Kiedy pamiętasz rozmerdanego, uśmiechniętego psa, który wita Cię całym psim istnieniem a potem ten sam pies leży, nie ma siły wstać a jego oczy wcale nie śmieją się na Twój widok to trochę boli. Ostatnio często nas boli, ostatnio odeszło od nas dużo psów, za dużo i nie było kiedy odetchnąć.
Coda to nowa podopieczna, jeszcze nie zdążyłyśmy jej Wam przedstawić. Miała być opowieść o wesołej Pani w słusznym wieku ok 8 lat. Kolejny pies, który musiał opuścić dom po 7 latach wspólnego życia. Na podwórku, ale przy ludziach których znała całe życie. Nie będziemy opowiadać o powodach bo nie zrozumiecie ich tak samo jak my. Tu wszyscy wiedzą, że pies jest członkiem rodziny, często najważniejszym.
Coda wieczorem poczuła się bardzo źle, pojawiły się wymioty treścią pokarmową, bardzo osłabła, miała mocno przyspieszony oddech, brak łaknienia.
W nocy zrobiliśmy testy na choroby odkleszczowe, pełne badania krwi, dostała kroplówkę, antybiotyk, leki na obniżenie temperatury.. Dojechaliśmy kiedy jej gorączka przekroczyła 40 stopni. Podobno zdążyliśmy. Rano zwymiotowała samą wodą. Pies który nie tak dawno leciał radośnie na spacer i aportował piłeczkę nie miał siły dojść do samochodu bez robienia przystanków. Dziś w czasie konsultacji nasz lekarz zauważył zawyżone parametry nerkowe, które świadczą o niewydolności nerek, oprócz tego zdobyłyśmy informacje o przynajmniej dwóch epizodach padaczkowych, które miały miejsce zanim trafiła do DT. Znowu znienawidzone przez nas zdanie "Rokowania są ostrożne, najbliższe kilka dni pokaże". Znacie historię Maluchów, to było zdanie, które słyszałyśmy codziennie przy naszych psich dzieciach.
Oszukałam dziś psa. Obiecałam, że lecimy na badania i kroplówkę a potem wracamy do domu spać bo wczoraj a właściwie dziś wróciłyśmy z dyżuru o 4 rano, odpoczywamy, gotujemy psi zdrowy obiad i idziemy na spacer. Zamiast do domu pojechałyśmy do szpitala. Potrzebna jest dodatkowa diagnostyka, usg, ekg, więcej kroplówek, powtórzenie testów na choroby odkleszczowe razem z rozmazem którego wynik będzie dopiero jutro.
Wiemy, że jesteście zmęczeni i trochę rozczarowani niekompletnym happy endem ostatnich dni, ale jak się walczy z wiatrakami tak czasami jest. Znowu wołamy o pomoc. Znowu walczymy o szczęśliwe psie zakończenie, merdający ogon, najlepszy dom na świecie, gdzie będzie mogła żyć do końca swoich dni. Jak się oszukało psa, to potem trzeba mu to wynagrodzić, mamy nadzieję, że zechcecie znowu z nami powalczyć.

Aktualności

 • Adopcje Malamutów - awatar

  Adopcje Malamutów

  21.07.17
  21.07.17

  Aktualizacja 20.07.2017r. Coda w dniu 07.07.2017r. wyszła ze szpitala i dotarła do hotelu. Jest lepiej.. Wygraliśmy z niewydolnością nerek, serce jest nadal stabilizowane lekami - ale niebawem ma pukać w rytmie cha cha :) W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wyniki kolejnych badań krwi i niestety ujawniły się zawyżone parametry wątrobowe. Coda będzie przyjmować suplementy a w środę jedzie na USG wątroby oraz echo serca. Z całego serca dziękujemy Wszystkich którzy wsparli Naszą kochaną damę! Jeszcze chwila, jeszcze dwie i mamy nadzieję, że doleczymy Złotooką i będziemy mogły ogłosić poszukiwania Człowieków na zawsze. Na razie takich człowieków jeszcze nie ma, więc zwracamy się do Was, może ktoś zechciałby dorzucić kilka złotych do skarbonki Cody, żeby mogła biegać jeszcze wiele lat za swoimi ukochanymi piłeczkami :)

Komentarze

 • Anna Kusiak - awatar

  Anna Kusiak

  30.06.17
  30.06.17

  Trzymam mocno kciuki

Wpłaty - 16

SANDRA - awatar
20
SANDRA
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Sylwia Drewniak - awatar
20
Sylwia Drewniak
Sylwia Drewniak - awatar
20
Sylwia Drewniak
Marek Tarada - awatar
50
Marek Tarada
Ewka - awatar
450
Ewka
Iwona C - awatar
100
Iwona C
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Ula W - awatar
50
Ula W

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.