Zbiórka Powrót do Polski (Trudna syt) - miniaturka zdjęcia

Powrót do Polski (Trudna syt)

Adam Maksymów - awatar

Adam Maksymów

Organizator zbiórki

Witam serdecznie wszystkich ludzi w tej grupie, piszę ponieważ wynajmuję mieszkanie u rodziny w Wielkiej Brytani i tu zacznie się cała dość długa historia na czym polega sytuacja którą chcę tu wyjaśnić i prosić o wszelaką pomoc ponieważ jesteśmy zagubieni.


Na początek życie tu w WB. było znakomite, rodzina miała spore dochody jak i pomoc od państwa ze względu na choroby osób w rodzinie, jak i trudnej sytuacji którą ta rodzina przeżyła.

Mama trójki dzieci wyprowadziła się do Anglii ponieważ właśnie tutaj wylądował ojciec trojga rodzeństwa i poprosił ich o przyjazd razem z nim i mieszkanie z czego bardzo kochająca kobieta przyjechała wraz z dziećmi i zaczęła tutaj życie w trakcie życia tutaj zdażyła się dość nietypowa sytuacja, w której ojciec zaczął zdradzać mamę z inną kobietą po czym ona dostała dość poważnej depresji ponieważ była to jej przyjaciółka po czym lekaż (Zakazał wykonywania jakiegokolwiek zawodu ponieważ tabletki są bardzo silne i psychotropowe). Zachorowała na silną depresję i czasami ma problemy z schizofremią ( Widzi ludzi i słyszy głosy których nie ma, z zamartwienia o dzieci) a najbardziej o swoją niepełnosprawną córkę która w dzieciństwie przeżyła dwa wylewy krwi do mózgu i ma porażenie mózgowe dziecięce i problem z chodzeniem ( Prawa noga ścięgno achillesa) prawdopodonie do końca życia będzie mieć spore problemy z znalezieniem pracy i poradzeniem sobie w życiu co bardzo mi zaimponowało aby zostać i pomóc tej rodzinie.

Rodzina przebywa w Anglii prawie 10lat i mieszkała i żyła bardzo zdrowo, mieli zawsze nowe ciuchy wyprawiane piękne urodziny z dzięki którym nadal przeżywam wspaniałe wspomnienia, po czym od roku 2018 zaczęły się poważne problemy podejżewam że chodzi tu o Brexit

Odkąd córka skończyła Colleage (Coś jak Liceum) zostały im odebrane dodatki do mieszkania (464 funty) i kazano, dokładnie rozkazali w liście że niepełnosprawna córka jest już w stanie pomóc mamie i pójść do pracy zarabiając pieniądze na opłaty mieszkania, zaczęły się małe problemy z płatnościamii otóż rodzina posiadała jedynie rente mamy (460funtów) rodzinne na dzieci (130funtów) i córki renta (około 230funtów) i opiekuńcze na córkę ( które zostały zabrane w w.w. sytuacji skończenia Colleage).

Dawliśmy nadal radę, pracowałem w sklepie posiadając 300funtów na miesiąc i pomagając rodzinie w obiadach domowych i sprzątaniu. Wspierałem rodzinę w opłatach ponieważ nie za bardzo dawali sobię rady gdyż mieli również inne opłaty jak (Woda lecz rachunek przyszedł bardzo opóźniony i duży, Prąd i Gaz na kartę (około 40 funtów tyg.) , wraz z opłatami za Pralkę i Laptopa wziętego w Bright House, opłaty tygodniowe około (224funty miesięcznie)

Sytuacja coraz gorzej się zaczęła zmieniać gdyż mamy renta została odebrana i rodzinie zostało około 330 funtów miesięcznie z czego opłaty miesięczne to około (724 funty + woda i wyżywienie).

Zmieniłem pracę na 12h nocki ponieważ nie mogłem zostawić rodziny na straty w której zarabiam około 300 funtów tygodniowo, lecz zanim zdążyłem zmienić pracę minęło ponad pół roku i opłaty narosły następująco

Woda około 800 funtów zadłużenia przyszło w liście wraz z wezwaniem do sądu

Gaz i Prąd musi być ładowany conajmniej za 30 funtów inaczej zostanie wyłączony

Mieszkanie zostało zadłużone do 3000funtów i sprawą w sądzie w której ja oznaczyłem że będę płatnikiem i wspomogę rodzinie płacić za mieszkanie.

Bright House musieli przestać płacić i przyszedł komornik który chciał zabrać swoje przedmioty wraz z innymi z mieszkania z powodu zaniechania płatności

Councile Tax przyszło zadłużenie za ubezpieczenie mieszkania na 1300zł

No i TV Licence przestaliśmy również płacić i dzieci nie mogą obejrzeć już bajek. Internet również musieliśmy odstawić ponieważ nie było nas na to stać.

Zaczęły się problemy z wyżywieniem z czego pojechaliśmy do Citizens Advice (Biuro pomocy i opieki) po usłyszeniu naszej sytuacji którą przeżyliśmy i w której aktualnie jesteśmy zaproponowali nam jedzenie z (Caritas tutaj zawany jako Food Bank) W tej chwili każdy już oznajmił że nie mamy wyjścia musimy wrócić do swojego kraju.

Nie posiadamy już prawie żadnych dochodów a długi z dnia na dzień rosną i są coraz większe nie wiemy już sami co mamy robić kąpiemy się do dwóch razy w tygodniu, jedzenie nie raz musimy kupować po terminie albo najtańsze ponieważ nie mamy możliwości nazbierania pieniędzy na powrót do Polski i załatwienie tam mieszkania.

Obiecałem rodzinie że do póki żyję to im pomogę, mamy już w miare wspaniałe plany co do zjazdu do Polski z czym Ja, Mama i Córka zaczniemy od zrazdu pracę na sprzątaniu aby mieć jakikolwiek czas na załatwienie pieniędzy szkoły dla dzieci, konto w banu jak i mieszkanie dla czterech osób.

Ojciec trójki dzieci zostawił ich na początku roku i ułożył sobie życie z inną kobietą w Polsce, w której już została wysłana sprawa o Alimenty także wiemy że sobie poradzimy lecz mamy tutaj duże mieszkanie, pełno mebli ciuchów i żeczy które musimy zabrać i staram się jakkolwiek oszczędzać pieniądze aby zrealizować naszą przyszłość, także poszukujemy

- Busa przewoźniczego z Angli do Polski

-Fundacji lub osób które pomogą nam zebrać jakiekolwiek pieniądze aczykolwiek gorsz który pomoże nam zjechać i zabrać swoje rzeczy.

Bardzo proszę o wspomogę pieniężną lub odpowiedzi co możemy w tej sytuacji zrobić ponieważ mamy może dwa miesiące i zostaniemy wyrzuceni z mieszkania.

Serdecznie Pozdrawiam Adam wraz z rodziną,

Wybierz kwotę

Adam Maksymów - awatar

Adam Maksymów

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.