Zbiórka Mój cel - Rowerowa Korona Ziemi! - miniaturka zdjęcia

Mój cel - Rowerowa Korona Ziemi!

Damian Drobyk - awatar

Damian Drobyk

Organizator zbiórki

Zorganizowanie dużej, wielomiesięcznej ekspedycji rowerowej to spore wyzwanie zarówno pod względem kondycyjnym, logistycznym, ale przede wszystkim finansowym. Jeżdżąc od wielu lat na wyprawy nauczyłem się organizować je jak najniższym kosztem, między innymi dlatego jest ich tak dużo ;) Niemniej długie i dalekie międzykontynentalne ekspedycje rowerowe wymagają sporych nakładów finansowych dlatego też moja gorąca prośba o wsparcie finansowe wyprawy poprzez serwis Pomagam.pl. Pomijając koszty związane z obsługą projektu główne wydatki przy organizacji takiej wyprawy to przelot wraz z rowerem w dwie strony, ubezpieczenie, zakup części, serwis roweru na trasie, wyżywienie oraz nocleg w tanim hotelu co jakiś czas.

Rowerowa Korona Ziemi to wjazd rowerem wyprawowym na najwyższe drogi wszystkich kontynentów. Cztery takie drogi już zdobyłem. Teraz chciałbym zdobyć najwyższe i najtrudniejsze drogi oraz przełęcze Ameryki Południowej.

O Mnie:

Nazywam się Damian Drobyk, mieszkam w Jeleniej Górze. Dalekie podróże po najtrudniejszych drogach to od kilku lat moja wielka pasja. Z roku na rok udaje mi się odwiedzić nowe kraje, zdobyć wysokie przełęcze i poznać ciekawych ludzi. Każda moja wyprawa ma cel, którym z reguły jest coś najwyższego, najtrudniejszego i najpiękniejszego. Na rowerze przejechałem już między innymi najwyższe drogi i przełęcze Himalajów, Alp, Kordylierów, Gór Skalistych, Pirenejów, Karpat, Apenin, Bałkan, Grampian, Gór Harz i Masywu Czeskiego, Gór Skandynawskich, a także góry w Etiopii, Australii i Nowej Zelandii.

O Projekcie:

Rowerowa Korona Ziemi to analogia do klasycznej Korony Ziemi. Moje marzenie to jednak nie wchodzenie na najwyższe szczyty, a wjazd rowerem wyprawowym na najwyższe drogi wszystkich kontynentów. Cztery takie drogi mam już zdobyte i aktualnie jestem w połowie realizacji tego celu.

√ W Europie wjechałem na Pico de Veleta w Hiszpanii na 3396 metrów n.p.m.
√ W Ameryce Północnej zdobyłem wulkan Sierra Negra w Meksyku sięgający ponad 4600m n.p.m.
√ W Afryce stanąłem na górze Tulu Dimtu w Etiopii na którą prowadzi droga na 4377 metrów n.p.m.
√ W Australii zdobyłem przełęcz Rawson Pass na 2100 metrów, tuż pod szczytem Mount Kościuszko. 

Poza tym zdobyłem już kilkaset najwyższych oraz najtrudniejszych dróg, przełęczy, podjazdów poszczególnych krajów i pasm górskich w całej Europie oraz Ameryce Północnej i Indiach, Etiopii, Australii i Nowej Zelandii. Aby zdobyć Rowerową Koronę Ziemi muszę odwiedzić jeszcze Amerykę Południową, ponownie Azję i Oceanię i na koniec Antarktydę. Jeśli uda mi się zorganizować powyższe wyprawy będę jedną z niewielu osób na świecie która dokonała takiego wyczynu.

Nie organizuję krótkich wycieczek rowerowych po płaskich, łatwych terenach lecz ambitne wyprawy i ekspedycje rowerowe w wysokich górach po najwyższych drogach i przełęczach. W 2012 roku zdobyłem najwyższe przełęcze Indii powyżej 5000m.npm. W 2013 roku przez w osiem miesięcy przejechałem ponad 26000 kilometrów w Ameryce Północnej z USA do Panamy, następnie 8000 kilometrów po Skandynawii i 4000km po Bałkanach. W 2018 roku przejechałem Australię i Nową Zelandię.

Noce spędzam głównie w małym namiocie gdzieś wysoko, nastawiając się na maksymalny kontakt z naturą, z dala od cywilizacji. Nie organizuję wypraw na "kartę kredytową". Wszystkie niezbędne rzeczy mam w sakwach i przyczepce. Chciałbym, aby następnym krokiem w zdobyciu Rowerowej Korony Ziemi był wyjazd w najwyższe zakątki Andów.

O Wyprawie:

Andes Expedition 2018/19 - rowerem po Andach to samotna wyprawa rowerowa z północy na południe kontynentu. Trasę o długości około 12000-14000 km planuję pokonać w 5-6 miesięcy przejeżdżając przeważnie dystans powyżej 100km dziennie.

 Cele główne wyprawy jest oczywiście najwyższe drogi i przełęcze drogowe Andów powyżej 3000, 4000, 5000 oraz 6000 metrów n.p.m. ! W planach wyprawy obowiązkowo musi się znaleźć także słynna Droga Śmierci w Boliwii i najwyżej położone miasto na świecie. Poza tym chciałbym odwiedzić największe atrakcje Ameryki Południowej jak Macchu Picchu, Jezioro Titicaca, Patagonię.

O wszystkich poprzednich wyprawach możesz przeczytać na mojej stronie:

http://www.DamianDrobyk.pl a o kolejnej na http://andy.damiandrobyk.pl/

Zapraszam również do polubienia profilu na FB / DamianNaWyprawie na którym pojawiają się wszystkie moje informacje o wyprawach:

https://www.facebook.com/Damian-na-Wyprawie-1375415829394815/

Napisali o mnie :

http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/wyprawa-skandynawia-2014-zakonczona/

http://blogrowerowy.pl/wpis/podsumowanie-wyprawy-damiana-po-ameryce-polnocnej/

http://turystyka.interia.pl/gory/wyprawy/news/rowerem-po-indiach-czyli-ladakh-author-cycle-expedition-2012,1848590,1000080

http://velonews.pl/posts/4791-podsumowanie-wyprawy-ethiopian-expedition-2017-rowerem-po-etiopii

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.19
  19.02.19

  Ogień! :)

 • Marcin G. - awatar

  Marcin G.

  05.02.19
  05.02.19

  Oglądam posty i kibicuje :) super wyprawa. Zdrówka, pozdr.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.19
  28.01.19

  Brawa dla Ciebie. Sam raczej nigdy się nie odważę więc wspierając tę skromna kwotą wmawiam sobie że jadę z Tobą. Powodzenia

 • Paweł - awatar

  Paweł

  25.01.19
  25.01.19

  Śledzę poczynania i liczę, że cel uda się osiagnąć ;) Pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.19
  19.01.19

  Powodzenia

Damian Drobyk - awatar

Damian Drobyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 101

Jacek Przeworski - awatar
50
Jacek Przeworski
ŁUKASZ WAWRZICZEK (LUKAS-RYBNIK) - awatar
10
ŁUKASZ WAWRZICZEK (LUKAS-RYBNIK)
Michał Bysiewicz - awatar
15
Michał Bysiewicz
Krzysiek - awatar
20
Krzysiek
Karol Napierała - awatar
20
Karol Napierała
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij