Martyna Janicka - awatar

Martyna Janicka

Organizator zbiórki

Witam.

Moja historia życiowa nie należy do najłatwiejszych - od samego początku mojego życia musiałam radzić sobie ze wszystkim sama.

Od 8 miesiąca mojego życia wychowywał mnie ojciec.

W wieku 7 lat trafiłam do domu dziecka. Wyszłam z domu dziecka mając 16 lat, ponieważ byłam w ciąży. Chwilę po wyjściu z domu dziecka wyszłam za mąż, gdzie małżeństwo niestety się rozleciało przez przemoc fizyczną i psychiczną mojego byłego męża. Postanowiłam zostać sama, zakończyć cierpienie. W międzyczasie zmarł w wypadku mój ojciec. Zostawił po sobie spadek, który odziedziczyłam razem z długami. W skład spadku wchodziło mieszkanie razem z działką. Nie dość, że mieszkanie pamięta pierwszą wojnę, to kompletnie nie nadaje się do zamieszkania, ponieważ owo mieszkanie kiedyś służyło do przechowywania nawozów - nie było sufitu, podłogi, okna, co obecnie jest zrobione.

Niedawno zostało zrobione centralne ogrzewanie z pomocą urzędu gminy i sióstr zakonnych oraz moich środków zaoszczędzonych. Wspólnymi siłami udało się wiele zrobić, ale jest jeszcze wiele przed nami. Największym dla nas celem do osiągnięcia jest teraz kanalizacja oraz łazienka, którą trzeba wybudować. Niestety mamy niewielki metraż mieszkania, by łazienka mogła powstać w środku i trzeba dostawić "mały kawałek domu". Największym naszym marzeniem jest mieszkać razem z dziećmi, mieć dla nich warunki, aby nikt mi nie powiedział, że odbierze mi dzieci przez brak warunków. Staram się, jak mogę. Nie siedzę z założonymi rękami po prostu działam.

Jednak widzę, że sama sobie nie poradzę, szczególnie finansowo. Mogę mieszać wapno i układać cegły razem z robotnikami, ale i to wapno, i ci robotnicy kojarzą się z wydawaniem pieniędzy, których nie mam.

Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Martyna Janicka - awatar

  Martyna Janicka

  14.11.18
  14.11.18

  Dziękuję serdecznie za wpłatę

  Zdjęcie aktualności 21 880

Martyna Janicka - awatar

Martyna Janicka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonim - awatar
20
Anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.