Zbiórka Leczenie nowotwora mózgu - miniaturka zdjęcia

Leczenie nowotwora mózgu

Tomasz Dmuchowski - awatar

Tomasz Dmuchowski

Organizator zbiórki

Chciałbym przedstawić Wam niezwykłego człowieka o wielkim sercu i serdeczności do ludzi. Cieszy się życiem pomimo ciężkiej choroby, z którą walczy od wielu lat. Mariusz potrzebuje pomocy dlatego zdecydowałem się pomóc i zorganizwać akcję.

Kilka słów od Mariusza:

Witam, Nazywam się Mariusz Harbatowicz i chciałbym prosić Was o pomoc!

W wieku 15 lat (2010 rok) przy okazji badan w kierunku niskorosłości wykryto u mnie stosunkowo rzadki nowotwór (Czaszkogardlak) przysadki mózgowej. Sama diagnoza była dla mnie jak wyrok. Przez wiele lat swojego życia grałem w piłkę w lokalnym klubie, a diagnoza całkowicie pokrzyżowała moje plany i marzenia.


Od diagnozy, która miała miejsce 19 lutego 2010 roku do pierwszej operacji minęło niewiele, bowiem operacja miała miejsce już 2 marca 2010 roku. Niestety ze względu na umiejscowienie nowotworu nie został on usuniety, a Ja zostałem skierowany na oddział hematologii i onkologii dziecięcej SPSK nr 1 w Szczecinie, gdzie po konsultacjach podjęto decyzję o operacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Druga operacja miała miejsce 31 maja w wyżej wspomnianym Centrum Zdrowia Dziecka.

Niestety pomimo usunięcia guza nastapiło całkowite uszkodzenie przysadki mózgowej, utrata wzroku w oku prawym natomiast w oku lewym niedowidzenie połowiczne odskroniowe. Dołączając do tego moczówkę prostą, nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, osteopenię, czy zaburzenia metaboliczne stało się dla mnie jasne, że przyjmowanie dużej ilości leków oraz częste konrolne wizyty w szpitalu będą dla mnie codziennością do końca życia.


Choroba i ogrom przyjmowanych leków(hormonów i sterydów) spowodowały znaczny wzrost masy ciała, który uniemożliwia mi wiele czynności, które wielu z Was na codzień wykonuje oraz całkowicie uniemożliwia mi uprawianie jakiegokolwiek sportu. Aktualnie jestem zakwalifikowany do operacji bariatrycznej, która na dzień dzisiejszy jest dla mnie formą ratowania życia i odbędzie się w lipcu tego roku w Warszawskim szpitalu im. Orłowskiego. 

 

Chciałbym prosić Państwa o pomoc w zbiórce środków, które pozwolą mi na bieżacy zakup leków, rehabilitację oraz dzięki którym bez zmartwień będę mógł jechać do szpitala do Warszawy wraz z opiekunem, gdyż ze względu na szereg schorzeń i wspomniane uszkodzenie wzroku wymagam opieki osoby drugiej.  Zakup leków, rehabilitacja oraz wyjazdy do lekarzy to ogromne nakłady finansowe i bez pomocy Ludzi dobrego serca nie mógłbym normalnie funkcjonować i cieszyć się z tego, że żyję!


Mariusz cieszy się życiem, bierze udział w koncertach, meczach, a także przekazuje pozytywną energię potrzebującym.

Prywatnie jestem wdzięczny Bogu, że poznałem Mariusza. Pomimo choroby, On cieszy się że żyje, na każdym kroku. Niejednokrotnie gdy jestem atakowany przez hejterów, On staje w obronie jako pierwszy... mało tego gdy na swojej drodze spotkał kogoś równie chorego, dodaje otuchy w walce o życie...

Aktualności

 • Tomasz Dmuchowski - awatar

  Tomasz Dmuchowski

  16.07.18
  16.07.18

  Kilka słów od Mariusza: W przyszłym miesiącu w Warszawie w szpitalu bielańskim będę miał kontrolne badania pod kątem nowotworu przysadki mózgowej. Okaże się czy mała cząstka która jest rośnie czy póki co stoi w miejscu. Jeśli rośnie będzie można usunąć. Jeśli stoi jest nie usuwalne ale przy odpowiednich lekach życiu nie zagraża, aczkolwiek czekają mnie kontrolne badania co pół roku. Dzięki zmniejszeniu żołądka i utracie wagi być może uda się w końcu zrobić badanie obrazowe rezonansu magnetycznego, którego niestety dotychczas nie udało się zrobić od 2 lat.

Komentarze

 • Mateo od Jana Ośmiorniczki - awatar

  Mateo od Jana Ośmiorniczki

  04.07.18
  04.07.18

  Zdrowia #DobroWraca

 • Jakub K - awatar

  Jakub K

  03.07.18
  03.07.18

  Trzymaj się!

 • Paweł Krzych - awatar

  Paweł Krzych

  03.07.18
  03.07.18

  #dobroWraca #robimyDobro

 • Cerb - awatar

  Cerb

  28.06.18
  28.06.18

  Zdrówka i trzymam kciuki:).

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.06.18
  28.06.18

  Zdrowia!

Tomasz Dmuchowski - awatar

Tomasz Dmuchowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 427

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Karolina Wesołowska - awatar
10
Karolina Wesołowska
Ewa i Radek Morgiewicz - awatar
76
Ewa i Radek Morgiewicz
Adam Łyczakowski - awatar
50
Adam Łyczakowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
38
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.