Elżbieta Sokołowska - awatar

Elżbieta Sokołowska

Organizator zbiórki

Karmione śrutą, bez dostępu do wody, piły to co napadało, zarobaczone, uwiązane na sznurkach i łańcuchach. Tak przez lata żyło 25 psów na wsi na Warmii odebranych interwencyjnie przez Inspektor Towarzystwa Obrony Praw Zwierząt z Ostródy Iwonę Gronowicz. Dnia 19.08.2017 pojechała na interwencję w asyście Policji, pracownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna i wolontariuszki. To co zastali na miejscu przeszło najśmielsze wyobrażenia.   

 Posesja ogrodzona pastuchem pod prądem żeby żaden pies nie mógł się stamtąd wydostać. Na podwórku pełno złomu i śmieci a wśród nich stado szczeniaków urodzonych w listopadzie i w marcu. 

Przy domu właścicieli były uwiązane trzy psy bez śladu jedzenia czy wody. Dalej, wśród zarośli były dwa kolejne psy: jeden uwiązany łańcuchem przy budzie, tak chory że nie mógł o własnych siłach z tej budy wyjść, nie mógł ustać na nogach a dodatkowo ma chorobę skóry. Obok niego kolejny pies w prowizorycznym kojcu, za schronienie przed deszczem robił kawał blachy. 

Kolejny pies został znaleziony za szopą.  Miał krótki łańcuch przyczepiony do budy. Pies był tak schowany, że z trudem został znaleziony, był tak zrezygnowany i osowiały, że nawet nie szczekał. Okazało się że na grzbiecie ma gojącą się już ranę, wygląda jakby od pastucha lub od wnyk. Cztery 3-tygodniowe szczeniaczki znajdowały się w foliaku a kolejna suczka za chlewem, w zaroślach w czymś co miało przypominać kojec. Oczywiście za osłonę przed deszczem robił kawał blachy.

Część psów była zamknięta w domu lub biegała puszczona luzem. Na posesji znajdowały się także koty: pozamykane w klatkach zrobionych z resztek siatki, desek, blach i szmat. Jeden z kotów znajdował się w opuszczonym samochodzie. Jak  musiał cierpieć w czasie upałów? Bez odrobiny wody? Toz Oddział w Kętrzynie zabrał je pod swoje skrzydła. 

Zacofanie właścicieli niczym ludzi z XIX wieku. Nie wiedzieli nic na temat sterylizacji, nie sądzili że robią żle. Chore zwierzęta leczyli wodą utlenioną, spirytusem, pieprzem i popiołem. Nie widzieli problemu w tym, że psów jest coraz więcej. Ci ludzie są po prostu zbieraczami, nie tylko zwierząt ale też śmieci i innych niepotrzebnych rzeczy. Sami żyją w ubóstwie i są nieświadomi krzywdy jaką wyrządzili czworonogom.  Pierwsze zgłoszenie Policja i Straż Miejska otrzymała rok temu. Gdyby wtedy zainterweniowali należycie to do schroniska trafiłoby o 12 psów mniej. Dlaczego? Bo z tych 25- 12 to szczeniaki z różnych miesięcy. Ogólnie jest 15 suczek i 10 samców. Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić ile urodziłoby się kolejnych psów gdyby nie interwencja?  Niektóre z nich wymagają specjalistycznego leczenia. Mają niską odporność, a w schronisku, przy tak dużym skupisku psów, są narażone na różne choroby. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie finansowe na zakup leków, szczepionek i diagnostykę chorych psów. Wszystkie psy znajdują się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna (Mazury).


Komentarze

 • ....:) - awatar

  ....:)

  11.09.17
  11.09.17

  ....powodzenia..

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.17
  28.08.17

  <3

 • Ania - awatar

  Ania

  24.08.17
  24.08.17

  Powodzenia!

  • Elżbieta Sokołowska - awatar

   Elżbieta Sokołowska - Organizator zbiórki

   25.08.17
   25.08.17

   Dziękujemy :)

Elżbieta Sokołowska - awatar

Elżbieta Sokołowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

Asia wraz z Misti - awatar
300
Asia wraz z Misti
Maja - awatar
100
Maja
Sandy - awatar
10
Sandy
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Natalia Ka - awatar
10
Natalia Ka
Aneta - awatar
200
Aneta
Karolina K - awatar
20
Karolina K
Anna - awatar
20
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.