Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgorzata, od 2011 roku  prowadzę dom tymczasowy dla kotów, od 2014 działam w ramach wolontariatu w Fundacji KOTangens. 

Zajmuję się głównie kotami dorosłymi, tymi, które straciły dom. Czasem są to koty, które zupełnie nie radziły sobie na wolności, trafiają do mnie ciężko chore. Aby pomagać im jak najlepiej ukończyłam studia podyplomowe: "Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących" 

Domów dla kotów szukam aktywnie, prędzej czy później każdy adopcyjny kot ode mnie znajdzie dom. Od 2011 roku znalazłam domy dla ponad 200 kotów. 

W najgorętszym okresie, latem, bywa, że w moim domu przebywa ponad 20 tzw tymczasów. Zimą zwalniamy, ale nie przestajemy działać. Teraz mam 14 kotów tymczasowych. Kilka z nich to niestety "wieczne tymczasy", koty nieadopcyjne lub prawie nieadopcyjne z powodu swoich chorób lub charakteru. 


Rok zaczęłam z jedenastoma tymczasami.  Do dziś, do 16.07.2018 przyjęłam 16 tymczasów. Jeden kocurek umarł (Olgierd :( ). Pięć kotów zmieniło dt, z czego dwa pojechały do Moniki na wieś i tam już zostaną (Znaczek i Zigi), trzy pojechały do innych dt na oswajanie, z czego jeden zostanie w swoim dt na stałe. To Gucio, z tym, że jeszcze nie mamy podpisanej umowy adopcyjnej.  Domy znalazło sześć kotów:  Nana, Imbirek, Tosia, Miki i Kacperek. 

Bardzo, bardzo długo dawaliśmy sobie sami radę w opiece nad kotami. Jednak choroba w domu zmienia wszystko... Od roku działamy tylko dzięki pomocy ludzi, którym dobro zwierząt nie jest obce. Bez pomocy innych osób musielibyśmy zamknąć nasz dom tymczasowy.  A bez Waszej pomocy i miejsca u nas wielu kotów już by po prostu nie było :(

Koty, które są u nas najdłużej mają opiekunów wirtualnych. To ogromna pomoc, dzięki temu te futerka (Imka, Bajeczka, Neska, Łatek) mają zapewnione podstawowe potrzeby: karmę i żwirek. Ale prowadzenie domu tymczasowego dla kotów to ogromne koszty. Nie tylko karma i żwirek, choć tego "schodzą" u nas prawie hurtowe ilości. To także inne, ukryte koszty: media (prąd, woda, gaz), transport kotów do weterynarza, czasem po dwa razy dziennie, ogromne ilości środków czystości, codzienne pranie, codzienne odkurzanie, dezynfekcja. To także zniszczone sprzęty, zdewastowane mieszkanie.... Wszystko wynagradza świadomość uratowania kolejnego kociego życia. A największą nagrodą jest zdjęcie szczęśliwego kota w nowym domu :) 

Przykładowe miesięczne ilości (przy obecnym stanie futer w domu)

- karma sucha:  30 kg

- karma mokra: minimum 30 puszek po 800 gram 

- żwirek: 160-180 litrów 

Ogromnie dziękujemy za dotychczasową pomoc. I prosimy: nie zapominajcie o nas i o naszych kocich biedach.  

Zawsze bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość pomocy rzeczowej:

- karma sucha Puriozn

- karma mokra: Animonda Carny, Mac's, Smilla, Cosma, Feringa

- żwirek Catsan (wersja niezbrylająca)

- środki czystości: domestos, ręczniki papierowe, mokre chusteczki czyszczące, płyny do dezynfekcji (perhydrol, spirytus techniczny, chlor). 

A oto nasi aktualni podopieczni (stan na 16.07.2018)

1. 1. Imka - nieufna i boi się ludzi, ale jest prawie niewidoma (oczy uszkodzone po nieleczonym kocim katarze), w dt od 20.04.2015

2. Bajeczka - 4 letnia kotka, jedna z najdłużej przebywających u nas, ma wieczny katar spowodowany obecnością pałeczki ropy błękitnej w nosie. Cicha i spokojna, urocza drobniutka kotka, raczej bez szans na dom, przebywa u nas od 01.05.2014

3. Lili - trzyletnia kotka, wpół łysa (alergia plus stres), wiecznie zakatarzona, w dt od 26.09.2015


4. Faren -  dwuletnia kotka, urocza, szalona wariatka, kotka nie ma jednej nerki (wada wrodzona), w dt od 27.03.2017


5. Łatek - pięcioletni kocurek, najcudowniejszy kot świata, zaraz po moim ukochanym Kołku ;) Szukamy domu wychodzącego, ludzi, którzy pokochają Łatka co najmniej tak samo, jak my. W dt od 30.11.2016


6. Neska - 3 - letnia, półdzika kotka. Przyjechała do mnie praktycznie tylko na leczenie, gdyż strasznie charczy. Okazało się, że kotka ma guza w gardle, jest po operacji. 


7. Misia. Niemłoda już kotka, około pięcioletnia. Przyjechała tylko na parę dni, na przetrzymanie po sterylizacji. Ale ugniatała i mruczała na widok człowieka, w zasadzie nie miała gdzie wrócić. Nie miałam sumienia jej oddawać :( 


8. Tina, około 5 lat. Miałam ją tylko wysterylizować i szukać jej domu, bo kicia jest urocza. Niestety, ma raka listwy mlecznej


9. Fryga, około 5 miesięczna kotka, która nagle znalazła się w stadzie bezdomnych kotów. Oswojona oczywiście :( Już zaszczepiona, wysterylizowana. Szukamy jej domu razem z małym Maksem. 

10. Maksymilian, maleństwo, które trafiło do mnie jako dwutygodniowe kocię. Już podrósł, jest zaszczepiony, szukamy domu! 

11. Franio, około 8 miesięczny kocurek, strasznie żywiołowy. Pilnie szuka domu bez kotów. Wykastrowany, zaszczepiony

12. Zafirka, młodziutka, spokojna, nieśmiała kotka. Szukamy domu bez kotów. Zafirka ma około 8 miesięcy, jest wysterylizowana i zaszczepiona. 

13. Leoś, trzyletni, porzucony kocurek. Jest już wykastrowany, leczymy grzybicę. Leoś jest zdrowy, o dziwo ma bardzo dobre wyniki krwi. W teście paskowym wyszedł fiv, będziemy to sprawdzać. Leoś jest głuchy. 

14. Znaczek, młody, miły kocurek. Jest wnętrem, czeka go operacja. Wstępnie przyjechał do mnie na dwa tygodnie. 

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za każdą pomoc, czy to rzeczową, czy finansową. 

Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  16.08.18
  16.08.18

  Biały Leoś już na wsi u Moniki. Mam nadzieję, że zaakceptuje nowe miejsce. Czasem nie można inaczej. Ten kot po prostu musi być na wolności.

  Zdjęcie aktualności 18 635

Komentarze

 • Paulina - awatar

  Paulina

  13.08.18
  13.08.18

  Od kota Stefana ;)

  • Małgorzata Wołosiuk - awatar

   Małgorzata Wołosiuk - Organizator zbiórki

   16.08.18
   16.08.18

   Dziękuję :)

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Paulina - awatar
20
Paulina
Justyna - awatar
20
Justyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wiktoria Duda - awatar
20
Wiktoria Duda
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
210
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
30
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij