Zbiórka Na REZONANS dla pobitej kotki! - miniaturka zdjęcia

Na REZONANS dla pobitej kotki!

Odessa trafiła do nas na jesieni 2015 roku. Osoba, która nam ją zgłosiła twierdziła, że dokarmia ją na działce, ale jej agresywny sąsiad znęca się nad kotką fizycznie.

Odessa po przejściu pod naszą opiekę przeszła pełną diagnostykę, ale badania i zdjęcia RTG nie potwierdziły, żeby kotka była bita. Natomiast w USG widoczna była zmiana na jelicie, która szybko usunęliśmy. Zmiana opisana została jako CHŁONIAK, ale do dziś Odessa czuje się dobrze i nie ma oznak choroby.

Natomiast w ostatnim okresie kotka coraz częściej miała problemy z oddawaniem moczu i wypróżnianiem się. Badania znów nie wykazały żadnej choroby układu moczowego czy pokarmowego. W końcu Odessa trafiła do neurologa.

Na podstawie wyczerpującego wywiadu i badania Odessy, doktor rozpoznał u niej rzadko występującą chorobę - dyssynergię odruchów. Odessa, poza kłopotami z oddawaniem moczu i kału ma problemy z chodzeniem, utrzymaniem równowagi, drętwieniem kończyn. Kotka porusza się jedynie w obrębie podłogi - nie wskakuje na meble, nie lubi brania na ręce.

Poza chorobą Odessa to niesamowicie czuła i wrażliwa starsza kotka. Jest opiekuńcza w stosunku do innych kotów (jej własnego syna zabrał niedawno nieuleczalny FIP), łagodna, bardzo spokojna i bardzo bardzo kochana!

Schorzenie, na które cierpi Odessa z dużym prawdopodobieństwem mogło powstać w wyniku URAZU :( czyli niestety potwierdza historię z biciem kotki w poprzednim miejscu bytowania...

Aby dobrze ustawić Odessie leczenie trzeba wykonać jej badanie rezonansem magnetycznym - jego wynik pokaże nam dokładnie przyczynę powstania problemu i - miejmy nadzieję - pomoże lekarzom skutecznie go zniwelować.

To niestety badanie pochłaniające duże koszty. Badanie kosztuje około tysiąca złotych... 

Czy pomożecie nam dokładniej zdiagnozować Odessę, zapewnić jej komfort i pomóc w codziennym funkcjonowaniu? Bardzo bardzo Was o to prosimy w imieniu tej skrzywdzonej przez los i człowieka istoty...!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.18
  20.02.18

  dla Odessy , na zdrowie :)

 • Arek - awatar

  Arek

  20.02.18
  20.02.18

  Zdrowiej

 • Monika - awatar

  Monika

  20.02.18
  20.02.18

  Zdrówka 😗

 • Mania Żmudka - awatar

  Mania Żmudka

  15.02.18
  15.02.18

  zdrowia Kotełku!!!

 • Marcin :) - awatar

  Marcin :)

  08.02.18
  08.02.18

  Czytając powyższy przypadek zastanawiam się, co tacy zwyrodnialcy czerpią z faktu znęcania się nad tak cudownym i bezbronnym zwierzęciem... Brakuje słów... Trzymam gorąco kciuki za kotkę i jestem z Nią całym sercem :) I naturalnie wilkie uznania w waszym kierunku Viva! i i dzięki za to, że jesteście!

Wpłaty - 27

Kasia - awatar
20
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
KATARZYNA MUSIOLIK - awatar
20
KATARZYNA MUSIOLIK
Arek - awatar
5
Arek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Mikołaj - awatar
50
Mikołaj
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij