Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Maja przyszła na podwórko znajomej znajomej.  Okazało się, że ludzie wystawili ją z domu na dwór bo sikała. Tak im uciekła, została jeszcze pogryziona przez psa, ale nic poważnego się nie stało. Po kilku dniach trafiła do znajomej bo była chora. Zaropiałe oczko i katar, cały czas sikała  Dostała antybiotyk, została odrobaczona. Po kilku dniach ìnfekcja wróciła z gorączką.  Od tego czasu przebywa u znajomej. Maja najprawdopodobniej przechorowała toksoplazmozę. 

Historia leczenia.
Dnia 05/07 - 10/07  przyjęcie do szpitala na obserwację i hospitalizację. W historii choroby przewlekłe i nawracający ropny katar i popuszczanie moczu, leczony pulsacyjnie antybiotykami (doxycyklina i cefalosporyna). W badaniu klinicznym podwyższona temp ciała 40,5st.C , ropny wypływ z nosa, kropelkowanie moczem. Pobrano krew na morfologię (leukocytoza,), OB (120 mm), testy FiV, FELV-wyniki negatywne. Mocz w badaniu fizykochemicznym i mikroskopowym prawidłowy. Wykonano RTG kręgosłupa w celu wykluczenia przyczyn urazowych. Obraz jamy brzusznej w badaniu USG prawidłowy. Zastosowano antybiotykoterapię (pradofloxacyna) i leki przeciwzapalne (Metacam). Nastąpiła poprawa stanu pacjenta i ustąpienie wypływu z nosa. Ze względu na podejrzenie wady wrodzonej układu moczowego zalecono badanie kontrastowe lub laparotomię diagnostyczną przy okazji sterylizacji.

Dnia 29/07 ponowne przyjęcie do szpitala kota z powodu złego samopoczucia i duszności .W badaniu klinicznym temp 40,6 st C, surowiczy wypływz nosa (pobrano wymaz na posiew i antybiogram), wykonano RTG klatki piersiowej (bz), oraz rozmaz krwi obwodowej- w badaniu mikroskopowym bardzo liczne drobnoustroje Mycoplasma hemofelis (Hemobartonella felis). Morfologia – spadek hematokrytu i hemoglobiny oraz leukopenia.

Zastosowano antybiotykoterapię (pradofloxacyna ) i leki przeciwzapalne (tolfedine). Po dobie hospitalizacji , z uwagi na podwyższoną temp ciała dołączono cefalosporynę w podaniu dożylnym.

W dalszych dniach hospitalizacji dołączają się objawy kaliciwirozy: nadżerki na języku, obfite ślinienie się, oraz śluzowo ropny wypływ z nosa (u opiekuna w środowisku domowym wcześniej kot z kaliciwirozą), a także zmiana w przedniej komorze oka.

Wdrożono karmienie przymusowe i płynoterapię. Zastosowano leki immunostymuluiące (Zylexis w trzykrotnym podaniu).

Dnia 03/08 stan pacjenta stabilny, temp 38 st C, kontynuacja podawanych leków. 

Dnia 04/08 wypis do domu z zaleceniem kontynuacji podawania leków przez opiekuna i karmienia przymusowego. Przy wypisie zauważony objaw chwiejności zadu.

Dnia 09/08 – wizyta kontrolna – poprawa stanu zdrowia, jama ustna - nadżerki wygojone, widoczne przebarwienia sierści wokół oczu i pyszczka.

Zalecono zmianę antybiotyku na doxycyklinę w przedłużonym podawaniu (minimum  4 – 6 tygodni). W kontrolnym rozmazie krwi brak obecnych drobnoustrojów z rodzaju Mycoplasma , widoczne objawy regeneracji ilimfocytozy. Wciąż obecne kropelkowanie moczem.

 

Podsumowanie:

Pacjent ze zdiagnozowaną zakaźną anemią kotów (hemobartonelloza) i po przebytych chorobach wirusowych (katar koci,kaliciwiroza). W związku ze zmianami w obrębie oczu i utrzymującą się chwiejnością zadu podczas chodu zalecono badanie krwi na obecność przeciwciał w kierunku Toxoplasma, kontrone badanie krwi (morfologia i glukoza) i ewentualnie diagnostykę w kierunku wad wrodzonych układu moczowego. Należy brać pod uwagę także badania obrazowe (CT, MRI) dróg moczowych i mózgowia.

Fundacja zobowiązała się do zebrania środków na pokrycie leczenia. 

Aktualności

 • Jacek Barczak - awatar

  Jacek Barczak

  25.11.17
  25.11.17

  Majka dzisiaj. "Matkuje" dopiero co uratowanym kociętom.

Komentarze

 • Sylvia Lipiecki - awatar

  Sylvia Lipiecki

  25.11.17
  25.11.17

  Zdrowia dla Majki.....

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.17
  29.10.17

  3maj się Majuś:)

  • Jacek Barczak - awatar

   Jacek Barczak - Organizator zbiórki

   25.11.17
   25.11.17

   Dziękuję.

Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 29

Sylvia Lipiecki - awatar
100
Sylvia Lipiecki
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Sabina - awatar
10
Sabina
klaudia bańka - awatar
20
klaudia bańka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Sylvia Lipiecki - awatar
100
Sylvia Lipiecki
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paulina - awatar
5
Paulina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.