Borys po śmierci właściciela stał się niechcianym spadkiem, którym nikt nie miał ochoty się opiekować. Razem z dwoma innymi psami i kotem, trafił pod opiekę naszej Fundacji. 

Patrząc na zdjęcia, widzicie psiego staruszka, z siwą mordką... jednak to nie prawda, bo Borys to zaledwie 3letni pies. Przez zaniedbanie, wygląda właśnie tak... Był w najgorszym stanie i został przewieziony do lecznicy.

Miał wysoką gorączkę i bardzo zaniedbane uszy. W przeszłości musiał przejść zapalenie ucha, które zostało zbagatelizowane i nigdy nie leczone. Doszło do powikłań i w chwili obecnej psiak jest w kiepskim stanie :( Lekarze podejrzewają uszkodzenie błędnika, który odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi. Borys poruszając się przechyla głowę i tułów w lewą stronę. 

W chwili obecnej Borys jest w całodobowej lecznicy, pod obserwacją lekarzy. Psiak ma także problemy z sercem... :( Jest w trakcie diagnostyki, jednak jego leczenie pochłonęło już ok 1000 zł :(

Konieczne jest wykonanie badania uszu, które pomoże odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie dolega Borysowi. Jednak psiak cierpi także na kardiomiopatię oraz rozstrzeń serca. Kardiolog, który badał Borysa, nie wyraził zgody na podanie narkozy w celu wykonania badania uszu - stan psiaka jest poważny i narkoza mogłaby być dla niego niebezpieczna:( Musimy czekać, aż stan jego serca się poprawi. W chwili obecnej przyjmuje lek cardisure 10mg x2 dziennie.

Prosimy o wsparcie dla Borysa, który ma szansę na nowe życie...

aktualizacja 28.04.2017

Borys stale ma leczone uszy, cierpi także na atopowe zapalenie skóry oraz alergię pokarmową. Codziennie przyjmuje bardzo drogie leki: cardisure,  apoquel, furosemid, digoxin, enarenal. Miesięczne leczenie Borysa apoquelem, to koszt 720 zł, natomiast cardisure to aż 300zł! :( Musi także jeść karmę hipoalergiczną. Bez waszego wsparcia, ciężko nam będzie udźwignąć finansowo leczenie Borysa :(


Aktualności

 • Znajdki - awatar

  Znajdki

  18.06.17
  18.06.17

  Borys wciąż jest leczony, pomimo swoich problemów zdrowotnych jest bardzo wesołym i pełnym życia psem :) Uwielbia spacery i kontakt z ludźmi. Borys prosi o dom tymczasowy - idealny byłby dla niego dom z ogrodem. Niestety zgodnie z zaleceniami kardiologa nie powinien wchodzić po schodach, dlatego mieszkanie w bloku bez windy nie wchodzi w grę :/ Zapewniamy w ramach domu tymczasowego opiekę weterynaryjną oraz karmę.

  Zdjęcie aktualności 5 697

Komentarze

 • JOLANTA BIELIŃSKA - awatar

  JOLANTA BIELIŃSKA

  29.10.18
  29.10.18

  czy Borys jest w przytulisku czy został już adoptowany?

 • Jowanna - awatar

  Jowanna

  28.10.18
  28.10.18

  Trzymaj się Borys

 • Wieśniak - awatar

  Wieśniak

  18.07.17
  18.07.17

  Trzymaj się !!!!!

 • Monika - awatar

  Monika

  14.04.17
  14.04.17

  Powodzenia mordeczko!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.17
  04.04.17

  Trzymaj się psiaku :*

Wpłaty - 81

Beata Uziębło - awatar
25
Beata Uziębło
Iwona Belzek - awatar
20
Iwona Belzek
Iwona Belzek - awatar
20
Iwona Belzek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
20
Iwona
JOLANTA BIELIŃSKA - awatar
100
JOLANTA BIELIŃSKA
Sebastian - awatar
50
Sebastian
Jowanna - awatar
50
Jowanna
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij