Pawel Sokol - awatar

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Cześć ! Mam na imie Paweł i jestem marzycielem. / Hi! My name is Paul and I am a dreamer :) For all of You English friends, Short story is below. 

Od ponad 15 lat marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mogł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata. 

Postanowiłem stworzyć Shire - Hobbiton. Krainę zamieszkałą przez rasę niziołków ktorzy mieszkają w bardzo ciepłych i wygodnych norkach w ziemi. Kto widział film Hobbit lub Władca pierścieni wie o czym mówię :) domki będą dostosowane oczywiście do rozmiarów  ludzi.

Poniżej mała wizualizacja w fotoshopie jak to wstępnie będzie wyglądało.  Wychodząc z domku będzie można się zanurzyć latem w stawie widocznym na zdjęciu.

Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem.  Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy etc. 

Jednakże fundusze się skończyły i stanąłem chwilowo w miejscu. Jestem skromnym człowiekiem pomagającym zwierzakom w schronisku, a potrzebuję zakupić drewno konstrukcyjne, trochę tarcicy, desek. Materiały do budownictwa naturalnego - słoma glina, materiały izolacyjne oraz wykończenie wnętrza, kominek, instalacje wod-kan, łącznie z przydomową oczyszczalnią ścieków. W końcu to ma być przytulna i wygodna norka :).

Jeszcze dwa lata temu nawet mi się nie śniło, że spełnię to marzenie. Nie dość, że sam pragnę wyrwać się z miasta od lat. To jeszcze chcę stworzyć możliwość ucieczki w naturę innym ludziom, którzy tak bardzo tego pragną, a mają już dość oklepanych nudnych i monotonnych miejsc na wypoczynek. Tak bardzo pragnę od 15 lat stworzyć takie miejsce dla ludzi mojego pokroju. Zmęczonych uganianiem się za światem i pieniądzem. Ludzi, którzy pragną świętego spokoju - i to zamierzam stworzyć dla was i dla siebie nie ukrywam. Azyl dla każdego potrzebującego. Poza miejscem oddam tam także swoje serce, które zamierzam poświęcić ludziom zagubionym, może wskazać droge lub uwierzyć, w to że marzenia się spełniają jeśli bardzo tego pragniesz. a ja pragnę tak bardzo, że spać po nocach nie mogę i tylko rysuję co nowe koncepcje i pomysły. Więcej możecie znależć na moim fanpage Shire https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/

Dzięki tej zbiórce uda mi się zrobić milowy krok do przodu i jeszcze w te wakacje ruszę z budową. Zamierzam zdążyć przed zimą, aby już jakiś szczęśliwiec mógł się grzać przy kominku w przytulnej norce hobbiciej. Być może to będzie ktoś z was :) 

Jeśli mnie wspomożecie, to daję słowo, że nic mnie nie zatrzyma przed zrealizowaniem tego pomysłu. Uwierzę też w ludzi i w ich, waszą dobrą wole. Całe życie sam wszystko próbowałem osiągnąć, jednakże bez tych pieniędzy mogę nie zdążyć w tym krótkim życiu zrealizować tego marzenia. Marzenia, którym pragnę podzielić się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, a także pomóc tym zmęczonym życiem w  zabieganym świecie.

Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo będę wdzięczny za pomoc w tym przedsięwzięciu. Moją wdzieczność pokażę wam na miejscu, jak przyjedziecie odetchnąć trochę w krainie mlekiem i miodem płynącej.  Pomieszkacie chwile w takiej chatce i pooddychacie tym niesamowitym klimatem jakie daje budownictwo naturalne. 

Pomożecie? ? ? 

Na jednym domku się nie skończy. Docelowo z czasem planuje postawić tam 5 norek hobbicich :D i 4 Elfie domy na drzewach... ale to przyszłość jest niedaleka mam nadzieję. 


All this what You see in my home language is about my dream since 15 years. And now I have opportunity to build a Shire, with small steps, or with your help with incredible rush :D 

Year ago for my familly life savings I bought a beautyfull part of land far from cities, with no direct neighbours. land with many lakes forests and of course grassland :) 

In this August I want to start building a first hobbit house, in the near future there will be 5 hobbit houses and 4 woodlef treehouses. All peaople will be invited to spend some time in this magical place. Just to rest and relase from this world of buissnes money civilisation rush. Rest your body soul and mind in Shire. To forget for a while about this world. thats my promiss to You. If the target is reached I will start first hobbit house in 2 mths, if we skipp to 200% or more stright going to Full option of Shire :D

All You need Is love ..pamparararam... and all u need is click and support :D And visit me in the nearest future :D Just Click the green buttom  "Wpłać teraz" and follow your visa :D

Your Sincerelly 

Paul - the dreamer who said dream will come through right about now.

You can visit my fan page on facebook https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/


Aktualności

 • Pawel Sokol - awatar

  Pawel Sokol

  13.08.17
  13.08.17

  Kochani tak wygląda shire po piątkowej nocy ( tornado szyszko's breath). Plany co do budowy przesuwają się na przyszły sezon mam nadzieje. Będę szukał tez Inwestora donata, który pozwoli mi przeistoczyć to miejsce w shire. Domków elfickich nie będzie siłą rzeczy, ale zamiast 5 norek powstaje ich 9. Trzymajcie kciuki. Ja nie zamierzam się poddać.

  Zdjęcie aktualności 7 009

Komentarze

 • Ania i Tomek - awatar

  Ania i Tomek

  13.08.17
  13.08.17

  Widać, że Sauron bądź Saruman, maczali w tym palce, ale z pomocą Gandalfa i wielu dobrych hobbitów, Shire powstanie! Nadejdzie kiedyś taki dzień, kiedy przy wielkim ogniu, wśród aromatu piwa i ziela z południowej ćwiartki zabrzmią te słowa: " Wiodą, wiodą drogi w świat, wśród lesistych gór zieleni, w mrocznych grotach znacząc ślad wśród zbłąkanych mknąc strumieni... Choć wędrować każdy rad w końcu wraca w dom do siebie, oczy, które ognia dziw oglądały - i pieczary patrzą czule w zieleń niw i kochany domek stary."

 • Hobbit w żółtej kamizelce z sobotnich nagrywań pozdrawia. - awatar

  Hobbit w żółtej kamizelce z sobotnich nagrywań pozdrawia.

  07.08.17
  07.08.17

  To miejsce będzie najszczęśliwszym miejscem na ziemi. Nawet w to nie wątpię.

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   07.08.17
   07.08.17

   i drzwi shire zawsze beda otwarte dla ciebie :D

 • En89 - awatar

  En89

  13.07.17
  13.07.17

  Nowy miesiąc - nowa wpłata :)

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   01.08.17
   01.08.17

   dzieki wielkie :D

 • Ania i Tomek :) - awatar

  Ania i Tomek :)

  12.07.17
  12.07.17

  Oby w Twoim Hobbitonie panował spokój, ład i porządek, jak w Numenorze za panowania Elendila. Oby każdy jego mieszkaniec mógł poczuć się jak Frodo siedzący pod drzewem w promieniach zachodzącego słońca i pykający fajkę z najlepszym zielem z południowej ćwiartki. Do zobaczenia w Shire! :)

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   01.08.17
   01.08.17

   Tak wlasnie ma tam byc :D do zobaczenia w shire :D

 • Kasia Domańska - awatar

  Kasia Domańska

  06.07.17
  06.07.17

  Życzę powodzenia! Realizując swoje marzenie, jednocześnie realizujesz marzenie wielu ludzi ;)

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   12.07.17
   12.07.17

   Dziękuje ci serdecznie :D oby inni za moim przykladem tez zaczeli realizowac swoje :D

Pawel Sokol - awatar

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Wpłaty - 223

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ania i Tomek - awatar
20
Ania i Tomek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Seki - awatar
50
Seki
karolina Lechowska - awatar
150
karolina Lechowska
Hobbit w żółtej kamizelce z sobotnich nagrywań pozdrawia. - awatar
5
Hobbit w żółtej kamizelce z sobotnich nagrywań pozdrawia.
Groszek - awatar
100
Groszek
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Shirral - awatar
100
Shirral
Marzena Buczek - awatar
70
Marzena Buczek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij