Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Zbiórka ma na celu zebranie środków na utrzymanie trzech psów, podopiecznych Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych, przebywających wspólnie w jednym z hoteli. Oto one:

Cezar, ślepy kompaktowy owczarek niemiecki. Idealny pies nadal bez domu. Został znaleziony w stanie skrajnego wycieńczenia. Ważył zaledwie 11-12kg. 

Cześć , jestem Cezar, nie pamiętam dokładnie ile mam lat ale cioteczki mówią ze ok 4-5.
Nie potrafią dokładniej sprecyzować ze względu na stan w którym mnie znaleziono...nie wiele pamiętam z tego okresu, bylem obolały, osłabiony, nagle zrobiła się noc i trwa do tej pory...dziwne bo zazwyczaj wychodziło słonce, teraz nie widać nic...ale to nic, mam przecież nos i uszy wiec radze sobie całkiem dobrze. Podobno ważyłem 13kg i ledwo trzymałem się na nogach.
Teraz to już mgliste wspomnienie, czuje się świetnie, wagę mam przyzwoitą, zdrów jak ryba po prostu.
Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi, w ogóle to uwielbiam ludzi, nie ma chyba nic wspanialszego jak mizianie za uchem i drapanie po zadzie.
Mówią ze fajny ze mnie pies, ze jestem materiałem na cudownego przyjaciela...tak mówią ale nie znalazłem jeszcze nikogo kto by mnie pokochał.


Ardo,  pies którego przerosła schroniskowa rzeczywistość, pies z charakterem. Teraz po ponad roku pobytu w hotelu radzi sobie dużo lepiej. Radzi sobie.  To mały, zaledwie 9 kilogramowy piesek, ale w hotelu jest samozwańczym stróżem posesji. 

Ardo jest dla mnie psem szczególnym. Psem, z którym polski system opieki nad bezdomnymi zwierzętami nie jest w stanie sobie poradzić. To pies trudny, ale nie agresywny. Nie ma w nim chęci zabijania wszystkiego co żywe. Jest prośba o spokój, o zrozumienie, o czas i odpowiednie warunki. W naszym systemie takie psy "do naprawienia" mają nieciekawie. W prostym wypadku gdy wystarczy zaufać nie jest to większy problem. W przypadku gdy to zaufanie, jego odbudowa lub potrzebna jest budowa od nowa - napotyka się mur, który bardzo trudno obejść. Taki pies nie ma racji bytu w polskim systemie.
Udowadnia to tylko słabość owego systemu. Nie każdy pies ma takie same szanse, nie każdy pies ma szansę na coś więcej. Ile jest takich Ardków w polskim systemie, gdzieś tam w odludnych, niedostępnych miejscach, siedzących samotnie bez szans na cokolwiek?

Ardo dostał swoją szansę. Sprawcie by została wykorzystana i by udowodniło to, że każdy ma szansę, a czas jaki potrzebuje jest nieokreślony, nie da się określić ile zajmie powrót do normalności. Taki pies to nie rzecz na pilota, włączyć - wyłączyć. To wieloelementowe puzzle zachowań i emocji, potrzeb i oczekiwań. Ktoś musi je ułożyć, ktoś naprawdę dobry bo nie jest to prosta układanka. 


Cezar i Ardo czekają na domy w hotelu. Do tego czasu będę wdzięczny za Państwa pomoc w ich utrzymaniu.


Aktualności

  • Jacek Barczak - awatar

    Jacek Barczak

    03.12.17
    03.12.17

    Dziękuję za udział w zbiórce.

Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Sylvia Lipiecki - awatar
100
Sylvia Lipiecki
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
klaudia bańka - awatar
20
klaudia bańka
Wiola - awatar
10
Wiola
Renata Kapusta - awatar
20
Renata Kapusta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.