Zbiórka Żywność i rzeczy dla bezdomnych - miniaturka zdjęcia

Żywność i rzeczy dla bezdomnych

Kim jesteśmy
Jesteśmy osobami dobrej woli, którzy pomagają czynnie osobom bezdomnym od 2013 roku.


Jak się to zaczęło
Około 5 lat temu zaczęliśmy wychodzić do osób bezdomnych na ulice Warszawy, niosąc im dobrą nowinę, odzież, jedzenie i herbatę. Rozmawialiśmy z nimi, kierowaliśmy do różnych ośrodków i instytucji. W 2015 roku powołaliśmy Fundację Ja Jestem, dzięki której możemy zrobić więcej. Uruchomiliśmy magazyn odzieży i rzeczy, dwa razy w tygodniu prowadzimy spotkania aktywizujące, pomagamy w znalezieniu pracy, współpracujemy z Bankiem Żywności który nas wspiera, pomagamy im społecznie np. przy załatwianiu spraw w ośrodkach zdrowia, opiece społecznej czy sądach.


Nasze potrzeby
Początkowo ponosiliśmy koszty minimalne, jedynie księgowe na które bez większych problemów znajdowały się środki. Na dzień dzisiejszy Fundacja się rozrosła, a nasze potrzeby zrobiły się większe. Pomimo naszych prób o dofinansowanie, nadal utrzymujemy się ze spontanicznych wpłat ludzi dobrej woli. Ponosimy większe koszty księgowe (sprawozdania, rozliczenia stanów magazynowych), koszty utrzymania lokalu, magazynu, przejazdów, koszty spotkań z bezdomnymi które odbywają się dwa razy w tygodniu, koszt pomocy np. prawnej dla bezdomnych, obsługi informatycznej, koszty różnych wydarzeń czy druku np. ulotek, plakatów, a niebawem uruchomimy program stałej aktywizacji zawodowej poprzez zatrudnienie kilku osób bezdomnych na stałe.


Dwa razy w miesiącu odbieramy artykuły żywnościowe z Banku żywności dla osób bezdomnych. Czasami zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy przekazują dla osób ubogich np. łóżko, lodówkę, kuchenkę.

Do tej pory radziliśmy sobie samochodem osobowym - ewentualnie wypożyczaliśmy przyczepkę, prosiliśmy osoby znajome o pomoc lub pożyczaliśmy od nich busa.


Na co jest zbiórka
Na dzień dzisiejszy nie radzimy już sobie używając samochodu osobowego i zdecydowaliśmy się na zakup dużej przyczepy lub busa dostawczego. Dzięki temu będziemy mogli odbierać więcej żywności, ułatwi nam to również odbiór i przekazywanie mebli czy rzeczy domowego użytku, organizację różnych eventów oraz przedsięwzięć. Koszt przyczepy to ponad 5 tyś złotych, a koszt busa to około 10 tyś złotych. Jeśli uzbieramy wystarczającą kwotę, która pozwoli nam kupić busa, który nie wymaga nakładów finansowych to całą kwotę przeznaczymy na samochód. Jeśli w kwocie którą uzbieramy będziemy mogli kupić jedynie porządną przyczepę, to zakupimy samą przyczepę a resztę pieniędzy uzyskanych ze zbiórki przeznaczymy na aktywizację osób bezdomnych. 


Więcej o nas mogą Państwo przeczytać na www.jajestem.org.pl


Za wszystko bardzo dziękujemy, w imieniu swoim i naszych podopiecznych.Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
50
Kasia
Andrzej Chyliński - awatar
50
Andrzej Chyliński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
100
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij