szpitala w momencie, kiedy osłabienie spowodowało, że zabrakło jej sił zrobić choćby jeden krok. Diagnoza zwaliła mnie z nóg. Wykryto u niej zapalenie mięśnia sercowego oraz rabdomiolizę, czyli masywny rozpad mięśni całego ciała, co również spowodowało ostrą niewydolność nerek. Na intensywnej terapii zaczęto walczyć o jej życie, a lekarze przyznali, że jej przypadek to wielka zagadka. Na początku robili wszystko, aby nie doszło do konieczności dializowania. Udało się.Jednak rozpad mięśni okazał się tak rozległy( niektórzy nie spotkali się z takim w swojej dotychczasowej pracy), że Amelia piszczała z bólu, nie pozwalała się dotknąć, czy choćby ruszyć ręką.Konieczne było podawanie morfiny. A ja mogłam jedynie przy niej być. Dziś, po wielomiesięcznym pobycie w szpitalu walczymy o to,żeby stanęła na nogi. Z całą resztą już sobie poradzono.Skutkiem całej choroby jest przykurcz ścięgien Achillesa, porażnienie nerwów strzałkowych i piszczelowych oraz brak czucia w stopach obydwu nóg. Amelka porusza się o kulach ale jedynie na krótkich dystansach. Codziennie jeździmy na  prywatne zabiegi rehabilitacji, która bardzo powoli zbliża nas do sprawności. Ale wierzymy, że się uda,choć są osoby,które Amelce nie dawały szans na chodzenie. 

W związku z tym, iż sama wychowuję Amelkę i jej siostrę, czasem ciężko jest samemu stawić czoła życiu. Od stycznia musiałam czasowo zrezygnować z pracy. Koszty rehabilitacji, dojazdów na nią,sprzętu pomocniczego oraz wysokobiałkowej diety są spore,A ja chciałabym móc skupić się na celu,nie dręcząc się czy na to wszystko zawsze wystarczy mi funduszy. Stąd mój apel do każdego człowieka o dobrym sercu o mały wkład w tą naszą wielką walkę. Zbieramy pieniążki na dalszą rehabilitację, na turnus rehabilitacyjny,sprzęt. Przed nami miesiące cieżkiej pracy.Wakacje zmieniamy na rehabilitację,choć plany były zupełnie inne.

Amelka marzy,by znów wystartować w szkolnych zawodach, by pojeździć na ulubionej desce czy rowerze, by pobawić się z młodszą siostrą bez konieczności jeżdzenia na wózku. Przed nią całe życie. To śliczna dziewczynka. Nie wyobrażam sobie, że do końca życia będzie niepełnosprawna.

Serdecznie dziękuję za pomoc, mama Kasia

Aktualności

 • Kasia M-ka - awatar

  Kasia M-ka

  18.07.18
  18.07.18

  Od dziś Amelka zaczęła rehabilitację w Lublinie u zaprzyjaźnionego rehabilitanta. Oprócz zabiegów,jakim była poddawana dotychczas ,czas na siłownię i stopniową odbudowę mięśni. Wszystko idzie w dobrym kierunku,choć wiemy,że potrzebny jest czas. Gorąco wierzę,że moja córka wkrótce może nie zapomni o całym tym dramacie,ale przynajmniej nie będzie barfzo odbierała sprawnością od swoich rówieśników. To moje marzenie. Serce mi pęka jak przeglądam nasze zdjęcia sprzed choroby...To było tak niedawno. Tak niedawno biegała...Los jest niesprawiedliwy i płata straszne figle... Trzymajcie za nią kciuki. I dziękuję wszystkim,którzy wierzą w Amelkę,którzy pocieszą dobrym słowem,którzy pytają o postępy. To niezmiernie budujące. Dziękuję ☺❤

  Zdjęcie aktualności 17 581

Komentarze

 • Nikola Kiszczak - awatar

  Nikola Kiszczak

  27.07.18
  27.07.18

  Trzymaj się Amelka! Mnóstwo zdrówka ❤

  • Kasia M-ka - awatar

   Kasia M-ka - Organizator zbiórki

   28.07.18
   28.07.18

   Dziękuję bardzo ☺

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.07.18
  14.07.18

  Amelko, trzymam kciuki :)))

  • Kasia M-ka - awatar

   Kasia M-ka - Organizator zbiórki

   21.07.18
   21.07.18

   Serdecznie dziękuję ☺

 • Ewcia - awatar

  Ewcia

  12.07.18
  12.07.18

  Zdrówka 😘

  • Kasia M-ka - awatar

   Kasia M-ka - Organizator zbiórki

   21.07.18
   21.07.18

   Dziękuję 🙂

 • Aneta - awatar

  Aneta

  12.07.18
  12.07.18

  zdrówka :)

 • Marta - awatar

  Marta

  10.07.18
  10.07.18

  Dasz radę!

Kasia M-ka - awatar

Kasia M-ka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 264

Maria - awatar
100
Maria
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wspieram - awatar
50
Wspieram
jan jankowski - awatar
50
jan jankowski
Nikola Kiszczak - awatar
30
Nikola Kiszczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Maks Ficulak - awatar
20
Maks Ficulak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.