owner

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Zbiórka

Cześć ! Mam na imie Paweł i jestem marzycielem. / Hi! My name is Paul and I am a dreamer :) For all of You English friends, Short story is below. 

Od ponad 15 lat marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mogł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata. 

Postanowiłem stworzyć Shire - Hobbiton. Krainę zamieszkałą przez rasę niziołków ktorzy mieszkają w bardzo ciepłych i wygodnych norkach w ziemi. Kto widział film Hobbit lub Władca pierścieni wie o czym mówię :) domki będą dostosowane oczywiście do rozmiarów  ludzi.

Poniżej mała wizualizacja w fotoshopie jak to wstępnie będzie wyglądało.  Wychodząc z domku będzie można się zanurzyć latem w stawie widocznym na zdjęciu.

Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem.  Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy etc. 

Jednakże fundusze się skończyły i stanąłem chwilowo w miejscu. Jestem skromnym człowiekiem pomagającym zwierzakom w schronisku, a potrzebuję zakupić drewno konstrukcyjne, trochę tarcicy, desek. Materiały do budownictwa naturalnego - słoma glina, materiały izolacyjne oraz wykończenie wnętrza, kominek, instalacje wod-kan, łącznie z przydomową oczyszczalnią ścieków. W końcu to ma być przytulna i wygodna norka :).

Jeszcze dwa lata temu nawet mi się nie śniło, że spełnię to marzenie. Nie dość, że sam pragnę wyrwać się z miasta od lat. To jeszcze chcę stworzyć możliwość ucieczki w naturę innym ludziom, którzy tak bardzo tego pragną, a mają już dość oklepanych nudnych i monotonnych miejsc na wypoczynek. Tak bardzo pragnę od 15 lat stworzyć takie miejsce dla ludzi mojego pokroju. Zmęczonych uganianiem się za światem i pieniądzem. Ludzi, którzy pragną świętego spokoju - i to zamierzam stworzyć dla was i dla siebie nie ukrywam. Azyl dla każdego potrzebującego. Poza miejscem oddam tam także swoje serce, które zamierzam poświęcić ludziom zagubionym, może wskazać droge lub uwierzyć, w to że marzenia się spełniają jeśli bardzo tego pragniesz. a ja pragnę tak bardzo, że spać po nocach nie mogę i tylko rysuję co nowe koncepcje i pomysły. Więcej możecie znależć na moim fanpage Shire https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/

Dzięki tej zbiórce uda mi się zrobić milowy krok do przodu i jeszcze w te wakacje ruszę z budową. Zamierzam zdążyć przed zimą, aby już jakiś szczęśliwiec mógł się grzać przy kominku w przytulnej norce hobbiciej. Być może to będzie ktoś z was :) 

Jeśli mnie wspomożecie, to daję słowo, że nic mnie nie zatrzyma przed zrealizowaniem tego pomysłu. Uwierzę też w ludzi i w ich, waszą dobrą wole. Całe życie sam wszystko próbowałem osiągnąć, jednakże bez tych pieniędzy mogę nie zdążyć w tym krótkim życiu zrealizować tego marzenia. Marzenia, którym pragnę podzielić się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, a także pomóc tym zmęczonym życiem w  zabieganym świecie.

Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo będę wdzięczny za pomoc w tym przedsięwzięciu. Moją wdzieczność pokażę wam na miejscu, jak przyjedziecie odetchnąć trochę w krainie mlekiem i miodem płynącej.  Pomieszkacie chwile w takiej chatce i pooddychacie tym niesamowitym klimatem jakie daje budownictwo naturalne. 

Pomożecie? ? ? 

Na jednym domku się nie skończy. Docelowo z czasem planuje postawić tam 5 norek hobbicich :D i 4 Elfie domy na drzewach... ale to przyszłość jest niedaleka mam nadzieję. 


All this what You see in my home language is about my dream since 15 years. And now I have opportunity to build a Shire, with small steps, or with your help with incredible rush :D 

Year ago for my familly life savings I bought a beautyfull part of land far from cities, with no direct neighbours. land with many lakes forests and of course grassland :) 

In this August I want to start building a first hobbit house, in the near future there will be 5 hobbit houses and 4 woodlef treehouses. All peaople will be invited to spend some time in this magical place. Just to rest and relase from this world of buissnes money civilisation rush. Rest your body soul and mind in Shire. To forget for a while about this world. thats my promiss to You. If the target is reached I will start first hobbit house in 2 mths, if we skipp to 200% or more stright going to Full option of Shire :D

All You need Is love ..pamparararam... and all u need is click and support :D And visit me in the nearest future :D Just Click the green buttom  "Wpłać teraz" and follow your visa :D

Your Sincerelly 

Paul - the dreamer who said dream will come through right about now.

You can visit my fan page on facebook https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/


Aktualności

 • Pawel Sokol

  Pawel Sokol

  15.06.17
  15.06.17

  Shire OST dla was

Komentarze

 • Michal Sienkiewicz

  20.06.17
  20.06.17

  Pawle, Mam nadzieję, że Hobbiton wyjdzie przytulny. Świat LOTR to absolutnie najlepsze fantasy! Nie zapomnij o ogrodzie :) Powodzenia pozytywnie zakręcony człowieku!

  • Pawel Sokol

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Michale ogrod będzie bajeczny :D na jesien bede przeszczepial krzaki żarnowca już :D dzieki za wsparcie i do zobaczenia w shire :)

 • Marcin

  20.06.17
  20.06.17

  Zwierzu powodzenia. Jak mnie żona puści to przyjadę coś pomóc!

  • Pawel Sokol

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   weź żone ze soba :D

 • Renata Stańczyk

  19.06.17
  19.06.17

  Wspieram pomysł całym sercem i częścią swojego konta bankowego. Czekam z niecierpliwością na możliwość odwiedzenia wioski hobbitów. Pawle, daj znać kiedy będzie to możliwe!

  • Pawel Sokol

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Reniu dzieki ci bardzo :D obserwoj strone shire na fb tam beda wszelkie aktualnosci :D

 • Anonimowy Darczyńca

  18.06.17
  18.06.17

  Powodzenia w realizacji projektu ! Odwiedzę : )

  • Pawel Sokol

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   18.06.17
   18.06.17

   Dzięki Baaardzo :D i czekał będę w Shire

 • wysoki hobbit

  15.06.17
  15.06.17

  Powodzenia!

  • Pawel Sokol

   Pawel Sokol - Organizator zbiórki

   18.06.17
   18.06.17

   Dzięki Hobbicie above average :D

owner

Pawel Sokol

Organizator zbiórki

Wpłaty - 192

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  46
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ewa Sokołowska
  50
  Ewa Sokołowska
 • Avatar Agnieszka
  10
  Agnieszka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ania Be.
  30
  Ania Be.
 • Avatar Karol
  50
  Karol
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę