Zbiórka Tragedia 25 psów z interwencji - zdjęcie główne

Tragedia 25 psów z interwencji

1 833 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Elżbieta Sokołowska - awatar

Elżbieta Sokołowska

Organizator zbiórki

Karmione śrutą, bez dostępu do wody, piły to co napadało, zarobaczone, uwiązane na sznurkach i łańcuchach. Tak przez lata żyło 25 psów na wsi na Warmii odebranych interwencyjnie przez Inspektor Towarzystwa Obrony Praw Zwierząt z Ostródy Iwonę Gronowicz. Dnia 19.08.2017 pojechała na interwencję w asyście Policji, pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna i wolontariuszki. To co zastali na miejscu przeszło najśmielsze wyobrażenia.   

 Posesja ogrodzona pastuchem pod prądem żeby żaden pies nie mógł się stamtąd wydostać. Na podwórku pełno złomu i śmieci a wśród nich stado szczeniaków urodzonych w listopadzie i w marcu. 

Przy domu właścicieli były uwiązane trzy psy bez śladu jedzenia czy wody. Dalej, wśród zarośli były dwa kolejne psy: jeden uwiązany łańcuchem przy budzie, tak chory że nie mógł o własnych siłach z tej budy wyjść, nie mógł ustać na nogach a dodatkowo ma chorobę skóry. Obok niego kolejny pies w prowizorycznym kojcu, za schronienie przed deszczem robił kawał blachy. 

Kolejny pies został znaleziony za szopą.  Miał krótki łańcuch przyczepiony do budy. Pies był tak schowany, że z trudem został znaleziony, był tak zrezygnowany i osowiały, że nawet nie szczekał. Okazało się że na grzbiecie ma gojącą się już ranę, wygląda jakby od pastucha lub od wnyk. Cztery 3-tygodniowe szczeniaczki znajdowały się w foliaku a kolejna suczka za chlewem, w zaroślach w czymś co miało przypominać kojec. Oczywiście za osłonę przed deszczem robił kawał blachy.

Część psów była zamknięta w domu lub biegała puszczona luzem. Na posesji znajdowały się także koty: pozamykane w klatkach zrobionych z resztek siatki, desek, blach i szmat. Jeden z kotów znajdował się w opuszczonym samochodzie. Jak  musiał cierpieć w czasie upałów? Bez odrobiny wody? Toz Oddział w Kętrzynie zabrał je pod swoje skrzydła. 

Zacofanie właścicieli niczym ludzi z XIX wieku. Nie wiedzieli nic na temat sterylizacji, nie sądzili że robią żle. Chore zwierzęta leczyli wodą utlenioną, spirytusem, pieprzem i popiołem. Nie widzieli problemu w tym, że psów jest coraz więcej. Ci ludzie są po prostu zbieraczami, nie tylko zwierząt ale też śmieci i innych niepotrzebnych rzeczy. Sami żyją w ubóstwie i są nieświadomi krzywdy jaką wyrządzili czworonogom.  Pierwsze zgłoszenie Policja i Straż Miejska otrzymała rok temu. Gdyby wtedy zainterweniowali należycie to do schroniska trafiłoby o 12 psów mniej. Dlaczego? Bo z tych 25- 12 to szczeniaki z różnych miesięcy. Ogólnie jest 15 suczek i 10 samców. Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić ile urodziłoby się kolejnych psów gdyby nie interwencja?  Niektóre z nich wymagają specjalistycznego leczenia. Mają niską odporność, a w schronisku, przy tak dużym skupisku psów, są narażone na różne choroby. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie finansowe na zakup leków, szczepionek i diagnostykę chorych psów. Wszystkie psy znajdują się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna (Mazury).


Komentarze


  • ....:) - awatar

    ....:)

    11.09.2017
    11.09.2017

    ....powodzenia..

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    28.08.2017
    28.08.2017

    <3

  • Ania - awatar

    Ania

    24.08.2017
    24.08.2017

    Powodzenia!

    • Elżbieta Sokołowska - awatar

      Elżbieta Sokołowska - Organizator zbiórki

      25.08.2017
      25.08.2017

      Dziękujemy :)

1 833 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Elżbieta Sokołowska - awatar

Elżbieta Sokołowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 45

Asia wraz z Misti - awatar
Asia wraz z Misti
300
Maja - awatar
Maja
100
Sandy - awatar
Sandy
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia Ka - awatar
Natalia Ka
10
Aneta - awatar
Aneta
200
Karolina K - awatar
Karolina K
20
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij