Daria Pakuła - awatar

Daria Pakuła

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim, jestem Karis. Dobrze znam swoje imię. Żyję z nim już 22 lata. Bardzo Was wszystkich proszę pomóżcie mi nosić je dalej. Kiedy byłem młody, mówiono o mnie ,,nie do zdarcia". Okazało się, że moje ciało jednak ma granice. Zniszczyłem sobie lewą nogę. Tak długo i intensywnie bolała... starałem się ją oszczędzać, odciążać i przez to zniszczyłem drugą. Czasami już ciężko mi chodzić, po prostu stoję albo się kładę, a chciałbym spokojnie stąpać po moim dużym pastwisku i cieszyć się z tego, a tak niewiele czasu mi zostało. Nie nadaję się już do użytku, jedynie jako kosiarka do trawy. Często jestem przez to rozdrażniony, nieznośny dla mojej właścicielki, a przecież jest dla mnie taka dobra! Przyjechała po mnie pół roku temu, aż za Wadowice i tak trafiłem pod jej opiekę do Warszawy. Nie spodziewała się tego w jakim jestem stanie. Wzięła mnie jako konia po kontuzji, lecz niewymagającego leczenia. Szybko okazało się że wprowadzono ją w błąd. Mimo to, zapewniła mi kolegę, wygodną stajnię, często przyjeżdża do mnie weterynarz i kowal. Potrzebuję konkretnych metod- kucia ortopedycznego, środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i iniekcji stawowych. Najlepsza byłaby operacja, ale ze względu na mój wiek, nie jest ona możliwa. Mógłbym jej nie przeżyć. Moja Pani, a za razem przyjaciółka miała przed sobą ciężką decyzję. Jedną z opcji było odesłanie mnie na bezkresne, zielone łąki, ale postanowiła dać mi szansę i robi wszystko co w jej mocy, żebym nadal był na tym świecie. Jednak jeżeli nie uda się uzbierać odpowiedniej kwoty, jej starania pójdą na marne, a nade mną i nad nią zapadnie najgorszy wyrok, który ukróci moje cierpienia. Niestety przerastają ją koszty leczenia moich pokiereszowanych nóg. Już od tylu lat sprawiają mi męki, że powoli tracę chęć do dalszej walki, mimo że mam dla kogo żyć. Pani ma córeczkę, która bardzo mnie kocha z wzajemnością. Niestety już  rzadko mnie odwiedza, moje humory skutecznie ją odstraszają. Pomóżcie mi, pomóżcie mojej rodzinie, która dała mi spokojny dom, pełen troski i miłości.

Wybierz kwotę

Aktualności

  • Daria Pakuła - awatar

    Daria Pakuła

    25.11.18
    25.11.18

    Poznajcie Karisa! Postanowiłam nagrywać dla Was wszystkich relacje z jego udziałem. Szczególne podziękowania dla Dominiki, która podjęła wyzwanie bycia wolontariuszem, dzielnie znosząc wszystkie humory podopiecznego dziadunia :)

Daria Pakuła - awatar

Daria Pakuła

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Natalia - awatar
10
Natalia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
EWA HYS - awatar
20
EWA HYS
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.