Zbiórka Nie mam już władzy nad ciałem - miniaturka zdjęcia

Nie mam już władzy nad ciałem

Jarosław Protas - awatar

Jarosław Protas

Organizator zbiórki

Na imię mam Jarosław.  Jestem chory na Stwardnienie Rozsiane. Postać wtórnie postępująca. Na tą postać nie ma żadnego lekarstwa. Pierwsze objawy miałem 17lat temu ale je zbagatelizowałem. Dopiero po kilku latach w szpitalu stwierdzono Stwardnienie Rozsiane. Bardzo wredna i nie obliczalna choroba. Nie wiadomo co i kiedy zaatakuje. Mam Znaczny stopień niepełnosprawności. Poruszam się na wózku inwalidzkim.  Sam nie potrafię zrobić kroka. Ale i tak się nie poddaje.  Żona  chora na raka, jest po operacji. Raczej pokonała chorobę. Bardzo dobrze i dzielnie się mną opiekuje. Dopóki choroba tak się nie rozwinęła to sobie radziłem.   W tej chwili jestem chory i nie mam środków do życia. Mam 200zł z MOPS.  I to wszystko.   Nie mam renty chorobowej. ZUS odmówił. Brak wymaganych 5ciu lat w ostatnim okresie. A ja już nie mogłem pracować. Leczenie ze względu na wiek mnie nie obejmuje. Choroba dość szybko postępuje.  Nie jestem w stanie pracować.  Chciałbym raz  pojechać na leczenie rehabilitacyjne w Dąbku ale nie stać mnie nawet na częściowe pokrycie kosztów.  Przy mojej chorobie dochodzi jeszcze wstyd że nie mogę sobie poradzić.  

Próbuje wstać z wózka. Na razie mi to nie wychodzi ale walczę. Może z  Państwa pomocą na rehabilitację i moje samozaparcie uczyni cuda. 

Nigdy nie myślałem że będę prosić o pomoc. Wierzę że dobro powraca i jak komuś pomożemy to wróci z potrojoną siłą. Bardzo bardzo wiele znaczy dla mnie państwa wsparcie. Mam w sobie ducha walki ale sam sobie bez waszej pomocy i rehabilitacji nie poradzę.

Państwa pomoc pomoże mi w walce z chorobą.  Za każdą bardzo dziękuje.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Jarosław Protas - awatar

  Jarosław Protas

  15.09.18
  15.09.18

  Nie mam już władzy nad swoim ciałem, choroba przykuła mnie do wózka, a moją jedyną pomocą jest żona, o którą to ja powinienem dbać, nie odwrotnie.

Komentarze

 • Paulina Paciocha - awatar

  Paulina Paciocha

  04.10.17
  04.10.17

  Życzę dużo siły i zdrowia

  • Jarosław Protas - awatar

   Jarosław Protas - Organizator zbiórki

   04.10.17
   04.10.17

   Bardzo dziękuję za pomoc i wiarę. Dziękuje,

Jarosław Protas - awatar

Jarosław Protas

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Kamil Cichosz - awatar
30
Kamil Cichosz
Paulina Paciocha - awatar
100
Paulina Paciocha
Paulina Paciocha - awatar
150
Paulina Paciocha

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.