Kim jesteśmy
Jesteśmy osobami dobrej woli, którzy pomagają czynnie osobom bezdomnym od 2013 roku.


Jak się to zaczęło
Około 5 lat temu zaczęliśmy wychodzić do osób bezdomnych na ulice Warszawy, niosąc im dobrą nowinę, odzież, jedzenie i herbatę. Rozmawialiśmy z nimi, kierowaliśmy do różnych ośrodków i instytucji. W 2015 roku powołaliśmy Fundację Ja Jestem, dzięki której możemy zrobić więcej. Uruchomiliśmy magazyn odzieży i rzeczy, dwa razy w tygodniu prowadzimy spotkania aktywizujące, pomagamy w znalezieniu pracy, współpracujemy z Bankiem Żywności który nas wspiera, pomagamy im społecznie np. przy załatwianiu spraw w ośrodkach zdrowia, opiece społecznej czy sądach.


Nasze potrzeby
Początkowo ponosiliśmy koszty minimalne, jedynie księgowe na które bez większych problemów znajdowały się środki. Na dzień dzisiejszy Fundacja się rozrosła, a nasze potrzeby zrobiły się większe. Pomimo naszych prób o dofinansowanie, nadal utrzymujemy się ze spontanicznych wpłat ludzi dobrej woli. Ponosimy większe koszty księgowe (sprawozdania, rozliczenia stanów magazynowych), koszty utrzymania lokalu, magazynu, przejazdów, koszty spotkań z bezdomnymi które odbywają się dwa razy w tygodniu, koszt pomocy np. prawnej dla bezdomnych, obsługi informatycznej, koszty różnych wydarzeń czy druku np. ulotek, plakatów, a niebawem uruchomimy program stałej aktywizacji zawodowej poprzez zatrudnienie kilku osób bezdomnych na stałe.


Dwa razy w miesiącu odbieramy artykuły żywnościowe z Banku żywności dla osób bezdomnych. Czasami zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy przekazują dla osób ubogich np. łóżko, lodówkę, kuchenkę.

Do tej pory radziliśmy sobie samochodem osobowym - ewentualnie wypożyczaliśmy przyczepkę, prosiliśmy osoby znajome o pomoc lub pożyczaliśmy od nich busa.


Na co jest zbiórka
Na dzień dzisiejszy nie radzimy już sobie używając samochodu osobowego i zdecydowaliśmy się na zakup dużej przyczepy lub busa dostawczego. Dzięki temu będziemy mogli odbierać więcej żywności, ułatwi nam to również odbiór i przekazywanie mebli czy rzeczy domowego użytku, organizację różnych eventów oraz przedsięwzięć. Koszt przyczepy to ponad 5 tyś złotych, a koszt busa to około 10 tyś złotych. Jeśli uzbieramy wystarczającą kwotę, która pozwoli nam kupić busa, który nie wymaga nakładów finansowych to całą kwotę przeznaczymy na samochód. Jeśli w kwocie którą uzbieramy będziemy mogli kupić jedynie porządną przyczepę, to zakupimy samą przyczepę a resztę pieniędzy uzyskanych ze zbiórki przeznaczymy na aktywizację osób bezdomnych. 


Więcej o nas mogą Państwo przeczytać na www.jajestem.org.pl


Za wszystko bardzo dziękujemy, w imieniu swoim i naszych podopiecznych.Aktualności

 • Fundacja Ja Jestem - awatar

  Fundacja Ja Jestem

  13.02.18
  13.02.18

  Zakupiliśmy busa oraz przyczepę towarową. Służą do transportu żywności, mebli, rzeczy przekazywanych dla ubogich. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dzięki Wam możemy realizować kolejne inicjatywy które służą społeczeństwu. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z naszymi nowymi inicjatywami. Dziękujemy

  Zdjęcie aktualności 11 951

Wpłaty - 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
50
Kasia
Andrzej Chyliński - awatar
50
Andrzej Chyliński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
100
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij