Wracając w sobotę z targu koni w Pajęcznie, na stacji benzynowej przy trasie na Katowice spotkaliśmy psa. Pies, cały mokry od padającego od poprzedniego dnia deszczu, leżał na trawniku i patrzył w drzwi stacji. 

Niestety, w okolicy nikt go nie kojarzył i nie wiedział skąd psiak się wziął... Pies był zmęczony, brudny i zrezygnowany. Kiedy do niego podchodziliśmy - nawet się nie ruszył... niezmiennie patrzył w stronę stacji.

Jednak kiedy do niego podeszliśmy - wstał i nieśmiało zamerdał ogonem a potem, mimo lęku, dał się przeprowadzić do samochodu i do niego wsadzić. W samochodzie od razu zasnął i ciężko go było obudzić!

Psiaka zawieźliśmy na razie do kliniki, gdzie zostanie przebadany i jeśli z jego zdrowiem wszystko będzie dobrze - wykastrowany. Piesek bardzo ostrożnie chodzi na tylne łapki, dlatego obejrzy go też ortopeda.

Rudy to bardzo łagodny chłopak, ma około 6-7 lat i widać, że człowiek nigdy mocno się nim nie zajmował. Na razie zbytnie zainteresowanie człowieka wprawia go w zakłopotanie. Jest jednak bardzo grzeczny, bardzo chętnie spaceruje - boi się mężczyzn.

Po badaniu krwi wiemy już, że Rudy ma problemy z wątrobą i nerkami :( Na razie dostał leki i codziennie przyjmuje płyny - być może wyniki poprawią się za parę dni. Jednak Rudy musi pozostać w klinice... 

Pomóżcie nam wyleczyć Rudego - aby zdrowy i wesoły mógł wstąpić w nowe życie i znaleźć prawdziwy opiekuńczy DOM, którego pewni nigdy nie miał...

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Viva! Interwencje - awatar

  Viva! Interwencje

  22.11.17
  22.11.17

  Rudzielec znów w szpitalu :( Nie wiemy jeszcze jaka jest przyczyna ogromnego HOTSPOTA, który pojawił się ostatnio na gardle Rudego... być może zaatakowała go jakaś bakteria lub jest to reakcja alergiczna np. na słomę... Wiemy natomiast, że miejsce to bardzo boli a Rudy musiał dostać leki, min. steryd :( oraz musi pozostać w szpitalu, gdyż warunki schroniskowe są w tym wypadku wykluczone... Ogromnie prosimy o wsparcie Rudego groszem!

  Zdjęcie aktualności 9 657

Wpłaty - 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra Skiba - awatar
10
Aleksandra Skiba
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Ewa Lisewska - awatar
100
Ewa Lisewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
kochany biedaku, ktoś Cię pokocha! - awatar
10
kochany biedaku, ktoś Cię pokocha!
Dominika - awatar
20
Dominika
Małgorzata - awatar
50
Małgorzata
Bogusia - awatar
50
Bogusia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.