Zbiórka Święta dla Kitków. I po Świętach - miniaturka zdjęcia

Święta dla Kitków. I po Świętach

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgorzata, od 2011 roku  prowadzę dom tymczasowy dla kotów, od 2014 działam w ramach wolontariatu w Fundacji KOTangens. 

Zajmuję się głównie kotami dorosłymi, tymi, które straciły dom. Czasem są to koty, które zupełnie nie radziły sobie na wolności, trafiają do mnie ciężko chore. Aby pomagać im jak najlepiej ukończyłam studia podyplomowe: "Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących" 

Domów dla kotów szukam aktywnie, prędzej czy później każdy adopcyjny kot ode mnie znajdzie dom. Od 2011 roku znalazłam domy dla ponad 200 kotów. 

W najgorętszym okresie, latem, bywa, że w moim domu przebywa ponad 20 tzw tymczasów. Zimą zwalniamy, ale nie przestajemy działać. Teraz mam 13 kotów tymczasowych. Kilka z nich to niestety "wieczne tymczasy", koty nieadopcyjne lub prawie nieadopcyjne z powodu swoich chorób lub charakteru. 

Koty, które są u nas najdłużej mają opiekunów wirtualnych. To ogromna pomoc, dzięki temu te futerka (Imka, Bajeczka, Neska, Łatek, Misia) mają zapewnione podstawowe potrzeby: karmę i żwirek. Ale prowadzenie domu tymczasowego dla kotów to ogromne koszty. Nie tylko karma i żwirek, choć tego "schodzą" u nas prawie hurtowe ilości. To także inne, ukryte koszty: media (prąd, woda, gaz), transport kotów do weterynarza, czasem po dwa razy dziennie, ogromne ilości środków czystości, codzienne pranie, codzienne odkurzanie, dezynfekcja. To także zniszczone sprzęty, zdewastowane mieszkanie.... Wszystko wynagradza świadomość uratowania kolejnego kociego życia. A największą nagrodą jest zdjęcie szczęśliwego kota w nowym domu :) 

Tym razem, oprócz środków na zwykłe, bytowe cele, zbieramy też na dwie dodatkowe rzeczy. 

Pierwsza, to ząbki naszej Jagódki. Wyjątkowo, bardzo, bardzo proszę o wsparcie naszej Jagódki. 

Bardzo pilnie trzeba jej wyrwać parę ząbków, wyczyścić pozostałe. To koszt kilkuset zł. Nie wiem ile dokładnie, to zależy ile zębów będzie wyrwanych :( Nie stać na to, a ząbki nie mogą czekać. 

To Jagoda:

Druga sprawa, to naprawienie ogrzewania podłogowego w kuchni. Zepsuł się termostat, a ogrzewanie musi być, to ulubiona miejscówka zimowa kotów. Nie trzeba kupować nowego, Jasiek sam zrobi nowy, ale musimy kupić części. Kosz to około 200 zł :( 

-----------

Poza tym, jak zwykle, zbieramy na utrzymanie tymczasów. 

Przykładowe miesięczne ilości (przy obecnym stanie futer w domu)

- karma sucha:  30 kg

- karma mokra: minimum 30 puszek po 800 gram 

- żwirek: 160-180 litrów 

Ogromnie dziękujemy za dotychczasową pomoc. I prosimy: nie zapominajcie o nas i o naszych kocich biedach.  

Zawsze bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość pomocy rzeczowej:

- karma sucha Puriozn albo Taste of the Wild

- karma mokra: Animonda Carny, Mac's, Smilla, Cosma, Feringa

- żwirek Catsan (wersja niezbrylająca) albo jakikolwiek silikonowy

- środki czystości: domestos, ręczniki papierowe, mokre chusteczki czyszczące, płyny do dezynfekcji (perhydrol, spirytus techniczny, chlor). 


A oto nasi aktualni podopieczni (stan na 13.12.2018)

 1. Imka - nieufna i boi się ludzi, ale jest prawie niewidoma (oczy uszkodzone po nieleczonym kocim katarze), w dt od 20.04.2015


2. Bajeczka - 4 letnia kotka, jedna z najdłużej przebywających u nas, ma wieczny katar spowodowany obecnością pałeczki ropy błękitnej w nosie. Cicha i spokojna, urocza drobniutka kotka, raczej bez szans na dom, przebywa u nas od 01.05.2014


3. Faren -  dwuletnia kotka, urocza, szalona wariatka, kotka nie ma jednej nerki (wada wrodzona), w dt od 27.03.2017


4. Łatek - pięcioletni kocurek, najcudowniejszy kot świata, zaraz po moim ukochanym Kołku ;) Szukamy domu wychodzącego, ludzi, którzy pokochają Łatka co najmniej tak samo, jak my. W dt od 30.11.2016


5. Misia - około pięcioletnia kicia. Przyjechała tylko na parę dni, na przetrzymanie po sterylizacji. Ale ugniatała i mruczała na widok człowieka, w zasadzie nie miała gdzie wrócić. Nie miałam sumienia jej oddawać :( 


6. Fryga, około roczna kotka, która nagle znalazła się w stadzie bezdomnych kotów. Oswojona oczywiście :( Wariatka, której wszędzie pełno, wszystkiego jest ciekawa :)

7. Maksymilian, półroczny kocurek, który trafił do mnie jako kilkudniowe kocię. Jest przepiękny, ciekawski. I niestety, niedotykalski :( Uwielbia inne koty, ludzi traktuje czysto użytkowo. Nadal szuka domu


8. Zafirka, młodziutka, spokojna, nieśmiała kotka. Szukamy domu bez kotów albo z innym spokojnym kotem.  Bardzo sobie ceni pełną miskę, łóżko i głaskanie. 

9.  Znaczek, młody, miły kocurek. Miły do ludzi, dość nieprzywidywalny w stosunku do kotów. Szuka domu bez innych zwierząt i bez małych dzieci. Chętnie do domu wychodzącego. Wstępnie przyjechał do mnie na dwa tygodnie ale niestety został. Obecnie przebywa w zewn. dt.

10 i 11 Kropka i Kreska, które przyjęłam chore. Siostry mają długą historię, niestety niezbyt szczęśliwą. Musimy je wyleczyć i szukać domów. 


12. Coffee. Przemiła i prześliczna dymna kotka. Jest drobniutka, wielkości półrocznego kociaka. Przyniosły mi ją dzieci - pchała się im do mieszkania, nikt jej nie szuka :( 

13. Dwuletni kocurek, jeszcze bez imienia. 

Przybłąkał się latem do stada wolno bytujących kotów. Wzięłam go na kastrację i zbadanie łapy, bo ostatnio trochę utykał. Okazał się tak miłym kotem, że postanowiliśmy szukać mu domu. 

Jest ogromnym kotem. Waży 6 kg, a wcale nie jest gruby :) 

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  27.12.18
  27.12.18

  Nowa tymczaska, jeszcze bezimienna. Ofiara porządków świątecznych :( 14 tymczas w domu :(

  Zdjęcie aktualności 23 556

Komentarze

 • Kot Stefan - awatar

  Kot Stefan

  15.12.18
  15.12.18

  Stefan tez dorzuca grosik na swieta ;)

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Zuza - awatar
100
Zuza
Zuza - awatar
30
Zuza
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kot Stefan - awatar
25
Kot Stefan
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Piotr Kuldanek - awatar
20
Piotr Kuldanek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij