Długo zbierałam się, żeby pojechać do Skaryszewa. Bałam się swojej i tych biednych koni rozpaczy. Nie wiedziałam, któremu mam uratować życie, bo miałam pieniądze tylko na jednego z nich. Przechodząc koło tych skazańców byłam załamana niemocą i bezsilnością. W pewnym momencie malutki kasztanek uchwycił zębami mój szalik i zaczął ciągnąć w swoją stronę. Już wiedziałam...
Źrebak ocalony przed śmiercią prosi o Waszą pomoc!

Orzesznik został wykupiony ze Skaryszewskiego targu.

Na targu wypatrzyła go Anna - mama Ewy, która przez lata była rehabilitowana przez konia o imieniu Orzesznik. Dzięki niemu Ewa odzyskała sprawność ruchową i zaczęła chodzić. Pewnego dnia, gdy pojechały na hipoterapię, Orzesznika nie było… Dziecko zapytało „Gdzie jest mój koń?” Jeden ze studentów, którzy byli wtedy w stajni odpowiedział wprost: „Twój koń już jest kiełbasą”. Dla dziecka był to ogromy szok, a wręcz trauma. Przestała chodzić, przestała mówić. Od tamtej pory Ewa nie chciała więcej jeździć na hipoterapię. 

Dziś Ewa jest pełnoletnia ale ciągle pamięta Orzesznika i to, co się z nim stało… Namówiła swoją rodzinę, aby wspólnie uratowali konia skazanego na śmierć w rzeźni i tak mama Ewy znalazła się na targu w Skaryszewie… Tam jeden z koni poprosił ją o życie – młody, ok. roczny źrebak, który dostał imię na cześć konia hipoterapeuty zamordowanego w rzeźni.

Dziś młody Orzesznik żyje w Tarze. Jest bardzo słaby, nie ma prawie żadnej odporności, ze skaryszewskiego targu przyjechał mocno przeziębiony, leczenie trwa do tej pory.

Oto miejsce w tej ogromnej stajni dla mnie. Proszę, pomóżcie mi wyremontować je.

Wpłaty - 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Konstancja - awatar
5
Konstancja
Anonim - awatar
50
Anonim
Iwona - awatar
10
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Lewandowski - awatar
10
Łukasz Lewandowski
Maksyma - awatar
20
Maksyma

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.