Pawel Sokol - awatar

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Cześć ! Mam na imie Paweł i jestem marzycielem. / Hi! My name is Paul and I am a dreamer :) For all of You English friends, Short story is below. 

Od ponad 15 lat marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mogł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata. 

Postanowiłem stworzyć Shire - Hobbiton. Krainę zamieszkałą przez rasę niziołków ktorzy mieszkają w bardzo ciepłych i wygodnych norkach w ziemi. Kto widział film Hobbit lub Władca pierścieni wie o czym mówię :) domki będą dostosowane oczywiście do rozmiarów  ludzi.

Poniżej mała wizualizacja w fotoshopie jak to wstępnie będzie wyglądało.  Wychodząc z domku będzie można się zanurzyć latem w stawie widocznym na zdjęciu.

Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem.  Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy etc. 

Edycja 07.10.2017:

Jednakże fundusze się skończyły i stanąłem chwilowo w miejscu. Żeby ruszyć do przodu finansowo, w lipcu tego roku otworzyłem firmę zlokalizowaną zaraz przy Shire z pomoca funduszy unijnych. Planowałem wystartować z budową w sierpniu tego roku. Jednak że w trakcie przeprowadzki do Dziemian trafiłem na nawałnice, która zrujnowała doszczętnie cały las w Shire. Odcięty od prądu przez jakiś czas nie byłem w stanie nic ruszyć z firmą.  Moje oszczędności poszły po prostu na przeżycie i teraz podnoszę się na nogi od zera.  

Tydzień przed nawałnicą udało się mojemu Przyjacielowi nakręcić krótki film który miał promować ten projekt. Do filmu zgłosiło się wiele przepięknych ludzi, którzy przyjechali od tak po prostu, w strojach z uniwersum Tolkiena. Z sercem i zaangażowaniem dawali z siebie wszystko w ciągu dwóch dni zdjęć filmowych. Tydzień po tym, skrzydła Smauga przewróciły całe lasy, w tym las w Shire. 

Zrozumiałem, że to nie przypadek że tak się stało. Dostałem więcej czasu na zebranie funduszy, znalezienie inwestora, który wspomoże idee Shire. Także moja wola kontynuowania tego przedsięwzięcia, mojego małego marzenia została przekuta w ostatnim czasie i się nie poddaję. Każdy dzień przynosi mi coś nowego, we mnie, w sercu i w mojej rzeczywistości. Każdy rozsądnie myślący człowiek, mógłby się załamać obecną sytuacja, na szczęście jestem marzycielem i głęboko w środku wierzę, że wszystko się uda. W końcu cały wszechświat mnie wspiera :) i w swój specyficzny sposób pokazuje mi to każdego dnia.


Jeszcze dwa lata temu nawet mi się nie śniło, że spełnię to marzenie. Nie dość, że sam pragnę wyrwać się z miasta od lat. To jeszcze chcę stworzyć możliwość ucieczki w naturę innym ludziom, którzy tak bardzo tego pragną, a mają już dość oklepanych nudnych i monotonnych miejsc na wypoczynek. Tak bardzo pragnę od 15 lat stworzyć takie miejsce dla ludzi mojego pokroju. Zmęczonych uganianiem się za światem i pieniądzem. Ludzi, którzy pragną świętego spokoju - i to zamierzam stworzyć dla was i dla siebie nie ukrywam. Azyl dla każdego potrzebującego. Poza miejscem oddam tam także swoje serce, które zamierzam poświęcić ludziom zagubionym, może wskazać droge lub uwierzyć, w to że marzenia się spełniają jeśli bardzo tego pragniesz. a ja pragnę tak bardzo, że spać po nocach nie mogę i tylko rysuję co nowe koncepcje i pomysły. Więcej możecie znaleźć na moim fanpage Shire https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/

Jeśli mnie wspomożecie, to daję słowo, że nic mnie nie zatrzyma przed zrealizowaniem tego pomysłu. Uwierzę też w ludzi i w ich, waszą dobrą wole. Całe życie sam wszystko próbowałem osiągnąć, jednakże bez tych pieniędzy mogę nie zdążyć w tym krótkim życiu zrealizować tego marzenia. Marzenia, którym pragnę podzielić się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, a także pomóc tym zmęczonym życiem w  zabieganym świecie.

Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo będę wdzięczny za pomoc w tym przedsięwzięciu. Moją wdzięczność pokażę wam na miejscu, jak przyjedziecie odetchnąć trochę w krainie mlekiem i miodem płynącej.  Pomieszkacie chwile w takiej chatce i pooddychacie tym niesamowitym klimatem jakie daje budownictwo naturalne. 

Pomożecie? ? ? 

Na jednym domku się nie skończy. Docelowo z czasem planuje postawić tam 5 norek hobbicich :D i 4 Elfie domy na drzewach... ale to przyszłość jest niedaleka mam nadzieję. 


All this what You see in my home language is about my dream since 15 years. And now I have opportunity to build a Shire, with small steps, or with your help with incredible rush :D 

Year ago for my familly life savings I bought a beautyfull part of land far from cities, with no direct neighbours. land with many lakes forests and of course grassland :) 

In this August I wanted to start building a first hobbit house, but powerfull storm invaded Shire and all trees are gone.

ll peaople will be invited to spend some time in this magical place. Just to rest and relase from this world of buissnes money civilisation rush. Rest your body soul and mind in Shire. To forget for a while about this world. thats my promiss to You. If the target is reached I will start first hobbit house in 2 mths, if we skipp to 200% or more stright going to Full option of Shire :D

All You need Is love ..pamparararam... and all u need is click and support :D And visit me in the nearest future :D Just Click the green buttom  "Wpłać teraz" and follow your visa :D

Your Sincerelly 

Paul - the dreamer who said dream will come through right about now.

You can visit my fan page on facebook https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/


Aktualności

 • Pawel Sokol - awatar

  Pawel Sokol

  07.10.17
  07.10.17

  Odgrzebany z lipca reportaż o Shire w radiu koszalin http://www.prk24.pl/33293392/shire-na-kaszubach-anna-rawska

Komentarze

 • #MuremZaWegrami - awatar

  #MuremZaWegrami

  15.09.18
  15.09.18

  Powodzenia w budowie Polskiego Shire.

 • Filip Chmielnicki - awatar

  Filip Chmielnicki

  03.02.18
  03.02.18

  Cele mamy inne, ale to właśnie marzenia trzymają nas przy życiu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.12.17
  21.12.17

  Gdybyś dłużej w SE pracował to może nie trzeba by tej zbiórki ;) . Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.17
  04.12.17

  Nie mogę się doczekać wakacji w Polskim Shire:) trzymam kciuki aby udało się jak najszybciej!

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   05.12.17
   05.12.17

   Dzięki ci bardzo :D mam nadzieję, że razem z losem sprawimy tak żeby shire powstało jak najszybciej. Jednakże dużo pracy wciąż mnie czeka przy sprzątaniu po nawałnicy. Tak czy siak do zobaczenia w Shire :)

 • Saviraz - awatar

  Saviraz

  13.09.17
  13.09.17

  Brakuje na świecie wielkich marzycieli. Na szczęście nie brakuje Pawła.

  • Pawel Sokol - awatar

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   02.10.17
   02.10.17

   Dzięki Ci bardzo :D a marzeniami z chęcią pozarażam innych :D

Pawel Sokol - awatar

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Wpłaty - 283

Arkadiusz Prunesti - awatar
20
Arkadiusz Prunesti
Edyta - awatar
20
Edyta
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
#MuremZaWegrami - awatar
1
#MuremZaWegrami
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Andrzej Dubiel - awatar
100
Andrzej Dubiel
Joanna Kołecka - awatar
20
Joanna Kołecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Justyna Hachiko Niezgodzińska - awatar
100
Justyna Hachiko Niezgodzińska
Filip Chmielnicki - awatar
10
Filip Chmielnicki

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij