Natalia Panas - awatar

Natalia Panas

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim! Nazywam się Luna i jestem 2-letnim oczkiem w głowie moich "Rodziców", którzy zawsze marzyli o tym aby posiadać kochanego pupila. Jestem z Nimi od 3-go miesiąca życia. Na początku wszyscy byli przekonani że jestem pieskiem pochodzącym z dobrej hodowli, która dba o swoje pociechy. Niestety... Już w trzeciej dobie mojego pobytu w nowym domu zaczęły się problemy. Na szczęście moja nowa "mama" szybko zauważyła, że coś jest ze mną nie tak i miła Pani weterynarz pomogła wrócić mi do zdrowia. Robaki, które zalęgły się w moim brzuszku stały się przykrym wspomnieniem. Kolejne miesiące upływały pod znakiem miłości i ciepła, które zaznałam. Wraz z pierwszymi oznakami dojrzewania zaczęły się problemy. Moje zdrowie zaczęło się sypać. Okazało się, że jestem alergikiem - toleruję tylko bardzo krótką listę produktów, dodatkowo jestem atopikiem tzn. moja skóra reaguje na wiele alergenów, które spotykamy na co dzień, mam nużycę - chorobę skórną wywołaną przez pasożyty, a w moich uszach często pojawiają się drożdżaki. Każdy mój kontakt z jedzeniem innym niż te na które reaguje dobrze kończy się ogromną alergią, które powoduje wielki świąd nad którym nikt nie może zapanować. Moja mamcia jest ze mną praktycznie cały czas, jestem z nią bardzo związana, to ona dba głównie o moje zdrowie, "tata" zajmuje się sferą moich zabaw i rozrywek, którą kocham ponad wszystko. Zostawienie mnie samej w domu często wiążę się z tym że nie potrafię opanować swędzenia i wydrapuje się i wygryzam powodując ogromne razy na swoim ciele- niestety choć bardzo chcę nie potrafię tego powstrzymać bez odpowiednich leków. Często widzę jak osoby, które kocham płaczą z bezsilności nad moim losem - mimo wszystko są bardzo dzielni aby moje życie mimo tych "kilku wad" było bardzo szczęśliwe - i mogę śmiało powiedzieć że jestem z Nimi baaaardzo szczęśliwa :)


Kilka słów od "Rodziców Luny"

Nasz piesek jest dla nas niczym dziecko - pokochaliśmy ją od pierwszego wejrzenia i kochamy ją mocniej każdego kolejnego dnia, chociaż każdy dzień przynosi nam nowe problemy związane z jej zdrowiem. Tak jak widzicie wyżej lista problemów Luny jest bardzo długa a nasze finanse na dzień dzisiejszy nie są w stanie zapewnić jej jak najlepszej opieki. Kochamy ją - dlatego prosimy Was o pomoc! Nasz pies jest na specjalistycznej karmie - każde zlizanie innego pokarmu z podłogi czy złapanie czegokolwiek na spacerze powoduje u niej ogromny odczyn alergiczny. Co 3-miesiące stosujemy Bravecto - pozwala nam utrzymać nużycę w ryzach, ponadto Luna jest na sterydach, które niwelują u niej ogólny świąd towarzyszący jej na co dzień. Głównym celem naszej zbiórki jest przede wszystkim sterylizacja - wg naszych kochanych lekarek część problemów Luny może zniknąć jeśli ustabilizujemy jej hormony. Resztę pieniędzy przeznaczymy na badania w kierunku ataxi oraz na pomoc behawiorystów, aby nasz piesek mógł zostawać sam w domu bez obawy o jej stan. Bardzo prosimy Was o pomoc, aby nasz pies miał godne życie bez bólu. 

Na koniec krótki apel do wszystkich osób chcących posiadać psa - jeśli decydujecie się na psa rasowego sprawdźcie proszę w Polskim Związku Kynologicznym daną hodowlę - nie wspierajmy osób które są nastawione tylko i wyłącznie na zyski. My tego nie zrobiliśmy i posiadamy psa, który niestety ponosi winę za pazerność właścicieli swoich biologicznych rodziców, ale kochamy ją jaka jest - a jest cudowna! 

A tak wygląda nasz chorowitek kiedy choroba się nasila...

Chcemy i walczymy o to, aby wyglądała tak jak na zdjęciach wyżej...

Dziękujemy -

Dawid, Natalia i Luna :)

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Monika - awatar

  Monika

  30.06.17
  30.06.17

  Mój pitbull tez jest alergikiem , opis pasuje także do mojego psa . Wiem co przechodzi i bez leków i odpowiedniej karmy jest to męczarnia . Życzę zdrówka i dużo miłości dla luny ❤️

  • Natalia Panas - awatar

   Natalia Panas - Organizator zbiórki

   08.07.17
   08.07.17

   Dziekujemy <3

 • Katie S - awatar

  Katie S

  08.03.17
  08.03.17

  Wspieram was i trzymam mocno kciuki w walce o cudownego czworonoga :-)

  • Natalia Panas - awatar

   Natalia Panas - Organizator zbiórki

   13.03.17
   13.03.17

   Dziękujemy! <3

 • Joanna D - awatar

  Joanna D

  22.02.17
  22.02.17

  Dużo zdrówka Luna

  • Natalia Panas - awatar

   Natalia Panas - Organizator zbiórki

   22.02.17
   22.02.17

   Dziękujemy Asia! <3

 • onaa - awatar

  onaa

  18.02.17
  18.02.17

  Dużo zdrówka dla Luny 😘

  • Natalia Panas - awatar

   Natalia Panas - Organizator zbiórki

   19.02.17
   19.02.17

   Bardzo dziękujemy! Bedziemy na bieżąco pisać o postępach jakie także dzięki Wam osiągnęlismy ❤

Natalia Panas - awatar

Natalia Panas

Organizator zbiórki

Wpłaty - 29

Monika - awatar
50
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Arek Stańczak - awatar
10
Arek Stańczak
Katie S - awatar
50
Katie S
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joanna D - awatar
30
Joanna D
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Daria - awatar
10
Daria

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.