Krystyna Lazar - awatar

Krystyna Lazar

Organizator zbiórki

Jestem mamą 5 letniej córeczki Roksanki u której stwierdzono w 17 miesiącu młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Jest to choroba autoimunologiczna. Organizm atakuje własne tkanki. 

 Wszystko zaczeło się po szczepionkach, córka zaczeła gorączkowąć i od tamtej  pory odporność jej się posypała. Co miesiąc chorowała i związku z tym przyjmowała antybiotyki. Po 6 miesiącach intensywnych infekcji, system immunologiczny nie wytrzymał i  w pierwszej kolejności wytworzył się stan zapalny w kolanach, stawy spuchły oraz zrobił się przykurcz nogi. Na początku leczyłam ją konwencjonalnie na nfz ale żadnych efektów nie było, choroba się pogłębiała,  kolejne stawy zostały zaatakowane: kostki, nadgarstki, łokcie, biodra.

Zaczęłam szukać innych rozwiązań. Bóg zdziałał wiele w ciężkim okresie. Po mimo poważnej sytuacji moja córeczka biega, nie ma bóli, krótsza nóżka się wyrównała. Ale nadal stawy były ciepłe i opuchnięte. Do tego Zaczeły jej chrupać.  Szybko się męczy i po schodach wnoszę ją na rękach. Na dłuższe spacery chodzimy z wózkiem.

Znalazłam dobrego reumatologa w Gdyni który jako jedyny z lekarzy z którym mieliśmy styczność, twierdzi że z tej choroby można wyjść. Lekarz ten łączy medycyne konwecjonalną z naturalną. I zaczęliśmy stosować się do jego zaleceń. 

Do tego Roksanka jest pod opieką dietetyka, po badaniach stwierdzono u niej nietolerancje na różne pokarmy: pszenica i wszystkie zboża glutenowe, rośliny strączkowe, jaja, drożdże, ziemiaki, owies, migdały. Z diety ma wykluczone produkty mleczne oraz przetworzoną żywność. Pokarmy te wzmagały stan zapalny stawów. Dlatego córka ma specjalną dietę oraz suplementacje które mają odbudować system immunologiczny oraz zachamować dolegliwości.

Obecnie jest leczona Metotrexatem ale oprócz tego przyjmuje suplementy diety w ramach terapii :

Kwasy omega 3 Visanto

Kwas foliowy w wersji zmetylowanej z powodu mutacji genu MTHRF

Witamina D3 z lanoliny

Witamina K2 mk7

Probiotyki ( Vivomix, sanprobi super formuła, dicoflor)

Witamina C acerola

Minerały LavaVite

Kolagen, MSM, Bor

Dodatkowo jest leczona przeciw pasożytniczo i przeciw grzybiczo. Dla dobra terapi cała rodzina jest poddana 3 miesięcznej kuracji oraz diecie.

Leczenie prywatnie jest bardzo kosztowne, wyjazdy do lekarzy, wizyty, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczne badania, suplementy itd

Ja nie pracuje gdyż opiekuje się na co dzień córeczką, pilnuje diety, suplementaci itd. Córka ze względu na dietę i leczenie nie uczęszcza do przedszkola.

Żyję z zasiłków łącznie mam ich około 1200zł. 

 Maż zarabia około 1700zl nie może zarobić więcej bo zabiorą mi świadczenia. A sam nie zarobi więcej jak do 3 tysiecy, a tyle to mamy razem ze świadczeniami. 

Do tego mąż ma dwójkę dzieci na które płaci alimenty w wysokości 1200zł. 

Nasze opłaty wynoszą około 2000zł miesięcznie z alimentami. Na życie i leczenie zostaje nam 900zł.  Na leczenia dziecka idzie od 300 do 600 zł miesięcznie. Więc mało co zostaje nam na życie i dietę dziecka. 

Wzięliśmy kredyt na leczenie ale pieniądze się rozeszły na badania i lekarzy oraz suplementy których mam zapas na 2 miesiące. 

Kiedy zapas się skończy  nie będziemy wstanie kontynłować leczenia i potrzebujemy waszej pomocy! Dla Nas Każda złotówka się liczy! 

Zbieram na bieżące wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją.

Córeczka ma orzeczenie o niepełnosprawności. 

Można również oddać na Roksi swój 1% podatku. 

Fundacja Krok po Kroku

Nr KRS: 0000394013

Z dopiskiem: " Darowizna na leczenie i rehabilitacje Roksany Szemborskiej"


Aktualności

 • Krystyna Lazar - awatar

  Krystyna Lazar

  19.10.17
  19.10.17

  Po konsultacji z poradnią dietetyczną, przyszedł plan leczenia pod Wyniki badań Roksi. Suplementacja się zmieniła, nie wiele z tych produktów mam, cześć trzeba sprowadzać z zagranicy. Ta suplementacja nie jest na stałe, po paru miesiącach mam zrobić Roksi badania i będziemy patrzeć czy wyniki wracają do normy. Ceny są kosmiczne 😞, ale Pani która córkę prowadzi zna się na rzeczy i bez przyczyny nie zaleciła by takiego leczenia. Jestem załamana cały zakup suplementacji na tą terapie wyniesie mnie około 1000zł. Swoich oszczędności na ten miesiąc po opłaceniu rachunków i kredytów i kupienie córce jedzenia zostało nam na życie 90zł :( . Jestem załamana! Na co idą pieniądze możecie obserwować na tej stronie tam opisuje dokładnie naszą sytuacje na bieżąco : https://web.facebook.com/RoksankaSzemborska/ Prosimy o pomoc choćby minimalną wpłatę i udostępnianie!!! Bez was nie damy radę! Żeby przeprowadzić tą terapię musi stać się CUD!!!

  Zdjęcie aktualności 8 695

Komentarze

 • Agnieszka Aga - awatar

  Agnieszka Aga

  28.07.17
  28.07.17

  • Krystyna Lazar - awatar

   Krystyna Lazar - Organizator zbiórki

   02.08.17
   02.08.17

   ❤ dziekuje!

 • Mateusz C - awatar

  Mateusz C

  19.07.17
  19.07.17

  Pomagam w Imię Jezusa

  • Krystyna Lazar - awatar

   Krystyna Lazar - Organizator zbiórki

   19.07.17
   19.07.17

   ❤ dziękuję w imię Jezusa!

Krystyna Lazar - awatar

Krystyna Lazar

Organizator zbiórki

Wpłaty - 28

Aleksandra i Dawid Kisiel w imieniu Jezusa Chrystusa :* - awatar
200
Aleksandra i Dawid Kisiel w imieniu Jezusa Chrystusa :*
Roman Galanek - awatar
50
Roman Galanek
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Roman Galanek - awatar
75
Roman Galanek
Dawid K. w imieniu Jezusa :) - awatar
200
Dawid K. w imieniu Jezusa :)
Michał Salwach - awatar
500
Michał Salwach
Dejwid - awatar
100
Dejwid
Tutaj Damian. Niech ciebie Bóg błogosławi Roksano ;-) - awatar
50
Tutaj Damian. Niech ciebie Bóg błogosławi Roksano ;-)
Grzegorz Sulikowski - awatar
10
Grzegorz Sulikowski
Roman Galanek - awatar
150
Roman Galanek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij