Zbiórka Runął Most w Bieszczadach! - miniaturka zdjęcia

Runął Most w Bieszczadach!

Witajcie!

Część z Was pewnie wie, a inni słyszeli w telewizji- czwartego sierpnia bieżącego roku w Harcerskiej Bazie Obozowej „Nasiczne” w miejscowości Nasiczne zawalił się most . Na moście znajdował się jeden z naszych obozów, 15 dzieci spadło odnosząc różnego rodzaju obrażenia, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po zaopatrzeniu ich w naszym bazowym ambulatorium i oględzinach przez zespół karetki pogotowia dzieci wróciły do swoich obozowych zajęć.

Niestety problem pozostał. Most, który był częścią ścieżki historyczno-przyrodniczej „Przysłup Caryński - Krywe nad Sanem” był również drogą transportu zaopatrzenia. Tym samym  mostem na bazę docierały wezwane przez nas służby (pogotowie, straż pożarna)  i co najważniejsze pełnił rolę drogi ewakuacyjnej z naszej Harcerskiej Bazy, którą corocznie odwiedza około 1000 harcerzy, zuchów.

Liczyliśmy na szybkie załatwienie sprawy, zwróciliśmy się z pismem do Gminy, która w naszym mniemaniu jest właścicielem mostu. Tak samo, jak nam, powinno jej zależeć na szybkiej odbudowie, przecież to szlak turystyczny, którym wędrują setki jak nie tysiące turystów. Jakież wielkie było nasze zdziwienie, kiedy w odpowiedzi od obecnego wójta gminy otrzymaliśmy informacje, że Gmina nie poczuwa się do odpowiedzialności ani za szlak, ani za most, gdyż został on wytyczony i  wybudowany w złym miejscu, a przebiegająca przez niego ścieżka historyczno- przyrodnicza zostanie zlikwidowana lub przeniesiona.

W przeciągu tygodnia pozyskaliśmy materiały na odbudowę kładki szlakowej, ale budowa mostu to już zupełnie inna bajka:  pozwolenia, projekty, odbiory, kontrola nadzoru budowlanego, kierownik budowy itd… Powoduje to, że inwestycja, która mogła zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych urosła do ragi inwestycji za kilkadziesiąt tysięcy.

 W tym momencie zaczynają się schody, miniony sezon nie był dla nas zbyt łaskawy i baza sama nie jest w stanie podźwignąć kosztów formalności i odbudowy. I tu szczerze mówiąc liczymy na Was, mamy nadzieję, że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie zebrać środki na odbudowę mostu, bez którego nie dostaniemy pozwolenia na otwarcie bazy bo jest on główną drogą ewakuacji. Liczy się każda złotówka, aby w przyszłym roku zuchy, harcerze i skauci mogli bez przeszkód zdobywać Bieszczadzkie szczyty i upajać się pięknem Bieszczadzkich gór. Liczymy na wszystkich naszych przyjaciół i ludzi dobrego serca.

Wzmianki Prasowe:

https://rzeszow.tvp.pl/38484360/runal-most-na-ktorym-byla-grupa-harcerzy

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23781295,grupa-harcerzy-w-bieszczadach-robila-zdjecie-na-drewnianym-moscie.html#Z_Czolka3Img

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.18
  02.11.18

  Powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.11.18
  01.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.18
  27.10.18

  Powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.10.18
  25.10.18

  Bylem uczestnikiem Harcerskiej Akcji Bieszczady 40 ( Baza Choragwi Opolskiej w Czarne) Jako Instruktor Hufca ZHP Lubliniec i operator radiostacji w lacznosci sluzbowej.

 • Hm Bronisław Kwiatoń - awatar

  Hm Bronisław Kwiatoń

  24.10.18
  24.10.18

  Jeszcze mam w pamięci piękny obozowy czas z 16 Drużyną Harcerską im. Żwirki i Wigury w Czyżowicach na tej pieknej Bazie latem 2017 roku. Powiedziałem wtedy że tam wrócę - to teraz trzeba zadbać żeby było jak wrócić.

Wpłaty - 162

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Daga - awatar
20
Daga
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna Dmowska - awatar
20
Anna Dmowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agaciorek_89 - awatar
20
Agaciorek_89
Cypis - M.Gr. - awatar
100
Cypis - M.Gr.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wik. - awatar
20
Wik.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.