Zbiórka Na leczenie Leona i Darii - miniaturka zdjęcia

Na leczenie Leona i Darii

Błażej Bulski - awatar

Błażej Bulski

Organizator zbiórki

W Gdańsku z wynikami... według profesora Kloca kręgosłup goi się ładnie, prawidłowo i nie jest konieczna blokada aż sześciu kręgów. Potrzebny jest natomiast czas i dużo ćwiczeń aby przeciwdziałać niedowładom, również mięśni grzbietu. A że boli... po takiej operacji musi boleć. 

Profesor zaproponował konsultacje z anestezjolog, która podała leki mające wybadać kierunek działań przeciwbólowych. Niestety wywołały one zapaść, nieprzewidzianą reakcje. Daria trafiła na OIOM.

Co się okazało? Poza wszystkim dotychczasowym, czeka nas jeszcze jedna kuracja. Długie miesiące permanentnego napięcia dały o sobie znać dosyć drastycznie. Daria potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju i bezpieczeństwa.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym trudnym okresie wspierają.

.............................

18 lutego

Dzisiaj Daria miała rezonans magnetyczny i odbiór wyników tomografii komputerowej. Wydaje się, że bez kolejnej operacji się nie obędzie, kręgosłup po pierwszym zabiegu mocno zdemolowany. W środę wyniki RM i jedziemy do Gdańska...

..........................

A tutaj krótki film o tym, co spotkało naszego Leona i nas...

https://www.facebook.com/Serduszkazprokocimia/videos/734206796980036/UzpfSTIwMTI2MjA5NjU2MjI5OTg6MjIzNjI1MDExOTkyNjc0Nw/

.............................

Aktualizacja 8 lutego:

Nareszcie udało się załatwić w miarę prędki termin badań Darii - rezonans magnetyczny i tomografię komputerową kręgosłupa. Po otrzymaniu wyników czeka nas wyprawa do Gdańska do prof. Kloca. I okaże się, jak można uratować to, co z kręgosłupa po pierwszej operacji zostało oraz sprawić, że Daria będzie mogła wreszcie nieco zmniejszyć dawki Tramalu i pozostałych leków przeciwbólowych i psychotropowych. W dalszej perspektywie - neurostymulator... 

********

3 listopada 2016 roku urodził się nasz syn Leon. 4 listopada leżał już na oddziale kardiochirurgii dziecięcej szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Diagnoza - dTGA, czyli całkowite przełożenie wielkich pni tętniczych. Operacja się udała, Leon żyje.

Poza wadą serca, u synka zdiagnozowano podejrzenie Zespółu Beckwitha-Wiedemanna. BWS – Beckwith-Wiedemann Syndrome jest zespołem poważnych wad wrodzonych, charakteryzujących się nadmiernym wzrostem, przerostem organów oraz innymi objawami. Krytyczny dla tej choroby jest okres niemowlęcy. W tym czasie u dziecka może dojść do rozwoju choroby nowotworowej. W związku z tym Leon jest poddawany regularnym kontrolom kardiologicznym, neurologicznym i onkologicznym. Najczęściej poza miejscem naszego zamieszkania, co wiąże się z częstymi podróżami.

Do marca 2018 roku opiekowaliśmy się Leonem razem z Darią - jego Mamą. Do marca... W marcu zdiagnozowano u Darii nowotwór w rdzeniu kręgowym. 

Po operacyjnej resekcji guza Daria cierpi na niedowład kończyn dolnych oraz permanentne bóle neuropatyczne. W najbliższych dniach czeka nas kolejna operacja - 12 śrub, mających ustabilizować zniszczony po pierwszej operacji kręgosłup. W dalszej perspektywie - operacja wszczepienia neurostymulatora w celu ograniczenia bólu.

Po operacji czeka Darię wielomiesięczna rekonwalescencja i rehabilitacja. Leon, w związku ze swoimi schorzeniami, nie może iść do żłobka. Tata Leona robi, co może, żeby ogarnąć sytuację, prowadzić dom i opiekować się dwojgiem najbliższych sobie osób, ale w ciągu kolejnych miesięcy wciąż nie będzie miał możliwości pracować i zarabiać. Lekarstwa, rehabilitacja, podróże do szpitali i zwykłe bieżące wydatki przerastają nasze możliwości finansowe. Jeżeli zechcielibyście pomóc nam w tych trudnych chwilach, z góry dziękujemy.

Kwota, która jest wyświetlona pod naszą zbiórką, jest umowna. W naszej sytuacji każdy grosz jest na wagę złota.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Mariusz - awatar

  Mariusz

  06.02.19
  06.02.19

  Trzymajcie się !

  • Błażej Bulski - awatar

   Błażej Bulski - Organizator zbiórki

   07.02.19
   07.02.19

   Dziękujemy

 • Roman - awatar

  Roman

  22.01.19
  22.01.19

  Powodzenia!!!

  • Błażej Bulski - awatar

   Błażej Bulski - Organizator zbiórki

   22.01.19
   22.01.19

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.19
  19.01.19

  ZDROWIA I SIŁY DO WALKI WAM ŻYCZYMY Z RZESZOWA

  • Błażej Bulski - awatar

   Błażej Bulski - Organizator zbiórki

   19.01.19
   19.01.19

   Bardzo dziękujemy

Błażej Bulski - awatar

Błażej Bulski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 114

Lukasz - awatar
50
Lukasz
Dominika Renaux - awatar
100
Dominika Renaux
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
JacekSoplica - awatar
10
JacekSoplica
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Mateusz Kozłowski - awatar
100
Mateusz Kozłowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Marek Kopeć - awatar
100
Marek Kopeć
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij