Zbiórka Pomóż nam uratować szkołę marzeń - miniaturka zdjęcia

Pomóż nam uratować szkołę marzeń

Barbara Juszczak - awatar

Barbara Juszczak

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo!

Nasze dzieci uczą się w „Najfajniejszym gimnazjum w powiecie sieradzkim” – Niepublicznym Gimnazjum Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Rossoszycy i Okolic w Rossoszycy. Niestety, reforma edukacji  sprawiła, że gimnazja znikną, a władze lokalne nie pozwoliły nam przekształcić się w liceum.

 Nasza szkoła wkrótce przestanie istnieć.  Ale może przestać istnieć już teraz. Piszemy to z ogromnym żalem, bo nasze dzieci uczą się  dopiero w kl.II gimnazjum. Lubią swoją szkołę, jej wyjątkową atmosferę, zżyły się z nauczycielami, są mocno ze sobą związane. Tu znalazły poczucie bezpieczeństwa i zrozumienie. Wszystkie pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane i dostosowane do potrzeb uczniów. Został zakupiony potrzebny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Szkoła pochwalić się może pracownią informatyczną, językową, posiadaniem sprzętu audiowizualnego oraz wyposażeniem dwóch klas w tablice interaktywne. Nie to jednak jest jej największym atutem. Uczniowie podkreślają panującą tu miłą i rodzinną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, poszanowanie własnej godności, to, że zawsze mogą uzyskać potrzebną im pomoc, spotykają się ze zrozumieniem i życzliwością pedagogów. od lat osiąga bardzo dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych – najwyższe w powiecie i gminie, znacznie przewyższające średnią dla kraju i województwa. Szkoła świetnie przygotowuje uczniów do dalszej edukacji. Nasi absolwenci dostają się bez trudu do wybranych przez siebie szkół, doskonale dają sobie radę w szkołach ponadgimnazjalnych, osiągają sukcesy, zdają maturę, studiują na wymarzonych kierunkach studiów. To efekt wytężonej pracy doskonale wykształconej i doświadczonej kadry pedagogicznej. Nasi uczniowie i nauczyciele potrafią współpracować, by osiągnąć zamierzony efekt i – co najważniejsze – po prostu się lubią. 

Nasze dzieci nie wyobrażają sobie, że mogłoby tej szkoły nie być, nie chcą uczyć się nigdzie indziej. Niestety, bez wsparcia finansowego nie będziemy w stanie zapewnić im kontynuowania nauki w tej placówce. Dobro dziecka jak zwykle przegrywa z brutalną ekonomią.  Nie wyobrażamy sobie, że w przyszłym roku, w kl.III gimnazjum , będziemy stali przed wyborem szkoły na rok. Dla nas – rodziców i i dla naszych dzieci jest to dramat i ogromna trauma. Tym bardziej, że w grupie uczniów jest chłopiec z zespołem Aspergera, dla którego każda zmiana jest przerażającym stresem, a który w tej placówce znalazł akceptację i pomoc. 

By nasze dzieci spokojnie mogły dokończyć edukację w tej szkole, potrzeba trzydzieści tysięcy złotych. Na tyle wycenione jest dobro naszych dzieci. Dla jednych niewiele, dla nas bardzo dużo. Nie możemy liczyć na wsparcie władz gminy ani władz oświatowych, ponieważ nasza szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenie. Dlatego my – rodzice zdecydowaliśmy się działać. Ośmielamy się  prosić Państwa o wsparcie finansowe dla naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dobre serca ludzi otworzą się na wołanie o pomoc dla naszych dzieci.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy, dar.

                                                                                 

Rada Rodziców Niepublicznego Gimnazjum SPiRRiO w Rossoszycy


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.03.18
  29.03.18

  Powodzenia!

  • Barbara Juszczak - awatar

   Barbara Juszczak - Organizator zbiórki

   29.03.18
   29.03.18

   💚

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.18
  28.03.18

  Powodzenia!

Barbara Juszczak - awatar

Barbara Juszczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 11

Katarzyna Ścibor - awatar
20
Katarzyna Ścibor
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Joanna Kaniecka - awatar
20
Joanna Kaniecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Walter - awatar
20
Walter
Grzegorz Patyczak - awatar
30
Grzegorz Patyczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij