"Końskie oczy nigdy nie kłamią,więc spójrz w nie,a dowiesz się prawdy."

 Znowu nadszedł czas,kiedy jak co roku czujemy na sobie "oddech" zbliżającej się śmierci. Śmierci niesprawiedliwej i okrutnej. Śmierci setek nie zasługującej na nią koni. To tylko jedna noc,kiedy nadzieja wielu umiera. W 2018 roku będzie to 18-19 lutego.Targ w Skaryszewie. Dla koni to czas cierpienia,bólu i niewypowiedzianej bezradności.  Dla handlarzy czas zysków. A dla nas? Czas walki o życie. Życie staruszków,ale również zrebiąt i utuczonych zdrowych młodych koni. Będziemy  na przemian widzieć oczy pełne lęku i przerażenia oraz oczy pełne zimna i wyrachowania. W ubieglym roku widzieliśmy jak wiele koni było ładowane do tira zmierzającego do rzeźni. Byliśmy świadkami autentycznego płaczu konia. Ale najbardziej poruszający był żal końskiej matki,gdy odbierano jej dziecko. Czy z chęci zysku można być aż tak wypranym z uczuć? Już u progu targu słychać to końskie błaganie o pomoc. O ratunek. 

W tym roku wprowadzone zostaną istotne zmiany. Jak poinformowały władze Skaryszewa Jarmark nie będzie już targiem rzeźnym,a pokazami. Nieoficjalnie wiadomo jednak,że handlarze szykują sie do tradycyjnej sprzedaży koni na "mięso". Ten makabryczny proceder nadal będzie trwał i zbierał żniwa. Zmieni się tylko miejsce. Boczne uliczki,parkingi,przylegające miejscowości.  

Ale tym razem w pośpiechu i z jeszcze bardziej niehumanitarnym zachowaniem wobec zwierząt.My ze swej strony obiecujemy wam jedno- dołożymy wszelkich starań aby  również w tym roku podarować nadzieję i spokój kolejnym koniom, których los wydaje się przesądzony. Koni które przebywały w rożnych warunkach, którym bardzo często człowiek kojarzy się tylko z bólem zadanym przez bat. Koni chorych, których „ nie opłacało” się leczyć. Również w tym roku wszystkie uzbierane fundusze zostaną przeznaczone podobnie jak  w latach ubiegłych na wykup i transport koni.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Tomek i Beata - awatar

  Tomek i Beata

  17.02.18
  17.02.18

  Mamy nadzieje ze to pomoze przy wykupie konikow.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  13.01.18
  13.01.18

  Każda nawet najmniejsza wpłata to krok bliżej do uratowania wielu żyć. Warto pomagać ;)

Wpłaty - 84

blanka Jurewicz-Mikuliszyn - awatar
50
blanka Jurewicz-Mikuliszyn
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Krawiec - awatar
10
Krawiec
Justyna Jagodzińska - awatar
20
Justyna Jagodzińska
Danuta Danielewska - awatar
20
Danuta Danielewska
KasiaR - awatar
50
KasiaR
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kamila - awatar
20
Kamila
Malwina - awatar
20
Malwina
Estera FLORCZYK - awatar
200
Estera FLORCZYK

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij