Zbiórka Ocalmy suczkę Bonitę z Albanii - miniaturka zdjęcia

Ocalmy suczkę Bonitę z Albanii

Joanna P - awatar

Joanna P

Organizator zbiórki

Albania - od ok. 2 lat modny kierunek wakacyjny. Piękna pogoda, szerokie plaże, ciepłe morze, nowoczesne hotele, kilka milionów turystów. Mogłoby się wydawać, że to raj na ziemi. 

Niestety to tylko złudzenie. Opuszczając dzielnicę hotelową np. w Golem następuje zderzenie dwóch światów. Tutaj nie jest już tak, jak przedstawiają to katalogi biur podróży. Wszędzie brud, smród, nędza i ubóstwo oraz psy... 

Psy są wszędzie - całe stada biegają lub śpią głodne po zmroku na plaży, na chodnikach, na jezdni i niestety nikt nie zwraca na nie uwagi.

Suki z cieczką atakowane przez niekastrowane psy walczące ze sobą, matki ze szczeniakami, osierocone szczeniaki, psy kulawe, schorowane, w podeszłym wieku i tak można wymieniać bez końca :(

Będąc w większym mieście np. w Durres normą jest, że można natknąć się na sklepy zoologiczne sprzedające małe szczeniaki. Pieski siedzą w klatkach jak króliki, na wyściółce z pociętych gazet, bez jedzenia i wody, wyją i piszczą niemiłosiernie, aż serce pęka :( Również w tym przypadku nikogo z tubylców ten widok nie bulwersuje. Dla nich to norma.

Nie ma mowy o jakiś organizacjach prozwierzęcych. W Tiranie jest ponoć jedno schronisko, ale tak naprawdę nikt nie wie czy ono faktycznie istnieje i jak funkcjonuje. Niby jest też jedna fundacja o nazwie Animal Rescue Albania, ale w sytuacji kryzysowej i tak odmawia pomocy, zasłaniając się brakiem wykwalifikowanych lekarzy weterynarii na terenie Albanii.

Tyle słowem wstępu. Przejdźmy jednak do sedna sprawy.

Poznajcie Bonitę:

Suczka ok. 5-6miesięczna, bardzo ufna i przyjaźnie nastawiona do obcych. Znaleziona na plaży hotelu Bonita w Golem. Leżała głodna na piasku, nie mogąc się ruszyć. Po wstępnych oględzinach okazało się, że prawa tylna łapka jest złamana i psiak nie jest w stanie przez to normalnie chodzić. Rozpoczęła się walka o udzielenie psu pomocy oraz walka z czasem, gdyż 2 dni później rano mieliśmy samolot do Polski. W recepcji hotelu Bonita zostałam spławiona, a wręcz wyśmiana, że zawracam im głowę ok. północy jakimś bezpańskim psem. Pozostało szukanie pomocy na niezawodnym Facebooku, w polskich grupach psiolubnych, które okazały się jak zwykle niezawodne :) Dzięki Państwa pomocy udało się skontaktować z lokalnym weterynarzem dr Eror Zylyftari z całodobowej kliniki weterynaryjnej "KLOER"w Durres, który zaoferował pomoc w postaci przyjazdu po suczkę następnego dnia. Niecałą dobę później rozpoczęliśmy poszukiwania i po ok. 2 godz. udało się ją znaleźć. Kolejna godz. upłynęła w oczekiwaniu na weta i obawie, że Bonita nam ucieknie (obok biegało całe stado jej kolegów, które wcześniej nakarmiliśmy). W końcu przyjechał dr Zylyftari. Okazało się, że złamanie tylnej kończyny jest stare, jednak mała i tak pojechała do kliniki.

Bonita została wysterylizowana i zachipowana. Niestety następnego dnia miała zostać z powrotem wypuszczona w to samo miejsce. Nie mogliśmy na to pozwolić! Niepełnosprawny pies w takich warunkach nie miałby szans na przetrwanie. Naprawienie źle zrośniętego złamania kończyny możliwe jest jedynie poza granicami Albanii. Poprosiliśmy doktora o przetrzymanie Bonity do czasu, aż załatwimy formalności związane z przewiezieniem jej do Polski. W chwili obecnej mała ma już paszport i przebywa w domu tymczasowym, w którym doba kosztuje 500 leków albańskich tj. ok. 4€. Koszt dotychczasowych usług weterynaryjnych w klinice "KLOER" wynosi 115€.

Nie znamy ceny ewentualnego naprawienia źle zrośniętej kończyny już w Polsce oraz kosztu transportu w miejsce docelowe, stąd na razie wpisaliśmy kwotę 2tys. zł.

Bardzo prosimy o wsparcie. Wierzymy, że razem uda nam się sprowadzić małą do kraju. Wspaniały dom tymczasowy w Warszawie u osoby o ogromnym sercu dla zwierząt już czeka na Bonitę z otwartymi ramionami :)

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Joanna P - awatar

  Joanna P

  17.09.18
  17.09.18

  Z wielką radością pragnę ogłosić, że mamy transport dla Bonity!!! <3 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to mała wyruszy z Albanii w niedzielę 23.09.2018 :)) To nie koniec dobrych wiadomości... :) Dziś wysłałam dr Erorowi kwotę 115€ za leczenie oraz 60€ za dom tymczasowy za okres do wspomnianej niedzieli :) Wszystko idzie pięknie do przodu, innej opcji nawet nie brałam pod uwagę! Transport Bonity wyniesie ze wszystkim ok. 2tys. zł, a tyle niestety nie mamy, więc proszę wszystkich o pomoc w dalszym udostępnianiu linku do zbiórki <3 Zaszliśmy tak daleko, że teraz już nie ma odwrotu. Bonita na nas liczy <3 Pod spodem dodaję potwierdzenie dokonania wpłaty Western Union. Dziękuję wszystkim ogromnie za okazane wsparcie i motywację do działania <3 <3 <3

  Zdjęcie aktualności 19 759

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.18
  19.09.18

  Powodzenia piesku!

 • Rafał Spałek - awatar

  Rafał Spałek

  18.09.18
  18.09.18

  Wpłata dokonana powodzenia

 • Adrianna - awatar

  Adrianna

  14.09.18
  14.09.18

  Trzymam kciuki!!!

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  13.09.18
  13.09.18

  Kropla w morzu, ale każda kropla drąży skałę. <3

 • Monia - awatar

  Monia

  10.09.18
  10.09.18

  Powodzenia, trzymam kciuki !!!❤🐶

  • Joanna P - awatar

   Joanna P - Organizator zbiórki

   11.09.18
   11.09.18

   Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie! <3 <3 <3

Joanna P - awatar

Joanna P

Organizator zbiórki

Wpłaty - 59

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
A.M. - awatar
50
A.M.
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
54
Anonimowy Darczyńca
Rafał Spałek - awatar
50
Rafał Spałek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kinga Sarnowska - awatar
150
Kinga Sarnowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.