Zbiórka Leczenie nowotwora mózgu - miniaturka zdjęcia

Leczenie nowotwora mózgu

Tomasz Dmuchowski - awatar

Tomasz Dmuchowski

Organizator zbiórki

Chciałbym przedstawić Wam niezwykłego człowieka o wielkim sercu i serdeczności do ludzi. Cieszy się życiem pomimo ciężkiej choroby, z którą walczy od wielu lat. Mariusz potrzebuje pomocy dlatego zdecydowałem się pomóc i zorganizwać akcję.

Kilka słów od Mariusza:

Witam, Nazywam się Mariusz Harbatowicz i chciałbym prosić Was o pomoc!

W wieku 15 lat (2010 rok) przy okazji badan w kierunku niskorosłości wykryto u mnie stosunkowo rzadki nowotwór (Czaszkogardlak) przysadki mózgowej. Sama diagnoza była dla mnie jak wyrok. Przez wiele lat swojego życia grałem w piłkę w lokalnym klubie, a diagnoza całkowicie pokrzyżowała moje plany i marzenia.


Od diagnozy, która miała miejsce 19 lutego 2010 roku do pierwszej operacji minęło niewiele, bowiem operacja miała miejsce już 2 marca 2010 roku. Niestety ze względu na umiejscowienie nowotworu nie został on usuniety, a Ja zostałem skierowany na oddział hematologii i onkologii dziecięcej SPSK nr 1 w Szczecinie, gdzie po konsultacjach podjęto decyzję o operacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Druga operacja miała miejsce 31 maja w wyżej wspomnianym Centrum Zdrowia Dziecka.

Niestety pomimo usunięcia guza nastapiło całkowite uszkodzenie przysadki mózgowej, utrata wzroku w oku prawym natomiast w oku lewym niedowidzenie połowiczne odskroniowe. Dołączając do tego moczówkę prostą, nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, osteopenię, czy zaburzenia metaboliczne stało się dla mnie jasne, że przyjmowanie dużej ilości leków oraz częste konrolne wizyty w szpitalu będą dla mnie codziennością do końca życia.


Choroba i ogrom przyjmowanych leków(hormonów i sterydów) spowodowały znaczny wzrost masy ciała, który uniemożliwia mi wiele czynności, które wielu z Was na codzień wykonuje oraz całkowicie uniemożliwia mi uprawianie jakiegokolwiek sportu. Aktualnie jestem zakwalifikowany do operacji bariatrycznej, która na dzień dzisiejszy jest dla mnie formą ratowania życia i odbędzie się w lipcu tego roku w Warszawskim szpitalu im. Orłowskiego. 

 

Chciałbym prosić Państwa o pomoc w zbiórce środków, które pozwolą mi na bieżacy zakup leków, rehabilitację oraz dzięki którym bez zmartwień będę mógł jechać do szpitala do Warszawy wraz z opiekunem, gdyż ze względu na szereg schorzeń i wspomniane uszkodzenie wzroku wymagam opieki osoby drugiej.  Zakup leków, rehabilitacja oraz wyjazdy do lekarzy to ogromne nakłady finansowe i bez pomocy Ludzi dobrego serca nie mógłbym normalnie funkcjonować i cieszyć się z tego, że żyję!


Mariusz cieszy się życiem, bierze udział w koncertach, meczach, a także przekazuje pozytywną energię potrzebującym.

Prywatnie jestem wdzięczny Bogu, że poznałem Mariusza. Pomimo choroby, On cieszy się że żyje, na każdym kroku. Niejednokrotnie gdy jestem atakowany przez hejterów, On staje w obronie jako pierwszy... mało tego gdy na swojej drodze spotkał kogoś równie chorego, dodaje otuchy w walce o życie...

Aktualności

 • Tomasz Dmuchowski - awatar

  Tomasz Dmuchowski

  16.05.18
  16.05.18

  Mam coś dla Was bezpośrednio od Mariusza: Moi Drodzy! Chciałbym Wam Wszystkim Bardzo Podziękować za wszystkie wpłaty i udostępnienia! Dzięki Wam wierzę w to, że cel zostanie osiągnięty, a jest to bardzo ważne ze względu na wysokie koszta leczenia i rehabilitacji! Chciałbym Wam również podziękować za wszystkie miłe słowa, a otrzymałem Ich na prawdę wiele! Nie spodziewałam się, że tak wielu z Was docenia moja osobę i to, że pomimo przeciwności losu stawiam czoła codzienności, a dodatkowo nie zapominam o innych potrzebujących i staram się pomagać! Bardzo Wam Dziękuję!

Komentarze

 • Bubu - awatar

  Bubu

  19.05.18
  19.05.18

  Trzymam kciuki, dasz radę i zawsze staraj się myśleć pozytywnie !

 • Łukasz Florkiewicz - awatar

  Łukasz Florkiewicz

  18.05.18
  18.05.18

  POWODZENIA

 • Piotrek - awatar

  Piotrek

  18.05.18
  18.05.18

  Dasz radę!

 • Kurzy - awatar

  Kurzy

  18.05.18
  18.05.18

  powodzenia

 • Damian - awatar

  Damian

  17.05.18
  17.05.18

  Trzymaj sie chlopie! Pamietaj ze najwazniejsze jest pozytywne myslenie. Ja tez walczylem z nowotowrem. Mi sie udalo i napewno Tobie tez sie uda!!!

Tomasz Dmuchowski - awatar

Tomasz Dmuchowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 284

Ola Z - awatar
10
Ola Z
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
W.W> - awatar
20
W.W>
Bubu - awatar
20
Bubu
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Grzegorz - awatar
20
Grzegorz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij