Zbiórka Runął Most w Bieszczadach! - miniaturka zdjęcia

Runął Most w Bieszczadach!

Witajcie!

Część z Was pewnie wie, a inni słyszeli w telewizji- czwartego sierpnia bieżącego roku w Harcerskiej Bazie Obozowej „Nasiczne” w miejscowości Nasiczne zawalił się most . Na moście znajdował się jeden z naszych obozów, 15 dzieci spadło odnosząc różnego rodzaju obrażenia, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po zaopatrzeniu ich w naszym bazowym ambulatorium i oględzinach przez zespół karetki pogotowia dzieci wróciły do swoich obozowych zajęć.

Niestety problem pozostał. Most, który był częścią ścieżki historyczno-przyrodniczej „Przysłup Caryński - Krywe nad Sanem” był również drogą transportu zaopatrzenia. Tym samym  mostem na bazę docierały wezwane przez nas służby (pogotowie, straż pożarna)  i co najważniejsze pełnił rolę drogi ewakuacyjnej z naszej Harcerskiej Bazy, którą corocznie odwiedza około 1000 harcerzy, zuchów.

Liczyliśmy na szybkie załatwienie sprawy, zwróciliśmy się z pismem do Gminy, która w naszym mniemaniu jest właścicielem mostu. Tak samo, jak nam, powinno jej zależeć na szybkiej odbudowie, przecież to szlak turystyczny, którym wędrują setki jak nie tysiące turystów. Jakież wielkie było nasze zdziwienie, kiedy w odpowiedzi od obecnego wójta gminy otrzymaliśmy informacje, że Gmina nie poczuwa się do odpowiedzialności ani za szlak, ani za most, gdyż został on wytyczony i  wybudowany w złym miejscu, a przebiegająca przez niego ścieżka historyczno- przyrodnicza zostanie zlikwidowana lub przeniesiona.

W przeciągu tygodnia pozyskaliśmy materiały na odbudowę kładki szlakowej, ale budowa mostu to już zupełnie inna bajka:  pozwolenia, projekty, odbiory, kontrola nadzoru budowlanego, kierownik budowy itd… Powoduje to, że inwestycja, która mogła zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych urosła do ragi inwestycji za kilkadziesiąt tysięcy.

 W tym momencie zaczynają się schody, miniony sezon nie był dla nas zbyt łaskawy i baza sama nie jest w stanie podźwignąć kosztów formalności i odbudowy. I tu szczerze mówiąc liczymy na Was, mamy nadzieję, że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie zebrać środki na odbudowę mostu, bez którego nie dostaniemy pozwolenia na otwarcie bazy bo jest on główną drogą ewakuacji. Liczy się każda złotówka, aby w przyszłym roku zuchy, harcerze i skauci mogli bez przeszkód zdobywać Bieszczadzkie szczyty i upajać się pięknem Bieszczadzkich gór. Liczymy na wszystkich naszych przyjaciół i ludzi dobrego serca.

Wzmianki Prasowe:

https://rzeszow.tvp.pl/38484360/runal-most-na-ktorym-byla-grupa-harcerzy

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23781295,grupa-harcerzy-w-bieszczadach-robila-zdjecie-na-drewnianym-moscie.html#Z_Czolka3Img

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Olga - awatar

  Olga

  19.03.19
  19.03.19

  Od harcerki dla harcerzy

  • HBO Nasiczne - awatar

   HBO Nasiczne - Organizator zbiórki

   21.03.19
   21.03.19

   Dziękujemy! :)

 • Młody - awatar

  Młody

  30.01.19
  30.01.19

  Trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.19
  25.01.19

  Komentarz mnie przekonał😉Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.19
  25.01.19

  Urodzinowy piątak :)

 • Krzysztof Brodecki SP3WXI (2016) - awatar

  Krzysztof Brodecki SP3WXI (2016)

  19.11.18
  19.11.18

  Trzymam kciuki by było gdzie wracać a jest to wspaniałe miejsce i równie wspaniali ludzie Wielu poznałem i do dziś wspominam to niebo nad namiotem.

Wpłaty - 213

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Olga - awatar
10
Olga
Ewelina - awatar
20
Ewelina
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Młody - awatar
20
Młody
JERZY Koszewski - awatar
20
JERZY Koszewski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij